Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki alarm wybrać do mieszkania i czy Satel Perfecta/Integra 128-WRL będą ok?

Lebari 01 Dec 2021 21:09 306 8
Optex
 • #1
  Lebari
  Level 12  
  Dzień dobry,
  Poszukuje alarmu bezprzewodowego do mieszkania około 65m2 + piwnica (piętro niżej). Obsługa aplikacją przez smartfona też jest na mega plus. Na początek czujki jakie potrzebuje to: 2x ruchu i 1x zalania, a w przyszłości możliwość rozszerzenia o 1-2 kamery + 3-4 czujki, także myślę, że spokojnie zmieszczę się w 10 urządzeniach podpiętych do centrali. Widziałem jakieś gotowe zestawy, natomiast nie jestem jakoś przekonany do gotowców, bo mam wrażenie, że "chowa" się w nich rzeczy słabej jakości.
  Żeby nie było, że przychodzę na gotowe, to starałem się odrobinę odrobić lekcje. Z własnych poszukiwań wyczytałem, że warto rzucić okiem na Satel Perfecta oraz Satel Integra 128 wrl + Abax2. Druga opcja jest nie tanią inwestycją, a słyszałem gdzieś informację, że Integra 128 WRL ma przestać być wspierana przez producenta, więc nie wygląda mi to na najlepszy pomysł. Za to jeżeli chodzi o Perfecta to spotkałem się z opiniami, że jest awaryjna i gubi zasięg do czujek, a sama aplikacja na smartfona nie jest "demonem szybkości".
  Bardzo proszę o zweryfikowanie powyższych informacji oraz sugestię interesującego systemu na moje potrzeby.

  Pozdrawiam,
  Bartek
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Optex
 • #2
  suworow
  Admin of Property security
  To co napisałeś z grubsza się zgadza.
  https://www.montersi.pl/wsparcie/porada/integra-128-wrl-czy-zwykla-integra-128/
  Integra 32 lub 64, moduł INT GSM, LTE, ACU 280, i jak starczy kasy to ETHM 1+. Sam moduł ETHM1+ bez modułu INT GSM LTE raczej wtedy gdy będziesz miał np nadajnik AO.
  Inna opcja to versa lub Versa IP + odpowiednie moduły.
  Warto pomyśleć o czujkach chroniących okna i drzwi.
  O ile się da klawiatura i sygnalizator na kablu.
  Pozdrawiam

  edit. Po słusznej uwadze kolegi @bhtom poprawiłem z ACU 270 na ACU 280.
 • Optex
 • #3
  bhtom
  Level 38  
  Witam,

  suworow wrote:
  ACU 270


  Teraz lepiej chyba iść w Abax 2, a tym samym w moduł ACU 280...

  suworow wrote:
  Inna opcja to versa lub Versa IP + odpowiednie moduły.


  Dobry pomysł, tylko również jeśli chodzi o bezprzewodówkę to Abax 2. Pod żadnym pozorem MCU i czujki na 433 MHz.

  Lebari wrote:
  Za to jeżeli chodzi o Perfecta to spotkałem się z opiniami, że jest awaryjna i gubi zasięg do czujek


  Też bym nie szedł w to rozwiązanie właśnie ze względu na bezprzewodówkę 433 MHz.

  Pozdrawiam.
 • #4
  suworow
  Admin of Property security
  bhtom wrote:
  suworow wrote:
  ACU 270


  Teraz lepiej chyba iść w Abax 2, a tym samym w moduł ACU 280...

  Widzisz... Starość nie radość. Chodziło oczywiście o Abax 2 i kontroler ACU 280, a napisałem ACU 270. Dzięki Bartku za czujność. Poprawiłem ( patrz #2).
 • #5
  no__name
  Level 15  
  Zaraz oberwie mi się za spam, ale ostatnio montowałem nową bezprzewodową centralę Genevo Prima64 LTE WRL i jestem pod wrażeniem jak to działa. Ma od razu wbudowany nadajnik LTE który w porównaniu ze zwykłym GSM działa meega szybko (widać wielką różnicę w aplikacji, która wcześniej wcale wolno nie chodziła), i do tego radio na 868 z przyzwoitym zasięgiem. Czujki zalania do tego systemu mogłyby być może trochę ładniejsze ale i tak można je powiesić w takim miejscu że nie będą widoczne. Za to piloty mają śliczne :) Trafił mi się kiedyś jeden nowy pilot w którym baterie od razy były padnięte ale wstawiłem nowe i jest wszystko OK. Także ja polecam :)
 • #7
  fred4u
  Level 26  
  @no_name czy bezprzewodówka w tej centrali jest na jednej czy dwóch antenach? Bo na HUBie w klawiaturze SL z pojedynczą anteną zasięgi czujek były mniejsze niż na normalnym hubie z dwiema antenami.
 • #8
  sosarek

  Level 43  
  No i pojawiają się problemy nawet z 868MHz powoli dlatego w bloku kablowałbym wszystko co się da https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=19741647#19741647
 • #9
  fred4u
  Level 26  
  Tam, gdzie się da robić kablowo - zawsze będzie lepiej.
  Z bezprzewodówką fizyki nie oszukasz, nawet najlepszy system można z mniejszym lub większym wysiłkiem zakłócić. Natomiast z mojego doświadczenia wiem że radiówka radiówce nierówna. Badziewne zabawkowe systemy na 433 "wysypują" się na czymkolwiek, gdzie dobre radio 868 spokojnie sobie poradzi.
  I co zrobisz w sytuacji gdzie ma być szybko i na teraz, a w dodatku mieszkanie praktycznie wykończone w wysokim standardzie? Możesz pruć ściany, ale kto za to zapłaci. Możesz dać tanią 433 i "może się uda". A możesz dać 868 i "raczej się uda".
  No i wygoda rozbudowy. Ja daleko nie muszę szukać. Mam system w większości na kablu, ale chciałem dodać czujki zalania i wpiąłem je po radiu.