Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router D-Link Dl-624 - przekierowanie DC++

01 Lis 2005 12:34 3103 9
  • Poziom 24  
    Posiadam router D-Link Dl-624 i w żaden sposób nie potrafię przekierować portów pod DC++ .
    Szperając w necie znalazłem całe mnóstwo opisów jak to zrobić, załadowałem również nowy soft i pomimo wielu prób jestem w punkcie wyjścia.
    Proszę o pomoc tych którym udało się rozwiązać ten problem.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Witam, jak podejrzewam potrzeba otworzyć dwa porty jeden TCP, drugi UDP.
    Dokonasz tego poprzez ustawienie dwóch wirtualnych serwerów w zakładce "Advanced" na routerze, patrz zrzut z ekranu.

Jeśli potrzeba więcej informacji zapraszam na GG lub PW.

Pozdrawiam

Artur G.
  • Poziom 24  
    Twoja pomoc niestety nie wnosi niczego nowego - przerabiałem to już X razy dużo wcześniej nic nie pomogło :(
    ..
    Zmieniałem również DHCP jak i FIREWALL ...... co ja robie źle :((( ????
  • Poziom 17  
    Witam powtórnie i zapytam przewrotnie, czy jesteś pewien, że winę za blokowanie portów ponosi router.
    Może jest to sprawa wbudowanego w XP firewall'a (lub innego który posiadasz) i to na tym poziomie porty są zablokowane?

Pozdrawiam

Artur G.

PS. Przepraszam, że w pierwszym poście przyjąłem a priori, że nie wiesz jak ustawić wirtualne serwery :)
  • Poziom 24  
    W zaporze XP (firewall) program DC++ jak i port 411 (ponoć z tego korzysta) ustawiłem jako "wykluczenia", innych programów poza systemowym nie używam.
    Jeżeli nie bedzie to dla Ciebie problemem to prześlij mi screeny z tych czterech stron które moim zdaniem mają wpływ na przekierowanie tego prze****ego łącza tzn. Virtual Server, Firewall, DMZ no i DHCP.
    ...
    cdr(malpa)wp.pl - to mój e-mail.
    ...
    Tak czy siak dzięki za zainteresowanie moim problemem ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    TheBill napisał:
    Czy to możliwe że nikt nie wie jak to skonfigurować ???
    :cry:

Raczej zadajesz pytanie w taki sposób, że nie wiadomo co zrobiłeś i w czym tkwi problem.

Wyłącz firewalla z XP i napisz dokładnie jakie porty przekierowałeś, oraz jakie porty masz wpisane w konfiguracji DC++.

Ostatecznie możesz swój komputer dodać do DMZ - wtedy będziesz miał przekierowane wszystkie porty.
  • Poziom 24  
    mbo napisał:

Raczej zadajesz pytanie w taki sposób, że nie wiadomo co zrobiłeś i w czym tkwi problem.

Wyłącz firewalla z XP i napisz dokładnie jakie porty przekierowałeś, oraz jakie porty masz wpisane w konfiguracji DC++.

Ostatecznie możesz swój komputer dodać do DMZ - wtedy będziesz miał przekierowane wszystkie porty.

Przeczytaj temat od początku a dowiesz sie co już zrobiłem a DMZ już było i nici z tego :(
    Jak nie znasz rozwiązania tego problemu to oszczędź innym czytania postów które nie wnoszą niczego nowego a tylko wprowadzają zamieszanie i bałagan.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    ja mam tego samego d-linka i bez problemu działało dc do puki elsat go nei wyłaczył.Wystarczyło włączyc dmz dla danego ip i po kłopocie.Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Chłopaki co to jest ten DMZ ?

Mam podobny problemik na Livebox-sie od Tepsy