Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

stary amplituner Yamaha RX330 włącza się/nie włącza?

01 Nov 2005 19:23 6725 3
  • Level 18  
    Witam.Nie mam schematu do powyższego i trochę się zgubiłem.Sprzęt starawy ,po włączeniu przyciskiem Power nie włącza się .Sciślej - po kilkunatokrotnym włącz/wyłącz ospale rusza i niby jest ok.Jednak gdy się go wyłączy ,zastanawia się i powoli się włącza (przekaźnik od głośników rusza np.po 15-20 s ,albo wcale.Po dłuższej przerwie (noc) sprzęt znowu się nie włącza.Napięcie na głównym zasilaczu ok.,tranzystor stabilizatora pracuje (pośrodku radiatora -na zdjęciu),zimne luty-brak.W sprzęcie jest tradycyjny zasilacz .Może to jakieś typowe uszkodzenie i ktoś będzie mi mógł podpowiedzieć gdzie szukać .A i dla jasności- jak już chodzi ,to wszystko jest ok.Załączam zdjęcie.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 18  
    Według mnie mogą być 3 przyczyny:
    1. Przekaźniki się odpowiednio nie załączają(jeśli sprzęt ma swoje lata to mogą być zużyte)
    2.Masz uszkodzony włącznik
    3.Sprawdź kondensatory filtrujące w zasilaczu(mogą nieprawidłowo się ,,ładować'')
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 18  
    Przekaźnik na pewno nie (jest tylko jeden i służy do załączania głośników).Włącznik również nie (na głównym zasilaczu jest 2x40v).Normalnie sprzęt włącza się tak: po wciśnięciu przycisku Power zaświeca się wyświetlacz LED i po chwili stuka przekaźnik .Teraz po włączeniu Power długo nic ,wreszcie zapala się wyświetlacz i po dłuższej chwili stuka (lub nie ) przekaźnik .Też stawiam na elektrolity,no zobaczymy.
  • Level 18  
    Temat kończę ,nie udało mi się go naprawić i cudo zezłomowałem.