Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Free Energy - moze to w koncu zweryfikowac?

avatar 01 Lis 2005 18:04 99120 336
    Poziom 35  
    Ilość postów dotyczących tego tematu drastycznie rośnie... niektóre są totalnie bezsensowne , i pozbawione podstaw wyssane z palca, a niektóre są ciekawe i rzeczywiście cos w nich jest...
    Proponuje je zweryfikować , pomysł następujący - ufundować nagrodę pieniężną za przedstawienie modelu działającej maszyny tego typu , wraz z opisem jak takie coś ma działać i na jakiej zasadzie.
    Trzeba by ułożyć dokładny regulamin co i jak będzie oceniane.
    Co wy na to?
  • IGE-XAO
    sebastian11
    Poziom 16  
    Ja jestem za !!!!!!!!!!!
    mozna nawet zrobić jakąs symboliczną skłądkę po 1 - 2 zł w mbanku na
    jakieś konto na nagrode
    osoby które skladają sie na nagrode bedą mogły czerpać zyski ze sprzedazy :) danego cacka :)

pozdrawiam

Sebastian
    Platon
    Spec od komputerów
    A o co chodzi z tym free energy? Moze jakis wstep, link?
    Poziom 35  
    Jest to urządzenie z gatunku "free energy", które ma za zadanie wytwarzanie prądu po prawie znikomych kosztach własnych. Jego podstawowym zastosowaniem ma być instalacja w domu i zapewnianie całej potrzebnej mu elektryczności ekologicznie i za darmo.

taki inny rodzaj perpetum mobile :)
    piotrsta
    Poziom 22  
    Niestety mieszkam w bloku a nie w domku i to bardzo ogranicza moje możliwości wykorzystania takich urządzeń u siebie ale może będzie jakieś ciekawe do wykorzystania w takich warunkach. Jestem "za" a koszt 1 lub 2 zł na taką nagrodę to myśle że nie jest duża suma i większość się na to zgodzi. Przy takiej liczbie zarejestrowanych użytkowników("free energy" chyba wszystkich interesuje) uzbiera się niezła sumka.
  • IGE-XAO
    valarian
    Poziom 22  
    I owszem, zbierze sie... Na nagrode na pewno konkretna sumka... Jezeli choc mala czesc troche wpaci...
    Natomiast niezbyt realnym pomyslem jest udzial w zyskach ze sprzedazy kazdego, kto wplaci jakakolwiek sume... Oczywiscie, jezeli mowimy o sprzedazy choc na minimalnie szersza skale, niz 2, 3 egzemplarze :-)
    Jak wiadomo, od wiekow, podzialy rodzily konflikty, a jezeli ktos ma zamiar sprzedawac to na naprawde szeoka skale [powtarzam wyrazy :-)], to dochodzi do tego zabawa w dzialalnosc gospodarcza itp... Chyba, ze poloficjalnie, na Allegro itp...
    Ale latwe to i tak nie bedzie...
    Mimo wszystko, jestem ZA :-)
    valarian
    Poziom 22  
    Zalezy od projektu... Jezeli ten bedzie wykorzystywal np. baterie solarne lub inne duze elementy, to w bloku moze byc problem... No, ale poczekajmy na projekty... Osobiscie tez moge cos od siebie dorzucic do skladki...
    Tommy82
    Poziom 40  
    A czy do dotowania skladek nie dalo by sie wykozystac systemu kupna punktow via SMS z elektrody??
    vipermat
    Poziom 14  
    Ja czekam na regulamin.
    Nagroda raczej musi byc spora bo nawet jak ktoś zrobi to urządzenie to niewiem czy udostępni nam materiały(raczej pujdzie opatentować).

