Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralko suszarka Beko HTV 8733 XS0 czujniki

agdcos 29 Nov 2021 12:44 174 1
    agdcos
    Level 1  
    Hej
    Czy ktoś orientuje się w czujnikach jeśli chodzi o pralko suszarki? Moja pralko suszarka ma ponad 2 lata i sprawuje się ok tylko ostatnio wysiadł jeden z czujników przez co nie grzała w trakcie suszenia. Na stronie z zamiennikami (bo nigdzie nie ma oryginalnych) znalazłem termostat stały i w hurtowni twierdzili ze to jest to po obejrzeniu „spalonej” części.
    Po wymianie czujników pogramy suszące znowu grzały jednak nie były tak efektywne jak wcześniej bo na oryginalnych częściach cykl suszenia zajmował jej ok 40-50 minut przy pełnym załadunku zaraz po skończonym praniu, a na nowych czujnikach wilgotne ubrania wychodziły dalej mokre po 1 godzinie suszenia.

Załączam zdjęcia oryginalnej części i chciałbym dowiedzieć się czy to termostat stały czy ogranicznik temperatury, a może jedno i drugie
    (czujniki są 2 i wyglądają identycznie różnią się jedynie numerkiem na górze bo na zdjęciu widnieje 9 u góry, a na tym popsutym jest 10). Obecnie pralko suszarka sprawuje się świetnie ponieważ udało mi się zdobyć sprawny oryginalny czujnik z innego niesprawnego modelu wiec jest ok :)
    Pralko suszarka Beko HTV 8733 XS0 czujniki
    adampiasecki
    Level 2  
    Witaj mam dokładnie taki sam problem. Możesz mi podpowiedzieć w którym miejscu jest czujnik? Nie mogłem go odszukać. Miałem ją już naprawianą na gwarancji, najpierw wymienił mi gość programator, ale to nic nie dało. Potem ogarnął, coś niby było zapchane ale nie wiem co bo mnie w domu nie było. Sprawdzałem wszystkie wyloty powietrza i wody i czysto. Możliwe że właśnie czujnik.

Mam taki objaw że grzałka działa, nagrzewa się, pranie jest gorące ale wilgotne. Wg mnie tryb suszenia się przerywa bez wyświetlenia błędu.