Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips PHH4309/88 - Obraz odwrócony o 180 stopni po wymianie płyty.

FranekDolas 25 Nov 2021 13:58 174 10
    FranekDolas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Problem jak w temacie, oryginalna płyta miała usterkę polegającą na tym, że parametrów obrazu nie dało się regulować, był po prostu bez nasycenia niemal i zamglony. Płyta wymieniona z takimi samymi oznaczeniami ale pracowała z panelem 031 a w moim jest 038. Nie mogę wejść w menu serwisowe.
    Mam serwisówkę i trochę poczytałem ale sekwencja z pilota nie działa. Powinno być 062598 + MENU(u mnie na pilocie opisany jako setup) + ew. kod panelu. Kombinuję jak koń pod górę i nic mi nie wychodzi.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    gumisie
    Level 43  
    FranekDolas wrote:
    Kombinuję jak koń pod górę i nic mi nie wychodzi.
    Może pomogłaby podmiana pamięci?
    Około dwadzieścia minut roboty.

Pozdrawiam.
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    FranekDolas wrote:
    ale sekwencja z pilota nie działa.

To prawda, też ma podobny problem z innym kodem matrycy i nic. Nie wiem, czy komukolwiek udało się tą metodą zrobić.
    Chyba najlepsza sugestia poprzednika.
    FranekDolas
    Można zamienić pamięci ale możliwe jest też, że wówczas ta druga płyta będzie działać jak oryginalna z brakiem reakcji na regulację parametrów obrazu. Sprawdzę rano i napiszę co z tego wyszło.
    gumisie
    Level 43  
    FranekDolas wrote:
    Można zamienić pamięci ale możliwe jest też, że wówczas ta druga płyta będzie działać jak oryginalna z brakiem reakcji na regulację parametrów obrazu.
    "Niema takiego złego, co by na dobre nie wyszło".
    Może się okazać, że stara płyta jest sprawna a tylko zawartość pamięci się "wysypała".
    FranekDolas
    I zostanę z nową płytą jak Himilsbach z angielskim bo w tryb nie wchodzi żadna a nanda nie mam czym zaprogramować i przyjdzie kupić kość.
    gumisie
    Level 43  
    Sprawdziłeś to, co Kol.
    jeloi wrote:
    menu 1999 back PANEL FLIP 50 position
    :?:
    FranekDolas
    Coś tam próbowałem ale nic nie wyszło, najbardziej irytuje mnie, że nie wchodzi w tryb serwisowy. Żaden kod nie działa a piloty dwa oryginalne.
    FranekDolas
    Ten kod działa i udało się obrócić natomiast obraz jest jeszcze gorszy. Nie działają również regulacje.