Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Tv Sharp Android 40BL3EA nie odtwarza dźwięku z nagrywarki LG

andrea70 03 Dec 2021 16:27 954 31
    andrea70
    Level 10  
    Witam wszystkich forumowiczów i proszę o podpowiedź.
    Od kilku dni mam TV Sharp Android 40BL3EA, który odtwarza wcześniej nagrane filmy i pliki nagrywarką LG HDD/DVD RECORDER RH487H, ale tylko wizję. W ogóle nie odtwarza dźwięku. Poprzednio ta nagrywarka współpracowała z TV Philips i nie było z tym problemów. W obu przypadkach urządzenia są połączone przez HDMI. Natomiast odtwarzanie plików (filmów) nagranych na pendrive włożonego do gniazda USB telewizora odbywa się bez zakłóceń i dźwięk jest OK. Jaka może być tego przyczyna i co można zrobić, aby nagrane wcześniej filmy odtwarzały się z dźwiękiem? Czy przyczyną może być brak kodeków w TV a jeśli tak czy da to się rozwiązać lub pominąć przez dodanie innego "kabla"? Nie jestem mocny w tym zagadnieniu i liczę na pomoc zaawansowanych forumowiczów -hobbystów.
    Polon_us
    Level 42  
    Na miejscu kolegi sprawdziłbym ustawienia audio owej nagrywarki:
    W menu "Audio Setting":
    1 - sprawdzić próbkowanie ("frequency sampling") - jeśli jest ustawione na 96 kHz to zmieniłbym na 48 kHz
    2 - przetestować pozostałe opcje wyjściowego dźwięku audio - moim zdaniem zmiana dla Dolby Digital na PCM jest bardzo obiecująca. To samo dla opcji "mpeg" tj. zmiana na PCM.
    andrea70
    Level 10  
    Ustawienia w nagrywarce:
    V włączone; -wyłączone
    1. Dolby Digital PCM V
    Bitstream -

2. DTS Wył -
    Bitstream V

3. MPEG PCM V
    Bitstream -

4.Czest.próbkow. 48KHz V
    96KHz -

5. DRC Wył -
    Wł V

6. Vocal Wył -
    Wł V

Próbowałem zmieniać ustawienia we wszystkich punktach jednocześnie ale bez efektu. Zmiana ustawień kolejno w jednym punkcie pozostawiając inne bez zmiany też nic nie dało. Proszę o dalszą pomoc i podpowiedzi.
    modziul
    Level 23  
    Jeżeli nic nie działa użyj wyjścia analogowego z nagrywarki ze złącza Euro przy pomocy kabla Euro Chinach ( Jak widzę telewizor ma wejście analogowe)
    Polon_us
    Level 42  
    Hmmm, to może by przyjrzeć się telewizorowi ... Choć jego instrukcja dostępna na Internecie jest dość skąpa :(

Także, kolega pozostawi ustawienia PCM w nagrywarce.
    - sprawdzić inne wejście HDMI w telewizorze
    - przetestować inny przewód HDMI
    - mając podłączone gniazdo HDMI nacisnąć "Info" na pilocie telewizora. Jeżeli będą jakieś informacje o sygnale audio, to proszę zamieścić zdjęcie. Mam tu na myśli sytuację, kiedy podłączona jest nagrywarka i odtwarzane jest video zarejestrowane na owej nagrywarce.

Czy kolega ma dostęp do innego telewizora, na którym mogłaby być sprawdzona ta nagrywarka?
    andrea70
    Level 10  
    modziul
    Proszę bardzo o rozwinięcie tej podpowiedzi. Nagrywarka ma wyjście (do złącza Euro) ale takiego złącza nie ma TV Sharp. Ten kabel EuroChinach o którym piszesz to jest jakaś przejściówka
    która pozwoli na połączenie Nagrywarki LG z TV Sharp ? Możeproszę o zbyt wiele ale gdzie jest w TV Sharp te wejście analogowe i jakie wtedy mają być ustawienia bo te obecne HDMI 1;2 i 3 chyba w gre nie wchodzą? Sorry że jestem taki zielony w tych sprawach ale ze względu na mój wiek (82)prosze Cię o wyrozumiałość.

