Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telefon wybrać: Samsung Galaxy S21 czy HUAWEI P30? Zależy mi na aparacie.

DawidzioR123 21 Nov 2021 08:41 840 21
    DawidzioR123
    Level 3  
    Witam.
    Mam do wyboru dwa telefony ,w sumie samsung jest o wiele droższy a chodzi mi głownie o aparaty.
    Czy ten samsung s21 robi naprawdę tak wielką różnicę w aparacie jak i baterii ?
    Nie mam pojęcia czy warto przepłacać dlatego wolę spytać.
    DawidzioR123
    Level 3  
    barton21 wrote:
    Witam.
    Ja osobiscie nie chciałbym ani samsunga ani huaweia ale jeśli już bym musiał wybrać to wolałbym P30 ponieważ biorąc pod uwage parametry obu telefonów to tak naprawdę nie zauważymy różnicy.

Aparatem też się nie różni ?
    irek6311
    Level 33  
    Aparat lepszy w Huawei P30 pro, ale ja bym celował jednak w Samsunga S21, aktualizacje przez dłuższy okres i wykonanie lepsze, najlepiej oba obejrzeć gdzieś w sklepie i jak pozwolą przetestować.
    Bródka

Level 42  
    barton21 wrote:
    Teraz większość telefonów ma mniej więcej 3 aktualizacje

Piszesz o wersji systemu ?
    No to mało ?
    Przy Samsungu masz co miesiąc aktualizacje w flagowych modelach. Jak jest w Huawei P30 Pro ?
    DawidzioR123 wrote:
    Mam do wyboru dwa telefony ,w sumie samsung jest o wiele droższy a chodzi mi głownie o aparaty.

Różnica w cenie głownie spowodowana różnicą wieku, ale wsparcie przy S21 pod względem aktualizacji będzie o wiele dłuższe niż przy P30
    Bródka

Level 42  
    barton21 wrote:
    P na końcu aktualizacja zwalniająca system żebyś kupił nowy sprzęt

To nie tylko Huawei robi choć nie wiem czy nie było to po części spowodowane utrata licencji na Androida
    barton21 wrote:
    Miałem tak z tabletem Samsunga.

Tablety Samsunga to trochę inna bajka zwłaszcza kiedyś. Był okres ze na rynku nie były popularne, teraz z reszta już też tak nie są jak z początku
    Samsung S8 - ostatnia aktualizacja była w te wakacje. Do końca 2019 roku były co miesiąc może maks co dwa. Obecnie mam S20 ponad półtora roku. Aktualizacje są co miesiąc. Myślę że z rok będą jeszcze systematycznie
    Bródka

Level 42  
    barton21 wrote:
    Aktualizacje są co miesiąc ale czego? Systemu? Nakładki na system ? Czy zabezpieczeń?

Zabezpieczeń, Nakładek, Funkcji - z change loga można zobaczyć co się zmieniło, co do zabezpieczeń można w necie zobaczyć co zostało poprawione. Co do systemu chyba oboje wiemy że nie wychodzi nowa wersja co miesiąc. Gdy kupowałem telefon w kwietniu 2020 miałem Androida 10, obecnie mam 11, a w styczniu ma wyjść update do 12
    Bródka

Level 42  
    barton21 wrote:
    I na 12 się skończy. O to mi chodziło.

No sorry ale to wie tylko producent...
    Nie zmienia to faktu że i tak jest lepiej niż parę lat temu. Jak ktoś chce mieć "wieczne" aktualizacje do najnowszych wersji systemu to chyba pozostaje tylko apple
    siudziu
    Level 27  
    Mam P30 Pro i jeśli chodzi o zdjęcia jest przereklamowany na moje sie nie zastanawiaj i jak możesz dołóż do s21 ultra.
    Karaczan
    Level 41  
    Huaweii blokuje Bootloader, bez możliwości pozyskania klucza do odblokowania.
    Dla niektórych różnica żadna, dla innych dyskwalfikująca telefon.
    barton21
    Level 26  
    Wystarczy poobserwować co się dzieje w dziedzinie telefonu 2 duże aktualizacje systemu i koniec...tak jest najczęściej. Więc po co przepłacać za telefon który tak naprawdę po 2 lub 3 latach traci wsparcie? A jeśli chodzi o aparat to nie oszukujemy się normalny aparat to aparat a aparat w telefonie nigdy nie będzie robił takiej jakości zdjęć jak normalny aparat po za tym i tak od powiedzmy 48mpx nie widać różnicy więc moim zdaniem nie ma co dyskutować. Zresztą to indywidualna kwestia gustu
    Zeusek_dom
    Level 14  
    System będzie aktualizowany max 3 razy, obojętnie co kupisz. Łatki bezpieczeństwa będą dłużej.
    Osobiście bym brał P30 Pro, Bratanek miał P20 Pro i nie narzekał.
    irek6311
    Level 33  
    barton21 wrote:
    Wystarczy poobserwować co się dzieje w dziedzinie telefonu 2 duże aktualizacje systemu i koniec...tak jest najczęściej. Więc po co przepłacać za telefon który tak naprawdę po 2 lub 3 latach traci wsparcie? A jeśli chodzi o aparat to nie oszukujemy się normalny aparat to aparat a aparat w telefonie nigdy nie będzie robił takiej jakości zdjęć jak normalny aparat po za tym i tak od powiedzmy 48mpx nie widać różnicy więc moim zdaniem nie ma co dyskutować. Zresztą to indywidualna kwestia gustu
    Flagowce Samsunga mają długie wsparcie, aktualizacje Android do 5 lat. To nie chińskie Xiaomi co po 3 latach kończy wsparcie i co aktualizacja dodaje nowe bugi. Huawei już się nie liczy na rynku, te stare modele mocno odstają od konkurencji, nowe bez Google Play, to wielka porażka.
    nemo333
    Level 30  
    5 lat to może jest, ale aktualizacji zabezpieczeń. Androida dostaniesz raz, albo dwa. I dochodzi do takich paradoksów, że flagowce są gorzej wspierane niż średniaki, np obecnie Galaxy A6 2018 ma Androida 10 i nowszą wersje nakładki niż Note 8 i S8 które zostały na 9 :D
    tino2003
    Admin of GSM Group
    nemo333 wrote:
    obecnie Galaxy A6 2018 ma Androida 10 i nowszą wersje nakładki niż Note 8 i S8 które zostały na 9

