Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czarny ekran w Xiaomi Redmi note 4x już po uruchomieniu.

paszczak1 30 Nov 2021 17:09 702 19
    paszczak1
    Level 14  
    Dzień dobry

Mam problem z telefonem jak w temacie. Po włączeniu literki MI wyświetlają się, podobnie napis "android".
    Po uruchomieniu czarny ekran, na dotyk reaguje, można odbierać połączenia.
    Z komputerem łączy się.

Czy to sugeruje uszkodzoną grafikę?
    Czy gdybym trafił w przesyłanie plików, znajdę gdzieś plik z kontaktami?
    Czy jest jakiś program, który wygeneruje obraz ekranu telefonu w komputerze?
    Czy da się go uruchomić w jakimś trybie uproszczonej grafiki?
    A może to wirus jakiś?

Prosiłbym o naprowadzenie.
    blahfff
    Level 39  
    czechu117 wrote:
    droid@screen tak się nazywa aplikacja jakbyś chciał może samemu poszukać

Jesli juz to lepiej uzyc scrcpy, a nie takich staroci. Problem jednak taki, ze wszystkie tego typu rozwiazania wymagaja wlaczonego, i autoryzowanego polaczenia ADB, a tego w obecnym stanie pewnie nie da sie zrobic.

Watpie tez, zeby to byl problem samego ekranu, a raczej jakis problem z systemem ktory powoduje, ze UI sie sypie, ale to tez dalo by sie potwiedzic przegladajac logi, co z kolei wymaga aktywnego ADB.
    czechu117
    Level 9  
    @blachfff

Jedno z pierwszych zdań z pierwszego linku. Jest odnośnie adb. Sprawdziłeś w ogóle co wysłałem czy tylko na nazwę rzuciłeś okiem?+Jakiego programu użyje to jest nieistotne. Staroć nie staroć ważne ze zadziała :p
    I
    V
    You need to have usb debugging enabled.
    Enable usb debugging via recovery:
    Code:
    Adb shell
    echo "persist.service.adb.enable=1" >>/system/build.prop
    echo "persist.service.debuggable=1" >>/system/build.prop
    echo "persist.sys.usb.config=mass_storage,adb" >>/system/build.prop"
    reboot
    blahfff
    Level 39  
    czechu117 wrote:
    Sprawdziłeś w ogóle co wysłałem czy tylko na nazwę rzuciłeś okiem?+Jakiego programu użyje to jest nieistotne. Staroć nie staroć ważne ze zadziała :p

Sprawdzilem, i nawet kiedys korzystalem. W porownaniu do alternatywy ktora podalem, tego pierwszego nie da sie praktycznie uzywac. Obsluga tego myszka jest zwyczajnie bardzo niewygodna, powolna i klopotliwa.

czechu117 wrote:
    You need to have usb debugging enabled.
    Enable usb debugging via recovery:
    Code:
    Adb shell
    echo "persist.service.adb.enable=1" >>/system/build.prop
    echo "persist.service.debuggable=1" >>/system/build.prop
    echo "persist.sys.usb.config=mass_storage,adb" >>/system/build.prop"
    reboot

Tu z kolei wychodzi twoj brak wiedzy w temacie, i bazowanie na informacjach z 2014 roku. Chciales pomoc, super, ale widac, ze telefony z Androidem to nie twoja specjalnosc.

Ten sposob na wlaczenie ADB wymaga:

- alterantywnego recovery w postaci np TWRP. Na fabrycznym nie da sie tego zrobic.

- odblokowanego bootloadera, zeby to inne recovery wgrac. Odblokowanie bootloadera w tym przypadku wymaga dodania konta Xiaomi (czyli sprawnego urzadzenia), odczekania 7 dni i wymazania urzadzenia co stanie sie automatycznie wraz odblokowaniem bootloadera, czyli dane zostana usuniete.

- urzadzenie jest fabrycznie szyfrowane - i tutaj uwaga, bo teoretycznie mowa tu o dodaniu rzeczy do pliku na partycji z systemem, ale pominieto kwestie autoryzacji ADB z komputerem. Taka autoryzacje mozna sobie wykonac recznie, wgrywajac odpowiednie klucz publiczny. Majac inne recovery jest to wykonalne, ale nalezy go (klucz) wrzucic na partycje z danymi, ktora bedzie zaszyfrowana i niedostepna w recovery (kwestie bezpieczenstwa).
    czechu117
    Level 9  
    Dobra, pozamiatałeś. Przyznaje nie jestem użytkownikiem androida od paru ładnych lat.

