Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gra TV- opis działania.

Hirek2 01 Lis 2005 20:38 672 2
  • #1 01 Lis 2005 20:38
    Hirek2
    Poziom 25  

Witam.
    Czy ktoś może mi objaśnić na jakiej zasadzie jest wyświetlany obraz w takiej grze. Co muszę zrobić aby wymienic kineskop na inny (większy)? Czy mogę do tego wykorzystać jakiś TV. Może ktoś ma schemat blokowy takiej gry.
    Gra TV- opis działania.
    Czy płyty logiczne mają takie same wyjścia :?:
    Gra TV- opis działania.
    czy są one różne dla różnych płyt i producentów :?:
    Gra TV- opis działania.[/img]
    Przepraszam za tyle pytań ale niestety o grach TV niewiele wiem.

• #2 02 Lis 2005 16:33
    BHenryk
    Poziom 22  

Witam większosc tego typu gier oparta jest na dwóch modułach tj pierwszy moduł - komputerowy oparty o procesory Z80 , 8086 itp oraz sterownik monitorem były rózne rozwiazania sterowania obrazem przeważnie RGB +synchro ,drugi moduł to blok pamieci z zapisanymi sekwencjami gry , które zreszta można wymieniac zmieniajac zarazem rodzaj gry. Odnosnie kineskopów to najpierw stosowano typowe od TV , póxniej monitorowe poleopszajac rozdzielczosc sprawdź typ kineskopu i zpowodzeniem mozna zastosowac większy wszystkie układy WN mają zapas mocy , tak że przeróbnki nie są konieczne. układy grafiki zstosowano z Comodore Amigi . pozdrawiam

• #3 18 Lut 2006 14:35
    Hirek2
    Poziom 25  

W tej budzie siedzi zasilacz BZ2002 z MN2002, Blok odchylania BO2001 z MH2001 i MV2002, Blok kineskopu BK2001. Nie ma tam BR2001 lub BR2003, jest ale zredukowane BS2001 w którym jest tylko: sygnał m.cz. fonii do wysterowania głośnika, sygnał wizyjny do bloku odchylania B02001. Czy to jest fragment JOWISZA ? Jaki to model ? Chciałem ściągnąć schemat bo co chwilę pada mi synchronizacja. Zasilacz już zrobiłem wszystkie elektrolity wymienione i te z 3 nogami przeciwzakłóceniowe też. Gra ruszyła ale po 1 godzinie poleciała synchronizacja, podmieniłem moduł MH2001 (bo dostałem 3) i ponownie było o.k. Po godzince to samo padła synchronizacja. Gdzie szukać przyczyny ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME