Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Satel perfecta IP 32 załączanie alarmu pilotem RSU-Z2/2

Maniek11920081 25 Nov 2021 23:30 276 3
Optex
    Maniek11920081
    Level 2  
    Witam, proszę Was moi drodzy o pomoc w sprawie centrali alarmowej Satel Perfecta IP 32, mam do podłączenia
    2 czujki TSD-1 - Czujka dymu i ciepła
    Czujki Bosch w112
    I to wszystko ma się również załączać i wyłączać pilotem RSU-Z2/2 - Zestaw złożony z 2 kanałowego odbiornika RSU-K02 oraz dwóch pilotów PUK-152

Moje pytania brzmią:
    1. Jak podpiąć odbiornik pilotowy do centrali i jak go ustawić ?
    2. W jaki sposób podłączyć czujkę dymu, jaka konfiguracja i które zaciski w czujce i centrali się podłącza.

Pozdrawiam.
  • Optex
  • Helpful post
    niebieskipolo
    Level 23  
    Maniek11920081 wrote:
    1. Jak podpiąć odbiornik pilotowy do centrali i jak go ustawić ?
    2. W jaki sposób podłączyć czujkę dymu, jaka konfiguracja i które zaciski w czujce i centrali się podłącza.

1. Najprościej obudowę radiolinii umieścić w obudowie centrali - odpada "zabawa" z sabotażem. Pamiętaj o wystawieniu antenki, jeśli obudowa centrali jest metalowa.
    Masę centrali i odbiornika radiolinii łączysz. Zasilanie odbiornika z AUX. Dwa wyjścia (NO1 i NO2) łączysz z dwoma wejściami centrali. Te wejścia programujesz odpowiednio jako załączanie i wyłączanie czuwania, typ obwodu: NO. Radiolinia w trybie monostabilnym.
    2. Zasadniczo tak samo jak czujkę ruchu - schemat masz w instrukcji czujki. Typ reakcji wejścia - 24h pożarowa, obwodu: 2EOL/NC. W czujce musisz ustawić switchami jako NC i 2EOL. Rezystory parametryczne są wbudowane, nie dodajesz ich osobno.
  • Optex
    Maniek11920081
    Level 2  
    Dzięki wielkie działa !
    Zamykam temat
    Maniek11920081
    Level 2  
    Dzięki wielkie działa !
    Zamykam temat

Dodano po 1 [minuty]:

Tak jak w odpowiedzi kolegi zrobiłem i działa poprawnie wszystko ! :)