Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz bezprzewodowy jeśli nie Dyson to co?

waldi_lab 28 Nov 2021 13:36 720 6
    waldi_lab
    Level 9  
    Dzień dobry.

Modeli odkurzaczy bezprzewodowy jest dość dużo ale tylko niektórzy producenci podają szczegółowe informacje dotyczące mocy swoich urządzeń. Szukając odkurzacza bezprzewodowego w zasadzie wszyscy polecają firmę Dyson a jeśli nie Dyson to co kupić?

1. Dyson V15 moc 240 AW
    2. Dyson V11 moc 220 AW

Znalazłem dość dobrze wyposażony odkurzacz Bosch ale brak jakiejkolwiek informacji jaką moc generuje silnik TurboSpin.

3. Bosch Unlimited 8 ProPower BCS8225POW (2 akumulatory) moc AW nieznana ( tajemna wiedza )

Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić?
    waldi_lab
    Level 9  
    OK. To czekam na opinie z odkurzania Xiaomi.

A co sądzicie o odkurzaczu Bosch Unlimited 8 ProPower BCS8225POW?

A może ktoś posiada Dyson V15 moc 240 AW i mógłby podzielić się wrażeniami z użytkowania.
    Chupacabra
    Level 33  
    Sorki za późną recenzję, ale może będzie bardziej rzetelna.
    Mianowicie: odkurzacz Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 - pierwsze wrażenie po uruchomieniu niesamowite. Urządzenie bardzo ciche (albo ja mam takie wrażenie, gdzie poprzedni mój odkurzacz to stary Zanussi 15-to letni, którym odkurzało się z korkami w uszach), super siła ssania, super turbo szczotka. Po odkurzeniu dywanika na przedpokoju, po którym cały czas jeździ Roomba, wysypałem cały pojemnik KURZU do śmietnika i trochę kociej sierści (są w domu dwa sierściuchy). Są trzy nastawy prędkości. Eco, Auto i High Power. Pierwsza przydaje się do małych wiotkich dywaników, druga dostosowuje automatycznie prędkość ciągu i szczotki do aktualnie sprzątanej powierzchni - super to działa, trzecia zrywa panele z podłogi, ale również najszybciej siorbie akumulator. W zestawie cztery końcówki, wszystkie bardzo przydatne. Żona sprawdzała funkcję mopowania i z tego co widziałem podłogi były czyste.
    Podsumowując:
    Plusy: Super cichy, Super mocny, fajny design, szybkie opróżnianie zbiornika.
    Minusy: Przy odkładaniu urządzenia do stacji dokującej trzeba to zrobić starannie, bo inaczej akumulator nie trafi w styki ładowania i nie ładuje się (przynajmniej u mnie tak jest). Przy odkurzaniu większych zanieczyszczeń (sucha karma dla kotów), trzeba zmienić końcówkę, albo trochę się nagimnastykować, bo szpara między obudową turboszczotki a podłogą, nie pozwala na wciągnięcie takich elementów.
    Urządzenie spełnia moje oczekiwania. Na mieszkanie do 60 metrów super sprawa, nie udało mi się jeszcze rozładować aku bardziej jak do 60%. Nie miałem nigdy w domu tak czysto, bo jak któryś z domowników zauważy jakiegoś paproszka na podłodze, to biegnie po Xiaomi i odkurza całe pomieszczenie :D Jedynie Roomba ma więcej odpoczynku :D
    Za tą cenę naprawdę polecam!
    mipix
    Level 34  
    Z minusów Xiaomi G10 to to, że stacja ładująca musi być przykręcona do ściany, sam nie potrafi stać jak np. Electrolux Ergorapido. Wtyczka ładowania jakoś tak nie bardzo trzyma się w odkurzaczu i potrafi przy dotknięciu przewodu delikatnie wysunąć się z gniazda i nie ładować. Reszta same plusy.

Ps. Można zmienić język na polski trzymając jeden z przycisków.