IMO musicie szybko zrobić regulamin
    manski
    Poziom 21  
    kiedyś zacząłem jeden wątek https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=324987&highlight=
    umieściłem go w energoelektronice ( wydawało mi sie to sensowne bo układ był "napędzany" podobnie jak falownik ) jednak post został przeniesiony do inne i tam "umarł" , sam co prawda noszę się z zamiarem złożenia takiego układu , chociaż w wersji testowej mini , na rdzeniu od TV , ale jak zawsze brak czasu kazał mi to odłożyc na bliżej nieokreśloną przyszłość , jak zmontuję coś działającego to sie pochwalę ( niezależnie od tego czy będzie działał czy nie ).
    Ski Man
    Poziom 23  
    Witam

Tak sie składa, że niedawno oglądałem na Discovery program
    pt. Myth Busters. W tym programie przetestowano kilka sposobów
    na zdobycie "free energy". Niestety żaden ze sposobów tam testowanych
    nie nadawał się do praktycznego zastosowania lub nie działał w ogóle.
    Tommy82
    Poziom 40  
    Ja tez jestem raczej sceptyczny ale zawsze jestem otwarty na sesowne argumenty
    Ale nalezalo by w regulaminie ustalic jakis termin
    koncowy oraz zastanowc sie co sie zrobi z kasiorka w momecie gdzy nikt jej nie zgarnie bo oddawanie raczej w gre nie wchodzi ze wzgl na pewne trudnosci jakie mogly by przy tym byc.
    Proponuje zebrana kasiorke jesli nie znajdzie sie koles ktory by ja zgarnol przeznaczyc na jakis cel charytatywny noze na jakies komputerki dla domow dziecka albo cos na ta nute, Byle by to bylo w jakis sposob namacalne, A nie tylko wplacenie tej kasy na WOSP
    Wojtik
    Poziom 13  
    Ja tam Ski Man jestem pozytywnie nastawiony do tego typu tematów, ponieważ głęboko wierzę, że ludzkość jeszcze wielu rzeczy nie odkryła. I niech każdy sceptyk uważa, bo przyjdzie taki dzień, kiedy wyjdzie z cienia jakiś człowieczek i powie: "Ja już to dawno odkryłem, ale świat jest jeszcze nie gotowy na tego typu wynalazek".
    Niech kto śmieje, albo nie. Ja pracuje nad czymś takim...
    valarian
    Poziom 22  
    Co do tego motywu z Myth Busters, to nie do konca jestem przekonany, po czesci popieram zdanie Wojtik'a... Uwazam, ze mozna jeszcze sporo odkryc i wynalezc...
    Co do samego tematu, to chcialbym podkreslic, ze ma to byc FREE energy, czyli energia za darmo, a nie z niczego... Co jak co, ale zasada zachowania energii obowiazuje... Chodzi o to, zeby zaprojektowac cos, co wytworzy energie darmowa [albo prawie darmowa], ale z czegos... Bo inaczej sie nie da :-) Tak jakos to pisze, bo zauwazylem, ze czasem niektorzy to myla [choc w tym temacie tego nie ma]...
    Pozdrawiam...
    PioM
    Poziom 19  
    Jeden profesor na AGH opowiadal, ze wiercac dwa glebokie otwory w ziemi i laczac je pompą mozna uzyskac ciepło dla całej wsi. Ma to podono sprawność rzędu 600%
    Np dla malego domku z 1kW energii elektrycznej mozna uzyskac 6kW ciepła. Pompy takie produkuje Veissmann.
    Niestety sam koszt wiercenia jest ogromny.
    Gosc raczej wie co mowi, bo jest m.in. doradca rzadu d/s energetyki.
    X3V3R
    Poziom 2  
    Witam, to mój pierwszy post na forum :D

Ja mam pomysł na wykorzystanie elektryczności z atmosfery jednak mam kłopoty finansowe na tego typu projekty i na dodatek zawsze za mało czasu :( Niemniej jak będę miał chwilke wolnego czasu (ech ta szkoła :/ )to narysuje jakby to miało działać i zamieszcze na forum.
    Wojtik
    Poziom 13  
    Słuchajcie! Sprawa jest banalna. Kolega X3V3R, napisał o elektryczności z atmosfery. Słusznie! Należy tylko nakłonić wszystkie kontynenty do zbudowania sieci masztów zbierających wyładowania zwane piorunami i przekazać je poprzez sieć do transformatorów, a dalej do odbiorców! Genialne w swojej prostocie! X3V3R starasz się o nagrodę Nobla?
    Platon
    Spec od komputerów
    Wojtik - wystarczy jeden wiekszy piorun (nie trzeba nawet mieszac w to 'kontynentow"), a cala ta instalacja wyparuje w powietrze.
    etedio
    Poziom 24  
    PioM napisał:
    Jeden profesor na AGH opowiadal, ze wiercac dwa glebokie otwory w ziemi i laczac je pompą mozna uzyskac ciepło dla całej wsi.