Dodano po 12 [minuty]:

Polon_us wrote:
    Hmmm, to może by przyjrzeć się telewizorowi ... Choć jego instrukcja dostępna na Internecie jest dość skąpa :(

Także, kolega pozostawi ustawienia PCM w nagrywarce.
    - sprawdzić inne wejście HDMI w telewizorze
    - przetestować inny przewód HDMI
    - mając podłączone gniazdo HDMI nacisnąć "Info" na pilocie telewizora. Jeżeli będą jakieś informacje o sygnale audio, to proszę zamieścić zdjęcie. Mam tu na myśli sytuację, kiedy podłączona jest nagrywarka i odtwarzane jest video zarejestrowane na owej nagrywarce.

Czy kolega ma dostęp do innego telewizora, na którym mogłaby być sprawdzona ta nagrywarka?

Polon_us
    Instrukcja dodawana do TV jest bardziej skąpa niż w necie. W TV sa 3 wejscia HDMI ale zmiana wejścia nic nie zmienia. Ta nagrywarka doskonale odtwarzała na TV Philips którego niestety się pozbyłem. Na Philipsie zostały nagrane pliki (filmy) które na Sharpie sa odtwarzane bez dźwięku. Będę próbował zrobić zdjęcie jeśli pokaze się jakas informacja o fonii. Jestem trochę załamany, ale liczę że przy pomocy życzliwych i wyrozumiałych kolegów uda się problem rozwiązać.
    modziul
    Level 23  
    andrea70 wrote:
    modziul
    Proszę bardzo o rozwinięcie tej podpowiedzi. Nagrywarka ma wyjście (do złącza Euro) ale takiego złącza nie ma TV Sharp. Ten kabel EuroChinach o którym piszesz to jest jakaś przejściówka
    która pozwoli na połączenie Nagrywarki LG z TV Sharp ? Możeproszę o zbyt wiele ale gdzie jest w TV Sharp te wejście analogowe i jakie wtedy mają być ustawienia bo te obecne HDMI 1;2 i 3 chyba w gre nie wchodzą? Sorry że jestem taki zielony w tych sprawach ale ze względu na mój wiek (82)prosze Cię o wyrozumiałość.

Złącze Euro zawiera wejście i wyjście dźwięku analogowego. Kabel o którym pisałem nie nazwał bym przejściówką tylko przewodem z wyprowadzeniem sygnału audio i wideo. Jak widziałem w opisie któregoś ze sklepów internetowych tego telewizora ma on wejście Composite które przeważnie składa się z wejścia analogowego video i analogowego audio L R.
    Proszę sprawdzić czy telewizor ma takie złącza jak na zdjęciu
    Tv Sharp Android 40BL3EA nie odtwarza dźwięku z nagrywarki LG

