Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kurtyna bezpieczeństwa FIESSLER TLVT nie działa nadajnik

prociomen007 25 Nov 2021 09:19 78 0
NextPCB
    prociomen007
    Level 18  
    Z dnia na dzień przestał świecić nadajnik w kurtynie FIESSLER TLVT przez co cała jest martwa. Na nadajniku szybko miga lampka kontrolna żółta co wedle instrukcji oznacza uszkodzenie nadajnika. Rozebrałem omawiany element pomierzyłem co się dało i wszystko wygląda poprawnie. Może ktoś będzie w stanie mnie jeszcze bardziej naprowadzić. PCB złożona jest z płytki bazowej i potem dołączanej do niej identycznych modułów rozszerzających zakres optyczny kurtyny. Płytka bazowa wygląda tak:

Stabilizator TL780-05C dostarcza prawidłowe 5V, Stabilizator L200C generuje 17V. Obydwa rezonatory kwarcowe pod oscyloskopem startują i generują 25MHz. Żadna z diod nie jest uszkodzona. Atmegi otrzymują prawidłowe zasilanie i sygnał zegarowy. Wszystkie rezystory są sprawne. Wszystkie mosphety są sprawne (nie otrzymują napięcia sterowania aby uruchomić ledy). Mam wrażenie jak by problem leżał po stronie atmeg bo dziwnie cicho jest na ich pinach ( 85% pinów na obydwóch kontrolerach ma 0V )
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • NextPCB