Znaczy się energia geotermalna?

Pomysł jest dobry, tylko trzeba sprecyzować, co rozumiemy pod pojęciem "free energy". Czy nagrodę dostałby piękny projekt ciągnięcia prądu z trakcji tramwajowej? Jak będzie z elektrowniami wodnymi, wiatrowymi i słonecznymi? Nie są niczym nowym, a prąd za darmo jest.

Jak te urządzenia mają być badane? Komisja? Dokładny opis budowy i filmy na forum? Oczywiście nie ma cienia wątpliwości, że musi być przedstawiony działający prototyp.

Jestem natomist przeciwny fragmentom o "udziale w zyskach". Niech osobnik bierze nagrodę i idzie sobie wolno. Jest natomiast inny problem. Co będzie, jak ktoś skopiuje układ z jakiejś strony internetowej i okaże się, że to zadziała? Wtedy nagrodę dostanie ten, co zmontował, a nie faktyczny autor wynalazku. To oczywiście niesprawiedliwe, ale jakie jest inne wyjście?
    manski
    Poziom 21  
    PioM napisał:
    Jeden profesor na AGH opowiadal, ze wiercac dwa glebokie otwory w ziemi i laczac je pompą mozna uzyskac ciepło dla całej wsi. Ma to podono sprawność rzędu 600%
    Np dla malego domku z 1kW energii elektrycznej mozna uzyskac 6kW ciepła. Pompy takie produkuje Veissmann.
    Niestety sam koszt wiercenia jest ogromny.
    Gosc raczej wie co mowi, bo jest m.in. doradca rzadu d/s energetyki.

sprawność rzędu 600% to pobożne życzenia , sam mam dom ogrzewany pompą ciepła ( poprzez glikol płynący odwiertami pobieram ciepło z ziemi i tym ciepłem ogrzewam wodę w instalacji CO ) maksymalna sprawność uzyskiwana to 450% na poczatku sezonu , potem spada , ale mimo wszystko wychodzi troche taniej niż gazem , a teraz gaz podrożeje :D.
    Jogesh
    Poziom 28  
    Mozna zyskać energię z róznicy temperatór ziemia-powietrze. Wkopuje się rurę dość głeboko do ziemi i wpoppowujemy do niej ciecz, która w temperaturze takiej jaka panuje pod ziemią zmienia się w gaz {parę} następnie puszczamy taka parę na prądnicę. Potem spowrotem do ziemi.

Istenieją takie elektrownie.

Pozdr.
    greku69
    Poziom 20  
    Wojtik napisał:
    Słuchajcie! Sprawa jest banalna. Kolega X3V3R, napisał o elektryczności z atmosfery. Słusznie! Należy tylko nakłonić wszystkie kontynenty do zbudowania sieci masztów zbierających wyładowania zwane piorunami i przekazać je poprzez sieć do transformatorów, a dalej do odbiorców! Genialne w swojej prostocie! X3V3R starasz się o nagrodę Nobla?

witam
    sprawa nie jest tak banalna ,kilka lat temu slyszalem jak to amerykanie zbudowali wielki kondensator w ktorym chcieli trzymac energie z jednego tylko pioruna ,wedugl ich obliczen mialo to wystarczyc na zasilanie NY przez ok. miesiac .kiedy wszystko bylo gotowe piorun owszem udezyl gdzie chcieli i do kondensatora ale go zupelnie rozwalil :).
    tak ze sprawa nie jest tak banalna.....
    X3V3R
    Poziom 2  
    Tak, staram się o nagrode Jobla :D Ale teraz na serio.

