Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dylemat budowy buggy jaki silnik dobrać?

Witam124 24 Nov 2021 22:34 108 7
    Witam124
    Level 3  
    Dzień dobry! :) Od niedawna bardzo mocno planuje budowę buggy, ruraka. 2 osobowego.
    No to wiadomo pierwsza prawdziwa polska myśl, to poczciwy maluszek, no, ale kurcze te 23 konie jeszcze na 2 osoby no malutko... Więc myślę dalej i widzę ogłoszenie na olx silnik od Golfa 4 1.6 r4 jakieś około 100 koni i myślę kurde spytam czy ma komplet. Pisze z gościem, on dopytuje do czego mi potrzeba taki silniczek bo różnych ma klientów. No to ja mu mówię że w planach mam zbudować buggy. On mi odpisuje, że on może mi wszystko ogarnąć, cały komplet, komputer, wiązka. nawet stacyjka i kluczyk. No i teraz dopiero się pojawia pytanie czy brać ten silniczek 100 koni, czy iść w Maluszka. Bo szczerze wydaje mi się, że Maluszka będzie łatwiej upakować a wiedzy ekspertowca fachowca to ja nie mam i nigdy się nie zajmowałem samochodami. Ale wiadomo minimalne pojęcie mam. No i kolejne pytanie jak wjedziemy w Google grafikę i wpiszemy buggy abo gdzieś na YouTubie cda zobaczy się buggy to mają zabudowany silnik tak jakby się go nie dało kompletnie wyj. No a na pewno musi być jakiś sposób żeby przynajmniej sprzęgło wymienić, więc jak to możliwe, może ktoś powiedzieć? :) Dobra, trochę się rozpisałem, oczywiście jak polak zielony co nie wie co i jak, gdzie. No, ale może mi ktoś miły odpowie, od razu z góry dziękuję za odpowiedzi. :D Pozdrawiam, życzę miłego dnia bądź wieczoru.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Witam124
    Level 3  
    Mógłby ktoś napisać, proszę. :(((
    Witam124
    Level 3  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    Jak już to kup całego Golfa i zapakuj na tył buggiego cały zespół napędowy. Maluch to śmiech na sali przy AUA.

Okej, :) a jak bym chciał na przyklad wyjąć taki silnik który byłby zabudowany to jak by to zrobić?
    Witam124
    Level 3  
    W sesie chodzi mi oto że jakby w buggy był zamontowany silnik i z jakiegoś powodu chciałbym go wyjąć to jak?
    Witam124
    Level 3  
    Ale po co, skoro masz dolne zawieszenie, wahacze, geometrie, cały układ napędowy bez głupawych przeróbek. Robisz tylko górne mocowanie MacPhersona i resztę ramy i jeździsz.

W sensie chodzi mi oto że jakby w buggy był zamontowany silnik i z jakiegoś powodu chciałbym go wyjąć to jak?

Dodano po 15 [minuty]:

Normalnie silnik jest zamocowany na poduszkach.

No, ale jak np. na jakimś zdjęciu jest buggy to jest całe pospawane od góry do dołu to jak ten silnik wygrzebać? :(

Dodano po 55 [minuty]:

Normalnie, silnik jest zamocowany na poduszkach.

Halo halo :( :(
    Moderated By robokop:

3.1.14. Nie wysyłaj wiadomości nie związanych z tematem lub w złym dziale forum.

3.1.16. Nie wysyłaj pytań, na które odpowiedź można łatwo znaleźć w Internecie lub na forum elektroda.

[/mod]