Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer panelowy Raspberry Pi CM4 z wejściami DAQ i M.2 NVMe

ghost666 30 Nov 2021 17:53 576 2
SterControl
 • Komputer panelowy Raspberry Pi CM4 z wejściami DAQ i M.2 NVMe

  Komputer panelowy Raspberry Pi CM4 z wejściami DAQ i M.2 NVMe
  7-calowy komputer panelowy SC-PC firmy Sensoper, obsługuje system Linux na Raspberry Pi CM4 i posiada szereg interfejsów - gigabitowy Ethernet, złącze M.2 dla NVMe, port RS-485, trzy porty USB, osiem wejść cyfrowych, siedem wyjść tranzystorowych i osiem wejść analogowych z wyborem zakresów wyjścia 0-10 V lub 4-20 mA.

  Firma Sensoper Controls, z siedzibą w stanie Michigan, wprowadziła na rynek nowy, 7-calowy, przemysłowy komputer panelowy w dwóch wariantach: model SC-PC-AV8-TO7 z 8 wejściami analogowymi 0-10 V oraz SC-PC-AM8-TO7 z wejściami analogowymi 4-20 mA. Poza tym komputery panelowe są identyczne. Systemy te działają pod kontrolą systemu Raspbian (Raspberry Pi OS) z preinstalowanym modułem Node-RED, który uruchamiany jest na module obliczeniowym Raspberry Pi 4. To wydaje się być pierwszym urządzeniem firmy Sensoper opartym na systemie Linux, która dotychczasowo oferuje różnorodne kontrolery i czujniki przemysłowe, większość z nich oparta na mikrokontrolerze ESP32.

  Inne 7-calowe komputery panelowe oparte na RPi CM4 to Industrial Pi firmy Chipsee i komputer panelowy IP67 firmy Win Enterprises. W przeciwieństwie do tych modeli, SC-PC oferuje wyjścia cyfrowe i analogowe, a także wyjścia tranzystorowe i jest to jedyny model z interfejsem M.2 dla dysku SSD NVMe. Nie ma jednak ochrony w klasie IP67 komputera panelowego Win Enterprises, ani nie oferuje kamery i opcjonalnego modemu 4G (przez mini-PCIe) Chipsee Industrial Pi.

  SC-PC zapewnia różne konfiguracje RPi CM4, w tym wybór 2 GB lub 4 GB pamięci RAM od ręki lub w od 1 GB do 8 GB na zamówienie. Można także wybrać od pojemność modułu eMMC od 0 do 32 GB. Moduł bezprzewodowy z interfejsem 802.11b/g/n/ac i Bluetooth 5.0 Low Energy (BLE) wydają się być tymi, które zintegrowano w CM4.

  System posiada również gniazdo microSD oprócz gniazda pamięci M.2. Nie dostarczono jednakże żadnych szczegółów dotyczących 7-calowego pojemnościowego ekranu dotykowego IPS, co sugeruje, że prawdopodobnie ekran ma rozdzielczość 800 x 400 pikseli, tak jak w Panelowym komputerze PC z klasą IP67, a nie 1024 x 600 pikseli, jak zainstalowano w Industrial Pi.

  Komputer panelowy Raspberry Pi CM4 z wejściami DAQ i M.2 NVMe

  Komputer panelowy Raspberry Pi CM4 z wejściami DAQ i M.2 NVMe


  SC-PC jest wyposażony w osiem wejść cyfrowych, siedem wyjść tranzystorowe (obciążenie do 0,5A na port) i osiem wejść analogowych (w trybie 0-10 V lub 4-20 mA), a także porty GbE i RS-485. Funkcje USB są różnie wymienione - jako 2x USB typu A, 2x typu A z 1x hostem USB lub dwuportowy koncentrator USB 2.0 plus port urządzenia USB typu B. Schemat blokowy pokazuje również port HDMI, który nie pojawia się nigdzie indziej w opisach.

  System mierzy 90,5 mm x 60,6 mm x 56,6 mm, waży 0,84 kg i jest dostarczany z montażem na szynę DIN, płytę lub panel. System posiada wejście zasilania 24 V DC, wbudowany zegar czasu rzeczywistego z uchwytem dla baterii pastylkowej oraz jedenaście diod informacyjnych LED.

  Wszystko wskazuje, że komputery SC-PC-AV8-TO7 i SC-PC-AM8-TO7 są dostępne, ale ich ceny nie zostały podane publicznie. Więcej informacji na temat komputerów można znaleźć na stronie przemysłowych HMI firmy Sensoper.

  Źródło: https://linuxgizmos.com/raspberry-pi-cm4-based-panel-pc-offers-daq-inputs-and-m-2-nvme/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10776 posts with rating 9155, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • SterControl
 • #2
  siewcu
  Level 34  
  To jest tłumaczone przez translator? Ciężko strasznie się to czyta, pomieszanie z poplątaniem.
 • #3
  andrzejek23
  Level 19  
  Urządzenie z przeznaczeniem dla hobbystów-amatorów do rzeźbienia od zera. W przemyśle nikt się nie porwie na takie coś.