Nie zamierzam wykorzystywać wyładowań elektrycznych - stosunek mocy i czasu wyładowań jest zbyt wielki i nie da się zmagazynować tej energii i uniknąć spalenia czegokolwiek :D (przynajmniej na dzień dzisiejszy :) )

Mój pomysł bazuje na takiej otóż idei: mówiono mi w szkole że na każdy metr różnica potencału między atmosferą a ziemią zwiększa się o ~ 100V (tak więc na np: 3m jest ~ 300V), oczywiście zależy to od warunków pogodowych (np: zbliżająca się burza, upał itp) .
    No więc budujemy sobie antene kilkunastometrową tak jak np: w dzwonku Franklina - http://newenergy.xt.pl/ (artykuły->techniczne->lighting bells). Polecam ściągnięcie i obejrzenie filmiku demonstrującego dzwonek.( Właśnie pod wpływem tego filmiku i wyładowań w tym dzwoneczku wpadłem na pomysł mojego projektu Free Energy :D )
    No więc mamy z atmosfery ładunek elektryczny dzięki antence ale...co z nim można zrobić??? Na stronie JL Naudina znalazłem odpowiedż - zasilić nimi silnik, ale nie zwykły tylko elektrostatyczny - http://jnaudin.free.fr/html/pftm2.htm . Kręci się on pod wpływem pola elektrostatycznego i wymaga rozruchu wstępnego. Zostało tylko wziąść prądnice i spróbować połączyć ją pasem transmisyjnym z silnikiem pana Naudina.
    Więc pozostało zbudować tylko prototyp i sprawdzić czy będzie działał. Ja niestety nie mam pieniędzy ani czasu (szkoła ech) aby stworzyć prototyp
    ;(
    Poniżej zamieszczam obiecany rysunek FEFA(Free Energy From Atmosphere :D ):
    1-antena do zbierania ładunków
    2-PFT Motor
    3-prądnica
    4-uziemienie
    5-pas transmisyjny
    tigala
    Poziom 10  
    Witam wszystkich!
    Czytając Wasze posty na ten temat, przypomniało mi się mini radio, które działało bez baterii.
    Schemat był w jakiejś starej książce do fizyki, pamiętającej jeszcze głeboką komunę.
    Zasada działania polegała na poborze prądu z fal elektromagnetycznych za pomocą anteny.
    Składało się ono z cewki, miniaturowego kondensatora nastawnego, kondensatora foliowego, słuchawki i z diody kryształkowej, czy jakoś tak.
    Pomysł na Free Energy jest bardzo stary, kiedys nad podobnymi sprawami pracował Nikola Tesla, co z koleji przysporzyło mu wielu problemów z ludźmi, którzy chcą mieć monopol na energię.
    Pozdro.
    airnox
    Poziom 24  
    Witam! Temat free energy był omawiany na kanale IRC elektrody. Naudin na swojej stronie prezentuje swego rodzaju "zbajerowane" rzeczy. Niemcy posiadali pewne niezwykłe źródła. Proponuje zajrzeć na stronke http://depalma.pair.com/Tewari/Tpatent.html Jak znajde to dam także namiary na inne niemieckie wynalazki energetyczne.
    valarian
    Poziom 22  
    X3V3R, czy ten silnik elektrostatyczny nie potrzebuje przypadkiem wysokiego napiecia do dzialania... Na tej stronce bylo cos o 28kV, nie wiem, czy takie napiecie otrzymasz z atmosfery... I jaki prad...
    gramster
    Poziom 11  
    Witam
    a może cos takiego spróbować wydaje mi się ze w dobie magnesów neodymowych można by się było niewielkim kosztem pokusic na skonstruowanie takiego silnika
    http://www.zigzag.pl/jmte/Permotor.htm
    Co wy na to?
    Vein
    Poziom 22  
    co do silnika na magnesy stałe... heh, gosciu chce kase za artykuł.. niezle, tlyk oze ja mu nie zaplace... pozatym, taki silnik znalazłby w pewnym momencie równowage sdił i przestał by się kręcić... za to japończycy wydumali silnik na magnesach neodymowych, który posiada 2 elektromagnesy które potrzebne są poto by "przełamac" silnik z położenia równowagi magnetycznej :] przy wlożeniu niewielkiej energii (do przełamania) uzyskuje się sporą wynikającą z działających sił magnetycznych...