Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki sounbar wybrać do salonu za max 1800zł ? [TV LG]

Crazy 24 Nov 2021 21:02 123 8
    Crazy
    Level 14  
    Cześć mam do Was pytanie, gdyż nie mogę znaleźć żadnych konkretów w sieci.

Poszukuję z żoną soundbara do telewizora LG 55NA867PA. Soundbar będzie znajdował się na stoliku RTV pod telewizorem natomiast subwoofer będzie stał na podłodze. Wielkość pomieszczenia to ok 23m^2, natomiast odległość do telewizora to ok. 3m.

Co do wymagań to przede wszystkim :
    - w miarę dobry dźwięk przestrzenny
    - miękki soczysty bas (nie łupanka)
    - oglądanie filmów/muzyka w proporcji 80/20
    - możliwość łatwego łączenia z spotify (nie znam różnicy między chromecast a samym wifi)
    - brak jakichkolwiek problemów z softem (ma się szybko uruchamiać i brak jakiś problemów z updatem)

Z obecnie znalezionych zastanawiamy się nad :
    - Philips TAB8805/10 (1699zł)
    - Samsung Q700A (1700zł)

Obsłuchaliśmy obydwa i pierwsze wrażenia na plus dla philipsa za jakość dźwięku jednakże odsłuch w dużym sklepie co do samsunga brakowało nam troszkę środka. Niestety w sieci krążą opinie na temat problemów softwareowych philipsa i braku jakiegoś działania od strony producenta co nas trochę przeraża.

Może, ktoś przesluchał i używał powyższych soundbarów i mógłby coś doradzić bo obecnie bijemy się z myślami co lepsze.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    gadek80
    Level 23  
    Oczywiście to jest tylko moje zdanie, ale jak taka puszeczka w której są może czterocentymetrowe głośniczki może grać pieknie całym pasmem? niskie dźwięki potrzebują nośności i po prostu ciśnienia akustycznego przenoszonego wielkością głośnika i jak zrobić 5.1 z 2.1 czyli dźwięk przestrzenny dochodzący z tyłu głośnikami stojącymi z przodu?
    Jak chcesz mieć tylko głośniejszy telewizor to soundbar OK, ale jeżeli chcesz mieć prawdziwe 5.1 i prawdziwie ładny dobrze donośny dźwięk tylko kino domowe, nawet najtańsze będzie lepsze od najdroższego soundbara. Tym bardziej że następnego nie kupisz za rok dwa czy pięć, on już będzie z Tobą na długo, więc może warto dołożyć jeżeli masz na to miejsce?
    https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego...maha-htr-2071-yamaha-nova-6-zestaw-kina.bhtml
    https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/k...mowe-denon-avr-x550bt-eltax-utah-5-0-bluetoth
    Jaki sounbar wybrać do salonu za max 1800zł ? [TV LG]
    Ja swoje audio mam juz 17 lat.
    Crazy
    Level 14  
    Tylko mam taki problem, że nie mam miejsca na porządne kino domowe oraz dodatkowo przekracza to znacząco nasz budżet :) Wybieramy właśnie z tych dwóch zestawów a co do niskich tonów to posiadają subwoofer jednakże w sklepie na dużej hali grał on inaczej
    gadek80
    Level 23  
    Drugi zestaw to tylko 350 więcej a jeżeli te 350 weźmiesz na 10 rat to masz 35 złotych miesięcznie :) Nam miejscem trzeba się zastanowić, to gwarantuję, że będziesz zadowolony :)
    A przestrzenny dźwięk z soundbara może uda Ci się trochę osiągnąć, jak ściągniesz wszystko z wszystkich ścian, aby dźwięk miał się od czego odbić.
    Przemyśl sprawę jeszcze raz popatrz się na pokój i jego możliwości, bo nie kupujesz chleba, który jak Ci nie zasmakuje to na drugi dzień kupisz inny :)
    MarcinM2020
    Level 12  
    A nie lepiej dołożyć delikatnie i kupić stereo? Soundbary to bezczeszczenie dźwięku :) to tylko moja delikatna propozycja
    gadek80
    Level 23  
    MarcinM2020 wrote:
    A nie lepiej dołożyć delikatnie i kupić stereo?

Autorowi zależy na dźwięku przestrzennym więc stereo odpada, a kino z amplitunerem to w sumie też stereo.
    Crazy
    Level 14  
    Pomieszczenie przeanalizowałem dokładnie i co do ścian to akurat mam je puste więc o odbicia się nie boję. A co do sprzętu to na prawdę pozostaję mi soundbar by poprawić dźwięk i jak to się mówi nie narazić lubej na coś nowego co nie przypadnie jej do gustu i przy okazji nie zawali nam salonu :)
    MarcinM2020
    Level 12  
    Dlatego napisałem że to moja delikatna propozycja.
    Uważam że dobre stereo zmiata na starcie ogromną większość soundbarów i tego typu wyrobów.
    Mamy teraz takie czasy że, bez problemu można podejść do sklepu i zabrać na kilka dni, czy nawet wziąć sprzęt na testy nie wychodząc z domu... zdalnie. Kurier przywiezie, po testach odbierze i po problemie.
    Rozumiem co pisał autor, szanuję i absolutnie nie narzucam niczego.
    Po prostu - może warto spróbować....
    Od produkowania dobrego dźwięku zawsze było stereo i niewiele się do dziś zmieniło :)

Dodano po 3 [minuty]:

Crazy wrote:
    Pomieszczenie przeanalizowałem dokładnie i co do ścian to akurat mam je puste więc o odbicia się nie boję. A co do sprzętu to na prawdę pozostaję mi soundbar by poprawić dźwięk i jak to się mówi nie narazić lubej na coś nowego co nie przypadnie jej do gustu i przy okazji nie zawali nam salonu :)

Jasne rozumiem, nie raz naraziłem się lubej z tego właśnie powodu i nikomu nie życzę :)
    Popatrz sobie jeszcze na soundbary Klipsch.... Ponoć są całkiem, całkiem :)
    Znajomy ma soundbar JBL (ale niestety modelu nie znam) i też jest zadowolony. Płacił coś koło 2 tyś
    Koolo
    Level 17  
    Sprawdź soundbary Yamaha np. YAS-209 .