Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bizhub C458 - Wymiana bębnów

KamGr 25 Nov 2021 07:23 186 5
 • #1
  KamGr
  Level 24  
  Witam

  Orientuje się ktoś czy przy wymianie bębna w tym modelu można zamiast kolorowych wsadzić bębny czarne z podmienionymi chipami do kolorowych?

  Robiłem taki trik w c224 i tam się dało a nie wiem czy w tym modelu też jest to możliwe?

  Ceny kolorowych oryginałów to ponad 900 zł przy 350 za czarny bęben także różnica jest spora.

  A może ktoś używa tego sprzętu:

  https://www.youtube.com/watch?v=z5zINseMDsA&ab_channel=SUPORTEKONICAMINOLTA-SERVICEDIGITAL

  zastanawiam się nad kupnem. Jeżeli tak działa rzeczywiście jak na filmiku to znacznie zmniejsza koszty utrzymania drukarki.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Od tego modelu poważnie utrudniono zamianę bębnów i taka przeróbka jest już trochę bardziej skomplikowana. Co do samego resetu chipów to wystarczy je po prostu kupić . Kosztują grosze - wymieniasz i po kłopocie

  C.
 • #3
  KamGr
  Level 24  
  Bizhub C458 - Wymiana bębnów

  Tak wizualnie to widzę między nimi tylko dwie różnice obie zaznaczone na zdjęciach. Tą na żółto olałem a to na drugim zdjęciu na czerwono to jest taka blokada która uniemożliwia włożenie bębna. Jednak łatwo ją zdemontować ponieważ jest przykręcona na śrubę.

  Odkręciłem ten plastik z zapasowego bębna K, przełożyłem chip z wyjętego z drukarki M i zamontowałem.
  Drukarka przyjęła bęben bez błędów jednak wydruki wyszły jak na zdjęciu poniżej. U góry oryginalne a na dole wydrukowane po zmianie na K. Czy to mieszanie kolorów może być spowodowane tym że ten który włożyłem był długo używany normalnie na K? Czy to raczej jakiś inny powód? Po przełożeniu do pierwotnej wersji wszystko działa jak należy.

  Bizhub C458 - Wymiana bębnów

  Bizhub C458 - Wymiana bębnów Bizhub C458 - Wymiana bębnów
 • Helpful post
  #4
  adf91
  Level 10  
  Nie, to jest wynik tej różnicy która zaznaczyłeś na żółto i "olałeś". Przełóż ten plastik z kolorowego bębna i będzie działać.
 • #5
  KamGr
  Level 24  
  Bizhub C458 - Wymiana bębnów

  Ok rozkręciłem ten element i teraz mam pytanie czy wystarczy mi wymiana samego tego małego plastiku zaznaczone na zdjęciu na żółto czy muszę wymienić to razem z tym elementem zaznaczonym na czerwono?

  Rozumiem że jak to wszystko zrobię + oczywiście wymienię jeszcze chip, to drukarka będzie traktowała ten bęben jako kolorowy? Tzn. pewnie żadnej różnicy w nich nie ma? Czy się mylę?

  Bo jeśli nie ma nic więcej oprócz tych dwóch plastików i chipa to fajny mają na tym zarobek firmy : ]
  W poniedziałek przyjdzie nowy bęben to wypróbuje jak to wszystko wygląda w praktyce.

  I jeszcze jedno pytanie mam co do bębnów. Czy to że licznik w drukarce wskazuje że bęben powinien być wymieniony (trochę ten komunikat wkurza nie powiem) zmusza nas automatycznie do ich wymiany? Czy jeżeli olejemy ten komunikat i będziemy nadal używać bębna który według drukarki kwalifikuje się do wymiany to możemy coś w niej przez to zepsuć? Bo wydaj mi się że można by je było nadal używać jeżeli nie pojawią się na wydrukach np. jakieś pasy albo inne rzeczy które by nam przeszkadzały. No ale mogę się oczywiście mylić.
 • Helpful post
  #6
  adf91
  Level 10  
  Ten plastik wcześniej występował jako całość. Może wystarczy przełożyć tylko ten jeden element, ale dla spokoju przełożył bym całość. Chyba, że chcesz się bawić w testowanie. Ja przekładam całość bo i tak muszę to rozebrać więc już nie ma różnicy.
  Po za tym ta blokada i chip i masz pełnoprawny oryginalny bęben kolorowy. Niczym innym się nie różni.

  Teoretycznie możesz dalej drukować, ale te bębny robią nie wiele ponad swój licznik i zaczynają brudzić - zużywają się wałki ładujące.
  Komunikat o konieczności wymiany można wyłączyć.