Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jura E8 - Zimne mleko i pianka

lukzak2298 25 Nov 2021 11:46 153 14
    lukzak2298
    Level 18  
    Mam w firmie ekspres Jura E8, ma całkiem duży przebieg, nie użytkujemy go od nowości. Jest sprawny, niby wszystko działa, ale w porównaniu z innymi ekspresami (np w domu mam nowego philipsa z dużo niższej półki) wydaje mi się że mleko i pianka jest zimna. Przy zrobieniu late machiato z dużą ilością mleka napój jest ładnie spieniony, ładnie wygląda, są warstwy, ale letni. Nie można powiedzieć że zimny, ale napewno nie ciepły. Czy to jest normalne?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    magir
    Level 28  
    Na początek wykonał bym takie gruntowne czyszczenie ekspresu dobrą chemią do usuwania osadów kamienia.
    lukzak2298
    Level 18  
    Ekspres odkamieniałem tydzień temu oryginalnymi tabletkami z jura. Założony jest smart filtr.
    magir
    Level 28  
    A czy samo mleko nie jest za zimne ( może lodówka ja prawie zamraża ). nalej samej wody o temperaturze pokojowej do pojemnika na mleko i "spień" samą wodę i zobacz jaką ma temperaturę.
    lukzak2298
    Level 18  
    Instrukcja twierdzi że mleko ma być z lodówki systemowej 4 - 8 stopni.
    Nawet jak mleko jest w temperaturze pokojowej to wylatuje tylko letnie jak się podłoży palec pod strumień piany.

Zrobiłem jeszcze raz odkamienianie, ale nic się nie zmieniło.

Mam wrażenie że zbiegło się to z dołożeniem odbiornika bluetooth, ale z góry zakładam że to zły trop :)
    magir
    Level 28  
    No to jeszcze taka sugestia - za duży przepływ mleka. Może podczas mycia całości układu podawania mleka wypadła zwężka regulująca przepływ stąd mleko jest spienione ale za szybko przepływa żeby osiągnąć wyższą temperaturę. Czyli na wejściu mleka do rurki trochę ją przewęzić i zobaczyć czy da to pożądany efekt.
    lukzak2298
    Level 18  
    masz może zdjęcie tego o czym mówisz? faktycznie mleko leci szybko - zaskakująco szybko, ale myślałem że TTTM.

Mam oryginalny dzbanek na mleko (szkło, srebrny dekiel i napisy Jura)
    lukzak2298
    Level 18  
    faktycznie brakuje mi tego czarnego po lewej na dole, rozumiem że to ma być po drugiej stronie wężyka niż to przezroczyste?
    magir
    Level 28  
    https://www.youtube.com/watch?v=UFd02H_icKE

W spieniaczu jest taki jakby gwizdek (spłaszczona rurka ) jak jest to uszkodzone to spienianie jest kiepskie. U mnie kiedyś się to skleiło ale dałem radę to odmoczyć i ciekawe - działa do dziś. Na zdjęciu wcześniej to jest element czarny po prawej.
    No albo ktoś w firmie po prostu podmienił ten spieniacz bo jak patrzę na zdjęcia w necie to oryginalnie jest inny. A to co mi pokazałeś to jest do E6. Wiem bo mam taki.
    W specyfikacji się okazuje że do E8 też takie zakładali.
    lukzak2298
    Level 18  
    To od góry co się wkłada dałem nowe.
    magir
    Level 28  
    Ten spieniacz którego zdjęcie przesłałem wcześniej ma regulację wypływu i tu tak mi się wydaje leży pies pogrzebany. Chyba podmieniony spieniacz.
    lukzak2298
    Level 18  
    Stare modele E8 (2015) miały rzekomo ten spieniacz.