Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clatronic CTV 191 Obraz na zielono jak w noktowizorze

rvm88 01 Lis 2005 14:33 692 3
  • #1 01 Lis 2005 14:33
    rvm88
    Poziom 9  

Witam i mam pytanko o ten TV. Wszystko działa Ok ale obraz jest wyświetlany na zielono. Kineskop raczej będzie sprawny, bo przy wyłączaniu na chwilkę pojawiają się 3 paski o podstawowych kolorach. Napięcia na katodach kineskopu są trochę niskie. Całkiem możliwe, że ktoś się bawił trybem serwisowym. I mam pytanie jak wejść w ten tryb w tym konkretnym modelu. W środku znajduje sie przełącznik, który umożliwia przejście w ten tryb. Ale nie bardzo wiem czy można go przestawić i w jaki sposób to zrobić aby nie uszkodzić dodatkowo odbiornika. Byłbym wdzięczny za podpowiedź, co z tym zrobić.

0 3
  • #2 01 Lis 2005 14:54
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    Podaj do service mode jaki tam jest procesor (w/g nazwy i chassis nie mogę znależć).

0
  • #3 02 Lis 2005 12:13
    amik9m
    Spec od TV

Odbiornik trzeba naprawić (nie ma tam żadnego trybu serwisowego - procek: MN15245KWC).

0
  • #4 18 Mar 2007 18:52
    rvm88
    Poziom 9  

Zapomniałem całkowicie. Otóż jest padnięty kineskop na 100%. W kineskopie działa tylko jedna katoda koloru zielonego i stąd ten "noktowizor". Sprawdzałem poszczególne katody przez ich odłączanie, a potem przez podawanie sygnału zamiennie. Efekt był taki, że kineskop cały czas świecił na zielono.

0