Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

miernik metex m-3800; problem z kalibracją voltomierza

01 Lis 2005 22:14 3799 6
  • Poziom 23  
    witam. wiec padl mi ten miernik. pokazywal na wyswietlaczu na kazdym zakresie 1999 i piszczal glosniczek. wymienilem icl7106 i zadzialal ale glosnik ciagle piszczal dalej. musialem wymienicz jeszcze uklad scalony (HEF) od zalaczania glosniczka. teraz jest taki problem, ze zaniza mierzone napiecie(nie wiem jak z pradem) o okolo 2-3 V. jak mierze na zakresie 20 V, np. 2,5 V - pokazuje 3V, przy 18V - pokazuje 15V. na zakresie 200 V jest to samo, zaniza o okolo 3 V. omomierz dziala. sa tam 2 potencjometry regulcyjne i pokrecilem nimi. przy jednym cos sie zmienialo, ale niewiele (raptem 1V). podejzewam ze jest konieczna kalibracja nowego icl'a, ale nie wiem jak to zrobic. prosze o pomoc. z gory dzieki.
    pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Witam , icl sam się zeruje , w jaki sposób uszkodziłeś ten miernik ?Zapodałeś sieciowe na omomiarę ? jeżeli tak to do wymiany jeszcze TL062(o ile dobrze pamiętam, taki miernik miałem z 12 lat temu)Inna sprawa że możesz mieć wadliwy icl(różne cuda teraz sprzedają:D
  • Poziom 23  
    12 lat temu to sporo. niektore mierniki dzis nie maja takich zakresow jak ten. znalazlem go uszkodzonego w szufladzie z gratami w mojej firmie. montowalem kiedys gotowy uklad z icl7106 (voltomierz elektroniczny) i tam sie kalibrowalo caly uklad potencjometrem. sprawdze jeszcze ten tl062.
    dzieki
  • Poziom 31  
    clip7 napisał:
    12 lat temu to sporo. niektore mierniki dzis nie maja takich zakresow jak ten. znalazlem go uszkodzonego w szufladzie z gratami w mojej firmie. montowalem kiedys gotowy uklad z icl7106 (voltomierz elektroniczny) i tam sie kalibrowalo caly uklad potencjometrem. sprawdze jeszcze ten tl062.
    dzieki

Mam podobny problem , czy udało ci się uruchomić ten miernik ?
  • Poziom 26  
    Icl - też możesz sprawdzić w prosty sposób , wystarczy zmierzyć np ogniwo 1,5v , powtórzyć pomiar po zmianie biegunów - jeżeli wyniki będą się mocno różniły , to wiadomo co dalej:D
  • Poziom 31  
    Miernik już naprawiony.

Moderowany przez Dzimi:

Może warto podzielić się z innymi sposobem naprawy. Może to jeszcze komuś się przydać.