Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Funai Tęczowy Ekran

Gacekfurbyfan 25 Nov 2021 11:23 69 3
    Gacekfurbyfan
    Level 2  
    Mam problem z telewizorem kineskopowym FUNAI. Telewizor działał normalnie do póki pewnego dnia podczas grania na Sedze ekran zaczął robić się czerwony. Wyłączyłem telewizor i odłączyłem wszystkie urządzenia. Zostawiłem to na chwile. Po około godzinie ponownie uruchomiłem TV. Ekran zrobił się tęczowy (niebieski, zielony i czerwony). Telewizor stoi odłączony. Czy da się to jakoś naprawić czy oddać go na złom. Dziękuje za pomoc :) [/b]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    kokapetyl
    Level 43  
    Gacekfurbyfan wrote:
    Ekran zrobił się tęczowy

Czy to oznacza, że obraz (treść obrazu) na ekranie jest, ale kolory są pomieszane?
  • Helpful post
    noak
    Level 19  
    Witam.
    Trzeba rozmagnesować cewką kineskop,jeżeli nie posiada kolega cewki można to zrobić lutownicą transformatorową bez grota.Przy kineskopie robiąc kółka od lewej do prawej strony kineskopu jednocześnie odsuwając się od telewizora powyżej 1 metra i wyłączając lutownicę.
    Powodzenia.
  • Helpful post
    Witek76
    Level 24  
    Kolega zacznie od odłączenia TV od sieci na kilakanaście minut (tak żeby pozystor wystygł) - i załączy ponownie. Jeśli to nie pomoże, to trzeba zerknąć do środka czy czasem się nie uszkodził, każdy TV tego typu miał pętle rozmagnesowujące.