Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyliczanie szumów termicznych (Konwerter p-n)

Bulionoo 24 Nov 2021 23:29 69 2
    Bulionoo
    Level 2  
    Witam
    Czy jest mi ktoś w stanie pomóc z wyliczeniem szumów termicznych dla R2 (jest to rezystor który bedzie mozna zmieniać)
    Ze wzoru Uw=R*I
    Głownie polega na tym aby R2 było zmienne dowolnie np. po podłączeniu R2=100m wyliczyć jego szumy termiczne na podstawie Uw
    A także stałego R1 i I
    Nie jestem pewny jak podejść do tematu
    czy I mogę ustalić sobie stałe z noty katalogowej dla takiego wzmacniacza (1.3*10^-10 A)
    Po surowym podstawieniu danych dla R=Uw/I = 206 Ohm
    Jak to interpretować
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Mirek Z.
    Moderator
    Wszystkie posty dotyczące rozwiązania zadań szkolnych muszą zawierać próbę rozwiązania lub należy przedstawić swój tok myślenia. Tematy niespełniające tego wymogu będą przenoszone do kosza na podstawie punktu 3.1.17 regulaminu forum ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2310745.html ).
    Bulionoo
    Level 2  
    Czy jest mi ktoś w stanie pomóc z wyliczeniem szumów termicznych dla R2 (jest to rezystor który bedzie mozna zmieniać)
    Nie zabardzo wiem jak do tego podejść
    Mianowicie chodzi o wyliczanie szumów termicznych dla dowolnego rezystora np. R2=10Meg
    Na podstawie Uw co w przykładzie wynosi 444.4 nV/Hz^1/2
    "I= 1.3 *10^-10 A" z noty katalogowej
    a także stałego R1
    Jaki wzór mógłby tutaj rozwiązać problem ? Jak policzyć szum termiczny rezystora R2 ?
    Próbowałem działać na podstawowych wzorach typu rn=pierw(4kTR)
    Ale nic nie wychodzi realnego.
    et = [en^2 + rn^2 + (InReq)^2]^1/2
    Po przekształceniu wzoru gdzie rn jest niby szumami termicznymi dalej wychodzą różności :(