Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trafic II 2.0 114 KM 2014 - latem wyskakuje błąd P0299 "zbyt niskie ciśnienie"

viper111 19 Nov 2021 08:47 573 4
    viper111
    Level 13  
    Witam.
    W jednym moim Traficu II 2014 114 KM latem wyskakiwał mi ciągle błąd, ale auto nie traciło mocy, nic się nie działo.
    Teraz jak zrobiło się zimno na dworze to w ogóle przestał wyskakiwać ten błąd co skłoniło mnie do napisania tego zapytania.
    Pierwotnie sądziłem, że gdzieś jest jakaś mikro nieszczelność układu doładowania choć nie było słychać żadnych "świstów" czy przedmuchów. Ale teraz jak temperatura spadła to błąd już nie wyskakuje czyli temperatura powietrza niższa i brak błędu?
    W czym może być problem? Dodam, że czujnik na przepustnicy (ten łatwo dostępny od góry po otwarciu maski) wymieniłem jeszcze latem, ale nie pomogło.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    makki24
    Level 14  
    Sprawdź rurę między przepustnicą a chłodnicą powietrza, tu przy opaskach lubi być pęknięta. Przeważnie miejsce pęknięcia jest lekko zaoliwione.
    viper111
    Level 13  
    makki24 wrote:
    Sprawdź rurę między przepustnicą a chłodnicą powietrza, tu przy opaskach lubi być pęknięta. Przeważnie miejsce pęknięcia jest lekko zaoliwione.

ale czy to tłumaczy czemu latem wywala błąd a zimą juz nie?
    ignac112
    Level 19  
    Auta turbodoładowane latem często puchną, powietrze gorące to powietrze rzadkie, rzadkim powietrzem trudno buduje się ciśnienie.