Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fotowoltaika i aplikacja solarman business

silverpoison8 28 Nov 2021 16:58 1209 5
    silverpoison8
    Level 4  
    Witam, więc mam problem odnośnie aplikacji Solarman business
    Miałem ostatnio zakładaną fotowoltaikę, facet wszystko sprawnie zrobił i założył mi aplikację na telefonie, jednak ta aplikacja nie pokazuje żadnych danych poza moją instalacją, jej danymi(nazwą i rodzajem) oraz zainstalowaną moc. Nie wyświetla mi się produkcja dzienna miesięczna ani całkowita, dosłownie żadne dane nie są pokazane mimo że falownik chodzi dobrze.
    Co może być tego przyczyną? miał już z tym ktoś do czynienia?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego wieczoru
    Skandahl
    Level 13  
    Źle ustawiona komunikacja dongla Wi-Fi (o ile takowy jest przy falowniku), a co za tym idzie nie dodany do instalacji w aplikacji jako data logger. Zapytaj instalatora czy wykonał te czynności po instalacji. Ta aplikacja jest dość problematyczna w każdej wersji.
    Może podasz więcej szczegółów, jaki falownik czy ma wewnętrzne Wi-Fi czy właśnie dołączanego dongla. Za dużo zmiennych, za mało informacji od Ciebie by Ci pomóc.
    silverpoison8
    Level 4  
    Jest taki przy falowniku, instalator zapiera się że wszystko zrobił "tak jak trzeba" i żebym nie zawracał mu tym głowy bo to nie przeszkadza falownikowi w działaniu.
    Falownik Deye
    Ma dołączonego dongla
    Czy jest możliwość żebym sam zmienił ustawienia komunikacji dongla, czy to jakaś bardziej złożona robota?
    Skandahl
    Level 13  
    Możesz podesłać jakiś model tego dongla lub zdjęcie?

Już nie trzeba

Dongle podobny do tych co ja używam przy off-gridach

Daruj sobie tego solarmana, bo jest naprawdę ciężki w instalacji.

Zainstaluj sobie apkę SmartEss (surowa apka, ale dla zaawansowanych) lub SmartClient (ładniejsza oprawa graficzna, dla normalnych użytkowników)

Musisz tam utworzyć swoje konto, ale najpierw konfiguracja dongla

Po uruchomieniu aplikacji klikasz w Wi-Fi configuration, musisz być blisko falownika z donglem i najlepiej wtedy kiedy falownik działa jeżeli to on-grid, w zasięgu sieci Wi-Fi. Łączysz się poprzez Wi-Fi z donglem (hasło z reguły 12345678), potem klikasz w Network Setting. Na kolejnej stronie przy tabelce Router name klikasz w znaczek Wi-Fi, wybierasz swoją sieć Wi-Fi, wprowadzasz dwukrotnie hasło do sieci w tabelkach i klikasz Setting. Po około minucie dongle jest już skonfigurowany.
    Wracamy do strony głównej apki, logujemy się na konto, tam tworzymy profil swojej instalacji, w zakładce data logger skanujemy kod z dongla i to wszystko. Nie pamiętam czy apka jest po Polsku, a raczej sobie poradzisz.

Swoją drogą to dziwne podejście tego instalatora tak na sam koniec. Na mój gust nie poradził sobie z Solarmanem.
    silverpoison8
    Level 4  
    Na samym falowniku nic nie muszę ustawiać, tylko samego dongla?
    Skandahl
    Level 13  
    silverpoison8 wrote:
    Na samym falowniku nic nie muszę ustawiać, tylko samego dongla?

Raczej tak. Nie znam tych falowników, ale w menu nie mają raczej opcji komunikacja włącz/wyłącz.