Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Profesjonalna lampa błyskowa - - Przerobienie zasilania studyjnych lamp błyskowy

Wojtek W 27 Nov 2021 21:07 141 2
    Wojtek W
    Level 12  
    Kupiłem okazyjnie 2 w miarę nowe stacjonarne fotograficzne lampy błyskowe chińskiego producenta. Dysponuję kilkoma ogniwami lion i chcę przerobić je na zasilanie akumulatorowe. Lampa fabryczna posiada do ładowania kondensatorów powielacz napięcia (2 elektrolity 33uF) (z triakiem ). Oczywiscie 50 HZ i 230 V.
    Pytanie czy ruszy to po podłączeniu przetwornicy dwutaktowej na rdzeniu kubkowym z F około 15 kHz.Podejrzewam że jednak nie ze względu na brak symetrii zasilania półokresu. Może zatem zastosować jakąś przetwornice transformatorową . Czy ktoś z użytkowników może udostępnić jakiś typowy schemat podobnego rozwiązania? Wolę uniknąć przeróbek fabrycznych lamp , wielkich transformatorów (dlatego chętnie jakąś przetwornica WCZ o napięciu zasilana 7-8 V .Nie potrzebuję światła stałego czyli halogenu. interesuje mnie jedynie praca fotoceli i automatyki napięcia lampy błyskowej.Moc maksymalna ok 20-30 W. Ewentualnie cały schemat rozwiązania z zasilaniem napięciem stałym 350V ( dysponuje gotową przetwornicą )Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    trojan 12
    Level 35  
    Dobre rezultaty można osiągnąć z zasilacza od komputera i radzieckiego palnika IFK 120.
    Wojtek W
    Level 12  
    trojan 12 wrote:
    Dobre rezultaty można osiągnąć z zasilacza od komputera i radzieckiego palnika IFK 120.[/
    Jak zasilacz od komputera podłaczyć do lampy błyskowej (normalna amatorska lampa zasilana z sieci )?
    I gdzie podpiąć akumulatory?