Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyciągarka model PA1000D działa tylko góra lub dół

marcinorbi 25 Nov 2021 11:19 60 2
    marcinorbi
    Level 2  
    Cześć, jestem tu nowy, wcześniej tylko zaglądałem 😀
    Doświadczenia nie mam za dużego, ale...
    Podjąłem się naprawy wyciągarki która spadła i wyrwało kabel sterowania, połamało kostkę itd. Nie jestem pewien czy numeracja jest tez poprawna bo chyba ktoś już tu grzebał. Próbując metodą prób i błędów doszedłem do momentu gdzie wyciągarka działa, ale tylko góra lub dół i tu utknąłem, nie mogę sobie z tym poradzić. Proszę o wsparcie, w załączeniu zdjęcia.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Adam-T
    Level 39  
    marcinorbi wrote:
    Nie jestem pewien czy numeracja jest tez poprawna

Troszkę inna, ale idzie dojść po symbolach np krańcówka na schemacie to 8 i 8 a w rzeczywistości jak dobrze widzę to 7 i 11.
    Przewód wspólny kondensatorów (czarny 10) masz teraz podłączony do jakiegoś kabelka do kasety a powinien być do silnika i wyłącznika krańcowego, mały kondensator (przewód czerwony 4) podłączony do krańcówki 7 i silnika a powinien do przewodu kasetki i silnika, duży kondensator (szary) podłączony do krańcówki a powinien do silnika.
    Na spokojnie poskładaj to zgodnie ze schematem.

PS zakładam, że przewody od dołu listwy (zdjęcie 3) to silnik (szary, różowy i czerwony).
    marcinorbi
    Level 2  
    Tak zrobię i dam znać, czy mamy sukces, dzięki