Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + sterownik WIFI + synchronizacja pompy

rowerzysta888 25 Nov 2021 10:17 165 6
    rowerzysta888
    Level 6  
    Witam mam dwa pytania:

1. Jaki wybrać sterownik WIFI do kotła Termet ECOCONDENS Gold Plus 25KW? - zależy mi na możliwości sterowania telefonem, historii uruchomień ogrzewania oraz ogrzewania wody, dodatkowe funkcję będą bonusem, Rozważałem Sterowniki Termet Comfort i Termet ST-2801 innych nie znam.

2. Mam Ogrzewanie podłogowe w większości pomieszczeń, tylko 4 grzejniki (klatka +WC, sypialnia) i w skrzynce od podłogówki mam pompkę ustawioną na tryb automatyczny, którą muszę wtykać za każdym razem do gniazdka żeby pracowała, i jak wyłaczam ogrzewanie to ją muszę wyłączać z gniazdka. Jest możliwość to jakos zautomatyzować? Mam pociągniety kabel od tej pompki do kotła. Kocioł ponoć ma swoją pompkę, może jest możliwość ją zsynchronizować z tą wbudowaną w kocioł ?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    bro2004
    Level 28  
    2. Jak będzie grzał CWU w lecie to pompa podłogowa też będzie pracować. Są specjalne sterowniki do pomp.
    rowerzysta888
    Level 6  
    Nie znam sie na tym kompletnie, moglbys cos polecic ?
    rowerzysta888
    Level 6  
    Jakikolwiek inny ma rejestrator zdarzen ??
    Mirosław75
    Level 10  
    rowerzysta888 wrote:
    Witam mam dwa pytania:

1. Jaki wybrać sterownik WIFI do kotła Termet ECOCONDENS Gold Plus 25KW? - zależy mi na możliwości sterowania telefonem, historii uruchomień ogrzewania oraz ogrzewania wody, dodatkowe funkcję będą bonusem, Rozważałem Sterowniki Termet Comfort i Termet ST-2801 innych nie znam.

2. Mam Ogrzewanie podłogowe w większości pomieszczeń, tylko 4 grzejniki (klatka +WC, sypialnia) i w skrzynce od podłogówki mam pompkę ustawioną na tryb automatyczny, którą muszę wtykać za każdym razem do gniazdka żeby pracowała, i jak wyłaczam ogrzewanie to ją muszę wyłączać z gniazdka. Jest możliwość to jakos zautomatyzować? Mam pociągniety kabel od tej pompki do kotła. Kocioł ponoć ma swoją pompkę, może jest możliwość ją zsynchronizować z tą wbudowaną w kocioł ?

Tylko ten moduł Termet Comfort nie podłączysz do każdego Termet ECOCONDENS Gold Plus, piec musi być wyposażony w interfejs LIN.
    Jak rozmawiałem z Termetem to mi odpisali:
    "Na podstawie numeru fabrycznego kocioł został wyprodukowany w 26 tygodniu 2017 roku, a więc nie został wyposażony w interfejs LIN. Aby móc podłączyć Moduł Komfort konieczna byłaby wymiana sterownika kotła. W tej sprawie należy skontaktować się z Autoryzowanym Serwisantem, który poda koszt wymiany"