Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] głowicę FM do ONKYO TX-SR600E 240135Y

kubuspuchatek1000 02 Dec 2021 06:58 411 11
    kubuspuchatek1000
    Level 10  
    Kupię głowicę FM do ONKYO TX-SR600E symbol 240135Y.
    W mojej uszkodzony mam filtr, który zaznaczyłem na ostatnim zdjęciu czerwoną kratką.

[Kupię] głowicę FM do ONKYO TX-SR600E 240135Y [Kupię] głowicę FM do ONKYO TX-SR600E 240135Y [Kupię] głowicę FM do ONKYO TX-SR600E 240135Y [Kupię] głowicę FM do ONKYO TX-SR600E 240135Y [Kupię] głowicę FM do ONKYO TX-SR600E 240135Y
    Mardok2
    Level 18  
    daj zdjęcie środka i ile pinów ma taśma pewnie 15 na pewno ma taką uszkodzoną nie było stereo ,stroiła a czy mam jeszcze jedną sprawną to muszę poszukać.Nie ma mnie teraz w domu także dopiero popołudniu sprawdzę.

Dodano po 8 [godziny] 16 [minuty]:

tej co brak stereo to taka sama a ta druga troszke inna ale pinów 15 też tz ja tego stero to nie próbowałem zestroić bo miałem inną i nie traciłem czasu
    kubuspuchatek1000
    Level 10  
    Może mógłbym odkupić tą z brakiem stereo, mi konkretnie chodzi tylko o ten głupi filtr, ma pęknięty rdzeń.
    kubuspuchatek1000
    Level 10  
    To jak, za ile ?
    BANANvanDYK
    Level 40  
    A w czym masz problem z tą głowicą? Nie odbiera Ci stacji FM? Bo filtr który zaznaczyłeś i ten który został wylutowany raczej na pewno odpowiada za tor AM, czyli zakres LW lub MW. Filtr od demodulatora FM to raczej T5 (jeśli odstrajały się stacje), natomiast za całkowity brak odbioru FM będą odpowiadały tranzystory SMD głowicy FM znajdujące się w górnej części płyty (tam gdzie są cewki powietrzne).
    krakarak
    Level 40  
    Mam jakiegoś Onkyo w piwnicy i symbol głowicy rozpoczyna się na 240xxx, ale mam sklerozę i nie zapamiętałem. Jutro sprawdzę i napiszę jaką mam, z pewnością jest na białym fleksie i tylko z gniazdem koncentrycznym.
    2konrafal1993
    Level 35  
    Możesz też dodać oznaczenie filtru który masz uszkodzony, mam dużo rupieci więc może coś się znajdzie.
    krakarak
    Level 40  
    A ja patrząc na zdjęcia odnoszę wrażenie, że kolega autor już tak nakręcił wszystkimi rdzeniami, że nawet jakby wlutował identyczny filtr to nic nie da... Po co to kręcić na pałę, gdy nie wiadomo, która cewka za co odpowiada i nie posiada się serwisówki oraz sprzętu? Poza tym, jak słusznie zauważyli koledzy, w głowicy jest więcej elementów prócz cewek...
    kubuspuchatek1000
    Level 10  
    krakarak wrote:
    A ja patrząc na zdjęcia odnoszę wrażenie, że kolega autor już tak nakręcił wszystkimi rdzeniami, że nawet jakby wlutował identyczny filtr to nic nie da... Po co to kręcić na pałę, gdy nie wiadomo, która cewka za co odpowiada i nie posiada się serwisówki oraz sprzętu? Poza tym, jak słusznie zauważyli koledzy, w głowicy jest więcej elementów prócz cewek...

Nie nakręcił, nie nakręcił....
    Objawy były takie, że lewy kanał raz grał, raz nie, co chwilę pojawiały się jakieś dziwne trzaski. Podmiana LM1837 nic niedała. Jak go miałem wylutowanego przemierzyłem wszystkie elementy w okolicy układu. Ta cewka mi podpadła bo w pomiarach wypadła inaczej niż z prawego kanału. Po wylutowaniu okazało się, że ma pęknięty rdzeń i urwane jedne uzwojenie przy nóżce.
    Po południu napiszę oznaczenie tej cewki.

Dodano po 56 [minuty]:

BANANvanDYK wrote:
    A w czym masz problem z tą głowicą? Nie odbiera Ci stacji FM? Bo filtr który zaznaczyłeś i ten który został wylutowany raczej na pewno odpowiada za tor AM, czyli zakres LW lub MW. Filtr od demodulatora FM to raczej T5 (jeśli odstrajały się stacje), natomiast za całkowity brak odbioru FM będą odpowiadały tranzystory SMD głowicy FM znajdujące się w górnej części płyty (tam gdzie są cewki powietrzne).

Wylutowany filtr jest po stronie FM, a filtr T5 jest po stronie AM.
    kubuspuchatek1000
    Level 10  
    Obiecałem dorzucić opis filtra, więc najlepiej wrzucę zdjęcie.

[Kupię] głowicę FM do ONKYO TX-SR600E 240135Y
    jersey69
    Level 34  
    Jeśli reflektujesz na taką głowicę w stanie uszkodzonym, ale nie grzebanym (na filtry w sam raz) to jest do oddania za piwo. Ew. za 20 sprawna głowica, z gniazdem antenowym do wymiany.