Zwracam honor, nic tu po mnie. Dobrej nocy szef

Dodano po 10 [godziny] 57 [minuty]:

Dobra, pozamiatałeś. Przyznaje nie jestem użytkownikiem androida od paru ładnych lat.

Zwracam honor, nic tu po mnie. Dobrej nocy szef
    paszczak1
    Level 14  
    O matko, myślałem, że to prostsze będzie...
    Tak zupełnie przy okazji okazało się, że TWRP jest wgrane.
    Czy w takiej sytuacji mogę zgrać dane z pamięci wewnętrznej urządzenia (zdjęcia, filmy, głupoty itp...)?
    blahfff
    Level 39  
    paszczak1 wrote:
    Czy w takiej sytuacji mogę zgrać dane z pamięci wewnętrznej urządzenia (zdjęcia, filmy, głupoty itp...)?

Jesli bylo wgrane wczesniej, to mozliwe ze dane odszyfruje. Zamontuj partycje "data" w TWRP i zobacz czy menadzer plikow ktory jest dostepny w TWPR widzi twoje pliki.

Jesli tak, to mozesz jest zgrac za pomoca adb ("adb pull /sdcard/"), badz korzytajac z wtyczki ADB do Total Commandera.
    paszczak1
    Level 14  
    Widzi.
    Jak je zgrać? Wybacz, ale domyślam się, że jeden głupi ruch i wszystko szlag trafia...
    paszczak1
    Level 14  
    Adb pull jakoś nie zrozumiałem. Natomiast całkiem sprawnie działa File Manager, który tam jest. Katalogi się kopiują, w PC widać je, więc chyba jest dobrze. Jeszcze tylko jedno pytanie: Znajdę gdzieś zapisane kontakty?
    paszczak1
    Level 14  
    No niestety nie mam tego pliku a nawet foldera data/com.android.providers.contacts
    w /data/. Możliwe, że nie skopiowało, przez uprawnienia. Teraz chyba już po ptoku bo wgrałem nowy system. No i się jednak rozpędziłem. Niby robiłem też backup systemu, ale raczej stamtąd ich nie wydobędę.
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    paszczak1 wrote:
    Niby robiłem też backup systemu, ale raczej stamtąd ich nie wydobędę.

Zalezy czego dokladnie backup zrobisz. Pokaz jakiegos screenshota, albo chociaz nazwe pliku. Backupy z TWRP da sie wypakowac i pliki wyciagnac.
    paszczak1
    Level 14  
    Wybacz proszę, że dopiero teraz, ale byłem w szpitalu. Za to teraz czasu mam, aż za dużo. Dziękuję za poświęcony czas i cierpliwość.
    Załączę screen z backupu, może coś z niego wywnioskujesz. Interesują mnie tylko telefony.
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    Pliki data.ext4.wim00x to archiwa tar. Polacz je w jeden plik za pomoca "copy /B data.ext4.win000 + data.ext4.win001 + data.ext4.win002 + data.ext4.win004 + data.ext4.win005 + data.ext4.win006 output.tar"

Plik wynikowy powinienies byc w stanie otworzyc to 7-zipem i wypakowac co ci potrzeba.
  • Helpful post
    N0n3_
    Level 19  
    Ewentualnie mozesz jeszcze zajrzec (jezeli byles zalogowany na telefonie do konta Google) contacts.google.com - moze sie zbackupowaly do chmury
    paszczak1
    Level 14  
    Można je połączyć z poziomu windowsa?

Chmurę sprawdzałem, jest, ale jakieś 30%.
  • Helpful post
    N0n3_
    Level 19  
    paszczak1 wrote:
    Można je połączyć z poziomu windowsa?

Chmurę sprawdzałem, jest, ale jakieś 30%.

Tak, kolega wyzej podal Ci komende - musisz wejsc w folder, w ktorym masz te archiwa z poziomu cmd (najprosciej jest kliknac prawym przyciskiem w folderze trzymajac SHIFT - "Open command prompt window here" (musisz mi wybaczyc, nie wiem jak opcja ta nazywa sie w polskiej wersji Wina)). Nastepnie wpisujesz polecenie:

blahfff wrote:
    copy /B data.ext4.win000 + data.ext4.win001 + data.ext4.win002 + data.ext4.win004 + data.ext4.win005 + data.ext4.win006 output.tar

i otwierasz plik output.tar (musi chwile pomielic, zeby je scalic) 7-zipem.[/quote]
    paszczak1
    Level 14  
    Trochę to u mnie trwało, zanim przemieliło.
    Wszystko zgodnie z wytycznymi.
    Telefony są.
    Dziękuję za pomoc i gratuluję cierpliwości.