No tak, ale A6 wyszedł rok później niż S8 i przy dwóch aktualizacjach doszedł do 10 a S8 wyszła z androidem 7 więc została przy 9 i taką ma politykę samsung. Z drugiej strony powinni chyba dla flagowców dawać 3 aktualizacje.
    blahfff
    Level 39  
    nemo333 wrote:
    5 lat to może jest, ale aktualizacji zabezpieczeń. Androida dostaniesz raz, albo dwa. I dochodzi do takich paradoksów, że flagowce są gorzej wspierane niż średniaki, np obecnie Galaxy A6 2018 ma Androida 10 i nowszą wersje nakładki niż Note 8 i S8 które zostały na 9

Tyle, ze i to sie zmienia. Zobacz np na serie S10. Wyszla z 9-ka, dostanie 12-ke + aktualizacje bezpieczenstwa przez kolejne lata.
    nemo333
    Level 30  
    tino2003 wrote:
    A6 wyszedł rok później niż S8
    Niecały rok, jak nie pół.
    tino2003 wrote:
    Z drugiej strony powinni chyba dla flagowców dawać 3 aktualizacje.
    No cóż, traktowanie klienta który zostawił ponad 4 kafle tak samo jak klienta z telefonem za 800 jest chyba nie do końca w porządku, i N8, jak i S8 IMO powinny żyć trochę dłużej ;) Zresztą, w serii A według liczb wyższy A8 2018 został porzucony jeszcze wcześniej, uśmiercony po aktualizacji do 9 i nawet nowych zabezpieczeń nie dostaje. Ale jego można, zadebiutował w 2017, popularny nie był, kosztował "zaledwie" 2 tysiące, to nie trzeba aktualizować.
    blahfff wrote:
    Tyle, ze i to sie zmienia. Zobacz np na serie S10. Wyszla z 9-ka, dostanie 12-ke + aktualizacje bezpieczenstwa przez kolejne lata.
    Dobrze że się zmienia, i że w ogóle Samsung zauważył potrzebę aktualizacji ;)
    Dostanie, czy już dostała? Bo w Samsungu to ogromna różnica. Wiele telefonów miało zapowiedzianą aktualizację, a potem po cichu usuwali o tym informacje i zaprzeczali że nic takiego nie było :D (m.in. jak z S7 i 9) Także w Samsungu póki nie ma softu do pobrania, to nie należy wierzyć w żadne zapowiedzi, ani tymbardziej w plotki.
    blahfff
    Level 39  
    nemo333 wrote:
    Dobrze że się zmienia, i że w ogóle Samsung zauważył potrzebę aktualizacji
    Dostanie, czy już dostała? Bo w Samsungu to ogromna różnica. Wiele telefonów miało zapowiedzianą aktualizację, a potem po cichu usuwali o tym informacje i zaprzeczali że nic takiego nie było (m.in. jak z S7 i 9) Także w Samsungu póki nie ma softu do pobrania, to nie należy wierzyć w żadne zapowiedzi, ani tymbardziej w plotki.

Seria S10/Note 10 ma w planach aktualizacje w styczniu 2022.

S9-ka jest caly czas wspierana aktualizacjami bezpieczenstwa co 2-3 miesace. S7-ka jest chyba jednym z najdluzej wspieranych modeli przez Samsunga, z osatnim softem wypuszczonym w polowie tego roku, czyli 5 lat wsparcia.

Ogolnie, nie ma co tego zestawiac z aktualizacjami iPhone'ow, bo tam kazda poprawka bezpieczestwa, czy jakiegos bledu we wbudowanej aplikacji wymaga wydania kolejnej wersji iOS z kolejnym numerkiem, podczas gdy urzadzenia z Androidem dostaja to najczesciej jako aktualizacje w sklepie Play. Generalnie jednak wiele sie poprawilo.

Samsung aktualnie jest na czele jesli chodzi o aktualizacje telefnow z Androidem, wsparcie jest dlugie i dobre.