Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przetwornica step up 18-51v a 3-pinowe gniazdo zasilania/ładowania

kubasupermax 24 Nov 2021 22:15 147 1
    kubasupermax
    Level 9  
    Witam wszystkich mądrzejszych ode mnie (czyli chyba wszystkich tu obecnych ;p )
    Mam problem z... autorskim "power bankiem" do hulajnogi elektrycznej, choć bardziej pasuje określenie starter do hulajnogi.

Zrobiłem urządzenie na pakiecie li-ion 5s1p, które ma za zadanie wybudzić hulajnogę, która przy słabej baterii i dużym obciążeniu potrafi zgasnąć i nie zapalić się do momentu wpięcia w ładowarkę. Choć po wpięciu okazuje się, że napięcie jest dosyć wysokie i starczy na kilka kilometrów przy jeździe eko. Ten starter ładuje praktycznie samym napięciem hulajkę, niemniej raz mi się spaliła przez słaby radiator. Po zamontowaniu drugiej przetwornicy i poprawie chłodzenia okazało się, że coś sknociłem przy lutowaniu kabli, ponieważ po wpięciu startera przetwornica się spaliła.

Podejrzewam, że winne może być podłączenie gniazda. Niestety wyjście mam 3-pinowe, więc zasilanie hulajnogi i ładowarkę do akusa musze jakoś pogodzić. Zrobiłem wspólny plus (+) i jeden minus na 18v oraz 51.6v. Myślicie, że takie połączenie może powodować zwarcie? Dodam, że w zestawie mam jeszcze 2 podświetlane przełączniki (on-off oraz selektor napięcia dla mini woltomierza, który wyświetla albo napięcie za przetwornicą, albo przed), ale nie umiem naszkicować schematu (przełączniki 5-cio pinowe bi-stabilne i woltomierz na 3 przewody. Wychodzi mi bałagan ;p Żeby jakkolwiek zobrazować pytanie, załączam obrazek, z zapytaniem, czy wszystko wygląda poprawnie? Przetwornica step up 18-51v a 3-pinowe gniazdo zasilania/ładowania
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    LEDówki
    Level 31  
    Jeśli schemat odpowiada rzeczywistości, to po co dioda na minusie i to w nieodpowiednią stronę? Poco zwarte jest wejście przetwornicy z wyjściem? Przetwornica ma wspólny plus, czy jak wszystkie - minus?
    Co to jest akus?
    Czym się różni połączenie 1p od 0p?