Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router mobilny (jaki) czy telefon jako dostęp do internetu w terenie

katze750 29 Nov 2021 19:50 303 9
    katze750
    Level 11  
    Witam!
    Wymieniłem swojego wysłużonego xiaomi redmi note 4 na szajsunga s20 fe. Niestety ten niby flagowiec ma dużo gorszy zasięg (dużo podobnych wątków w necie), więc jak jestem w pracy (w terenie) zasięg mam dużo gorszy na esce no i bateria też leci szybciej. Pomyślałem, by jako bramę do neta wykorzystać mobilny router z własnym aku (nie wiem jaki model jest najnowszy) lub właśnie poprzedni telefon xiaomi. Macie jakieś doświadczenia z takimi mobilnymi routerami? Jak jest z zasięgiem w tych routerach w porównaniu do telefonu? Ile taki router wytrzyma na baterii? Nie potrzebuje nie wiadomo jakich prędkości czy agregacji, bardziej stabilności, dobrej czułości modemu. Fajnie jakby się dało wymuszać poszczególne pasma, pewnie w huawei nie ma problemu nie wiem jak np w takim ZTE.

Za wszelkie uwagi i podpowiedzi będę wdzięczny :)
    pozdro
    phoe
    Level 29  
    Jeżeli masz dalej tego samego operatora, włączone LTE itp i są takie problemy, to ja bym telefon reklamował...

Możesz spróbować 5g wyłączyć.
    katze750
    Level 11  
    Generalnie już przy poprzednim telefonie myślałem o takim routerze mobilnym. Reklamacja raczej nic nie da, jak zasięg jest bardzo dobry, lub dobry to jest ok. Jest dużo wątków na stronie Samsung community, reklamację nic nie dają. Ta seria tak ma. Jaki więc router mobilny?
    matek451
    Level 43  
    Mobilne routerki MiFi to niewielki koszt 50-100 zł, nawet te z agregacja 2 pasm LTE. Działają OK , na baterii około 3-5 godzin , ale moga tez pod powerbankiem. Na Huawei pasma wymuszasz aplikacjamI dla HiLink, ZTE ma taka mozliwość w WebUI.
    katze750
    Level 11  
    Możesz polecić jakiś model? Bo jak widzę, jest tego sporo. Najwięcej chyba e5785. Tak jak pisałem najbardziej zależy mi na stabilności, ewentualnie większej baterii. A jak wygląda kwestia zasięgu na takim routerze w porównaniu do telefonu? Masz jakieś doświadczenia w tej kwestii?Oczywiscie wszelkie anteny odpadają, z uwagi na mobilność.
    matek451
    Level 43  
    Z zasiegiem jest podobnie jak telefonem, ogólnie wiele zależy od operatora czy pasm LTE, lokalizacji, na paśmie zasiegowym LTE800/900 wewnatrz z reguły OK, pasma pojemnościowe czasami wymagaja umieszczenia na zewnatrz.
    katze750
    Level 11  
    A jaki model możesz polecić e5785 jest ok, czy lepiej jakis zte?
  • Helpful post
    matek451
    Level 43  
    E5785 nie agreguje LTE2600+2100 oraz LTE2100+1800 , pozostałe agregacje czyli LTE2600+1800 LTE2600+800, LTE2100+800 i LTE1800+800 obsługuje, tak samo jest z E5786 i E5783. Zarzadzanie pasmami na nich za pomocą zewnętrznych aplikacji na Android, Windows dla HiLink.
    Odpowidający im ZTE MF971 agreguje 2 pasma LTE we wszystkich kombinacjach, zarzadzanie pasmami w WebUI, są 2 wersje, MF971V ma złacza anten zew. TS9 a wersja MF971R ich nie posiada, na All .. do kupienia od 70 zł.
    katze750
    Level 11  
    Ok, dzięki za pomoc. Czy ma znaczenie czy wybiore modem z brandem jakiejs sieci np plus czy play czy lepiej brać bez brandu? Nie chce by oprogramowanie było pozbawione np możliwości wymuszenia konkretnego pasma czy informacji o sile sygnału, cid itd.