Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy ktoś wie, jak działa internet hybrydowy NETIA? Konsultanci nic nie wiedzą!

lady55 30 Nov 2021 17:37 513 4
 • #1
  lady55
  Level 1  
  Czy internet hybrydowy NETIA oferuje możliwość niezależnego korzystania z internetu na dwóch różnych urządzeniach, niezależnego korzystania z internetu mobilnego na telefonie (za pomocą karty SIM NETIA) i niezależnego korzystania z internetu stacjonarnego na komputerze (za pomocą routera stacjonarnego), nawet w sytuacji, kiedy dołączona do zestawu karta SIM byłaby w tym samym czasie włożona do telefonu i użytkowana poza lokalem? Kto ma? Ktoś korzysta? Konsultanci nic nie wiedzą!
 • #3
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  lady55 wrote:
  Konsultanci nic nie wiedzą!

  Ze strony www samego operatora:
  "To nowatorskie połączenie dwóch internetów. Klient otrzymuje łącze stacjonarne wraz z usługą mobilną. Obie usługi łączy w całość jedno urządzenie pozwalające na dzielenie ruchu. Dzięki sile dwóch technologii zyskujemy stabilność internetu stacjonarnego oraz prędkość internetu mobilnego."
  "Internet hybrydowy 2 w 1 to połączenie stabilności internetu stacjonarnego w technologii Cu oraz prędkości internetu mobilnego LTE. Internet hybrydowy oparty jest na działaniu zestawu ODU IDU 300, który pozwala na dzielenie ruchu internetowego. W skład zestawu ODU IDU 300 wchodzą router wewnętrzny i antena zewnętrzna. Ich połączenie w znacznym stopniu poprawia jakość odbioru sygnału LTE. Load Balancing, czyli dzielenie ruchu, polega na tym, że urządzenie IDU 300 (czyli router Wi-Fi) „żongluje” sesjami internetowymi, które pozwalają użytkownikom cieszyć się połączoną mocą internetu stacjonarnego oraz mobilnego, a więc i większą płynnością korzystania z sieci."
 • #4
  internetowy21
  Level 4  
  matek451 wrote:
  Dostajesz ten szajs IDU-ODU300 od Plusa a do tego router od Netii z dostepem po miedzi, usługa przypisana do lokalizacji, karta SIM ma 100GB+200GB w nocy godz. 1-7.


  Usługa przypisana do lokalizacji? Czyli co - z kartą SIM NETIA nie da się nigdzie wyjechać i korzystać na tych wyjazdach z Internetu w pełnej prędkości? W NETII też jest ta okropna strefa domowa jak w T-Mobile? Do ilu ten Internet mobilny w NETII zwalnia poza strefą domową?

  Dlaczego mówisz, że IDU-ODU300 to szajs? Co z nim nie tak? Wytłumaczysz laikowi?
 • #5
  matek451
  Level 43  
  Skad u was w ogóle zainteresowanie ta oferta, to jest takie pudrowanie syfa czyli tam gdzie Netia ma neta po starych kablach miedzianych i usługa działa wolno wymyslili sobie że dodzdzą do tego zestaw IDU-ODU300 z Polsatu zeby przyspieszyć internet. To pic na wodę i fotomontaż, Plus na LTE od dawna okupuje ostatnie miejsce i jest najwolniejszy, sieć LTE Plusa to skansen . Nie wiem czy karta SIM przypisana do lokalizacji, to i tak bez znaczenia bo na niej i tak 100GB/m-c w dzień. O szczególy proponuję pytać w Netii bo w regulaminach nic nie piszą .
  IDU-ODU300 to spret z agregacja 2 pasm LTE, ogólnie ODU300 ma antenki dookólne 1-2dBi, zestaw działa jako tako przy odległosciach do 1km od BTS-a, przy wiekszych wymaga instalowana dodatkowej anteny tak jak kazdy router domowy LTE.