Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica TAWE 6103 LSS - wariuje programator

tybus14 19 Nov 2021 17:04 258 10
    tybus14
    Level 4  
    Amica TAWE 6103 LSS od niedawna wariuje. Po włączeniu prania przez chwilkę jest ok. po czym zatrzymuje się i pokazuje diodę, że nie ma prania w środku (koszulka z plusem). Po włączeniu przycisku Play ponownie sie załączy i zatrzyma. Czasami sama otwiera blokadę i zamyka drzwiczki i załącza się ponownie bez mojej ingerencji. Programator wariuje totalnie. Jak już zatrąbi to np. nie odwiruje prania. Może ktoś z Was miał podobny problem i to rozwiązał. Czytałem że może to być hydrostat albo amortyzator bębna. Może wystarczy zresetować programator?
    Proszę o pomoc.
    Kenworth 18
    Level 43  
    Rozpocznij od demontażu płyty modułu PCB panelu sterującego i wymyj go izopranolem.
    Kenworth 18
    Level 43  
    Nie pojawiał Ci się przypadkiem błąd E21 bo na filmiku pompa spustowa brzmi agonalnie i może to problem z silnikiem pompy powoduje to wszystko.
    tybus14
    Level 4  
    Pojawiał mi się kiedyś ten błąd i pralka zachowywała się podobnie, tzn nie odwirowywala lub zatrzymywała pracę. Jednak przeczyścilem pompe spustową i znalazłem w niej stare monety po czym je usunąłem. Później błąd już się nie wyświetlał i pralka chodziła do teraz.
    Kenworth 18
    Level 43  
    Teraz to silnik pompy kona i sądzę, że to on może być powodem całej usterki.
    tybus14
    Level 4  
    Czyli wymiana pompy kompletnej z silnikiem powinna załatwić sprawę?
    Kenworth 18
    Level 43  
    W oryginalnych pompach stosowane są wątpliwej jakości silniki produkcji chińskiej: https://north.pl/karta/pompa-odplywowa-komple...s--amica--11001011001129,6J5-ZV-C2ML-A94.html
    Zdecydowanie lepiej wymienić sam silnik pompy kupując produkt Askoll: http://www.agdolsztyn.pl/products-page/sklepi...lnik-pompy-pralki-3-sruby-askoll-m231xp-40w/#
    Czy to rozwiąże problem nie gwarantuję, ale z pewnością i tak orginalny silnik wymaga wymiany.
    tybus14
    Level 4  
    Pompa z silnikiem wymieniona. Dzisiaj znowu ten sam problem. Pokazuje sie kontrolka koszulki z plusem i zatrzymuje pranie. Jakieś inne pomysły co to moze być? Może wiesz jak zrestartowac programator.
    Kenworth 18
    Level 43  
    Nie znam niestety procedury odczytu błędów obecnych pralek Amica i miałem nadzieję, że wymiana silnika pompy może być przyczyną. Metodą sprawdzania poszczególnych podzespołów pralki sprawdź stan szczotek węglowych silnika napędowego: https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-amic...wc610s-pralki-amica,534,AWC610S,m3030543.html
    Jeżeli szczotki będą jeszcze długie sprawdź grzałkę.
    Tylko tyle mogę Ci podpowiedzieć że swojej strony. Jest tutaj znawca marki Amica na tym forum, ale rzadko tu zerka ostatnio, myślę, że on mógł by Cię pokierować w dobrą stronę a póki co musisz działać metodą sprawdzania poszczególnych podzespołów.
    tybus14
    Level 4  
    Bede próbował dalej. Dzięki za pomoc i informacje. Pozdrawiam