Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood CHEF KM010 - nie wchodzi na obroty, a pod obciążeniem się zatrzymuje

mariuszfilipowicz 27 Nov 2021 08:42 243 1
    mariuszfilipowicz
    Level 2  
    Dzień dobry.
    Mam problem z mikserem. Po uruchomieniu zaczyna pracować ale na minimalnym biegu i nie chce zwiększyć obrotów. Dodatkowo przy obciążeniu buczy coś i się zatrzymuje. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie chcę sam w tym grzebać, ale z chęcią poznał bym powód przed oddaniem do serwisu. Będę wdzięczny za wskazówki co może być potencjalnie powodem i być może wskazanie części zamiennej. Pozdrawiam i dziękuję.
    mariuszfilipowicz
    Level 2  
    Witajcie. U mnie w okolicy nikt nie chce podjąć się naprawy. A święta za pasem! Rozkręciłem dziada i słuchajcie. Jak się włączy mikser to zaczyna pracować ale na najniższych obrotach. W module obrotów (załączam zdjecie) w tą czarna część wchodzi bolec od pokrętła. I pomimo zwiększania obrotów nic się nie dzieje. Po wyjęciu pokrętła z regulatora również mikser startuje i też na najniższych obrotach. Czy to oznacza że walnięty jest regulator. Proszę o pomoc i poradę. Kenwood CHEF KM010 - nie wchodzi na obroty, a pod obciążeniem się zatrzymuje [img-0] Kenwood CHEF KM010 - nie wchodzi na obroty, a pod obciążeniem się zatrzymuje