Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Russell Hobbs 19750-56 - garnek do ryżu wyłącza się

Arfik 20 Nov 2021 20:07 201 5
    Arfik
    Level 10  
    Witam.
    Użytkuję garnki do ryżu i duże i małe od dawna, ale jak działają... wstyd się przyznać - nie wiem, a właśnie wyłącza mi się za szybko jeden z nich, pomimo że nowy. To Russell Hobbs 19750-56 o mocy 700W.
    Russell Hobbs 19750-56 - garnek do ryżu wyłącza się Russell Hobbs 19750-56 - garnek do ryżu wyłącza się
    Jeden z kolegów na tym forum napisał, że: Napełniony wodą i ryżem do znaku garnek wewnętrzny jest podgrzewany przez grzejnik w dnie urządzenia do temperatury 105°C regulowane przez termostat bimetaliczny.
    Po wygotowaniu się określonej ilości wody, następuje ubytek masy garnka wewnętrznego, co powoduje wyłączenie się pełnej mocy grzejnika przez wyłącznik NACISKOWY, i obniżenie mocy i temperatury do ok.60%.
    Czy to prawda? Jeśli tak, to może za mało ryżu sypię do gotowania? Z drugiej strony, w innych garnkach tego problemu nie miałem.
    Znacie przyczynę?
    Pozdrawiam,
    Artur
    zgnily
    Level 12  
    Żadnych czujników nacisku tam nie ma. Możesz ugotować różne ilości ryżu. Zawsze wlewasz wody proporcjonalnie do ilości ryżu. Maszyna nie waży, ale liczy czas do dojścia do 100 stopni C i odpowiednio dobiera czasy reszty cyklu. Albo procesor zgubił program, albo czujnik temperatury przekłamuje.
    Arfik
    Level 10  
    Dziwne, bo jak wcisnę ten odważnik w środku, to przełącznik chwyta. ?
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    zgnily wrote:
    Żadnych czujników nacisku tam nie ma. Możesz ugotować różne ilości ryżu. Zawsze wlewasz wody proporcjonalnie do ilości ryżu. Maszyna nie waży, ale liczy czas do dojścia do 100 stopni C i odpowiednio dobiera czasy reszty cyklu. Albo procesor zgubił program, albo czujnik temperatury przekłamuje.
    Coś Ci się pomyrdało, bo akurat garnek do ryżu działa w/g poniższego opisu:
    Arfik wrote:
    Po wygotowaniu się określonej ilości wody, następuje ubytek masy garnka wewnętrznego, co powoduje wyłączenie się pełnej mocy grzejnika przez wyłącznik NACISKOWY, i obniżenie mocy i temperatury do ok. 60%. Czy to prawda? Jeśli tak, to może za mało ryżu sypię do gotowania? Z drugiej strony, w innych garnkach tego problemu nie miałem.
    Dokładnie tak. Na wewnętrznym garnku jest wygrawerowana podziałka - przynajmniej powinna być. Uruchomienie czujnika nacisku odbywa się przez bimetal napinany przyciskiem pod lampkami. Po nasypaniu ryżu i nalaniu wody naciskasz tą dźwignie do dołu, do zaskoczenia zapadki bimetalu. :D

Russell Hobbs 19750-56 - garnek do ryżu wyłącza się Russell Hobbs 19750-56 - garnek do ryżu wyłącza się Russell Hobbs 19750-56 - garnek do ryżu wyłącza się
    zgnily
    Level 12  
    Może twój tak działa, ale wyobraź sobie, że technika poszła trochę do przodu od XVII wieku.
    Arfik
    Level 10  
    Witam ponownie :),
    problem nierozwiązany, nie wiem jak sobie z nim poradzić. Keys z odważnikiem raczej nie wchodzi w grę, bo wyłącza się nawet, jak ciężar jest większy. Mam takie garnki 20-litrowe i nigdy nie odmierzałem ilości wody. Proporcje są wypróbowane - 1:1,2 lub 1,5 lub 1 cm nad ryżem - wszystko zależy od rodzaju ryżu i czasu jego płukania.
    Pewnie to wina czujnika temperatury, jak napisał Zgnily, ale nie wiem gdzie go szukać :(.