Czy przy odtwarzaniu płyty DVD występuje ten problem czy tylko dotyczy plików z dysku ?
    Jak widzę telewizor i nagrywarka posiadają złącza komponentowe i można przy ich pomocy połączyć urządzenia
    andrea70
    Level 10  
    modziul
    Telewizor na dole tylnej ścianki pod gniazdami HDMI ma podobne złącza tylko jest ich 5 i mają kolory biały,czerwony,zielony,niebieski,czerwony. Patrząc na tylną ściankę telewizora złącza te są bliżej prawej krawędzi TV i złącze w kolorze białym jest najdalej od brzegu a pierwszym jest złącze czerwone. Niestety wyjścia te nie sa oznaczone jak na fotce którą zamieściłeś (CVBS,L,R)i pewnie tylko po kolorach można się domyśleć jak powinno wyglądać podłączenie.Nie mam nagranej płyty DVD więc sprawdzenie nie jest możliwe. Na ekranie widać przez chwilę tylko informacjęo dźwięku "Dolby audio". Tv Sharp Android 40BL3EA nie odtwarza dźwięku z nagrywarki LG
    Czy Twoim zdaniem "kabel ze złaczami EuroChinach powinien pomóc bo kupowanie go gdy nier ma takiej nadziej byłoby zbędnym wydatkiem.
    Dzięki za dotychczasowa pomoc i serdecznie pozdrawiam.
    modziul
    Level 23  
    andrea70 wrote:
    modziul
    Telewizor na dole tylnej ścianki pod gniazdami HDMI ma podobne złącza tylko jest ich 5 i mają kolory biały,czerwony,zielony,niebieski,czerwony. Patrząc na tylną ściankę telewizora złącza te są bliżej prawej krawędzi TV i złącze w kolorze białym jest najdalej od brzegu a pierwszym jest złącze czerwone. Niestety wyjścia te nie sa oznaczone jak na fotce którą zamieściłeś (CVBS,L,R)i pewnie tylko po kolorach można się domyśleć jak powinno wyglądać podłączenie.Nie mam nagranej płyty DVD więc sprawdzenie nie jest możliwe. Na ekranie widać przez chwilę tylko informacjęo dźwięku "Dolby audio". Tv Sharp Android 40BL3EA nie odtwarza dźwięku z nagrywarki LG
    Czy Twoim zdaniem "kabel ze złaczami EuroChinach powinien pomóc bo kupowanie go gdy nier ma takiej nadziej byłoby zbędnym wydatkiem.
    Dzięki za dotychczasowa pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Jak wcześniej napisałem jeżeli wszystko zawiedzie a chcesz używać nagrywarki.
    Jak spojrzysz na mój poprzedni wpis to tam zobaczysz sposób podłączenia do telewizora (przy pomocy złącz o których piszesz) twojej nagrywarki bez konieczności stosowania EuroChinach (to fragment instrukcji tej nagrywarki)
    Na chwilę obecną sprawdź czy będzie dźwięk z jakiejś najlepiej oryginalnej płyty DVD (zapis dźwięku może być zmodyfikowany przez producenta i telewizor go nie odtworzy)
    Sprawdź aktualizacje na stronie producenta telewizora.
    Jeżeli możesz to sprawdź działanie na innym kablu HDMI.
    Polon_us
    Level 42  
    Ze zdjęcia wynika, że TV odbiera sygnał audio w formacie DD z czym bez problemu powinien sobie poradzić.

Mozna jeszcze dwie rzeczy dodatkowo sprawdzic:
    - wyłączyć HDMI-CEC i HDMI-ARC w telewizorze, o ile sa włączone.

- wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych tzw. reset. Telewizor ma wbudowaną taką funkcję. Po tym reset na parę minut odłączyć TV od sieci zasilającej. W wielu przypadkach to pomogło. Być może coś się zawiesiło w tym TV. Ale wszelakie ustawienia trzeba będzie wykonać na nowo.
    andrea70
    Level 10  
    Polon_us
    Zamówiłem (trudno dostępny) kabel-złącze EuroChinch z pięcioma wyjściami Chinch i za 2-3 dni go otrzymam. Do tego czasu chyba wstrzymam się z wszelkimi próbami.Mam pytanie, czy po podłączeniu wtyku Euro do nagrywarki i wtyków Chinch do gniazd w telewizorze powionno się rozłączyć połączenie HDMI między telewizorem i nagrywarką aby sie "nie pogryzły" czy można te łącza pozostawić? Zaznaczam że nagrywarka współpracowała z telewizorem Philips zarówno na łączach HDMI jak i na łączach Euro. Na łączach euro wystarczyło włączyć zasilanie nagrywarki aby nastąpiło przełączenie się telewizora na odbiór z nagrywarki. Na łączach HDMI trzeba było zmieniać wybór (kanałi czy łącza). Czy teraz jak zmienię podłączenie na EuroChinch trzeba zmienić wybór łącza w telewizorze, jesli tak to na jakie?
    Sorry za te pytania ale jak wczesniej zaznaczyłem jestem nie tylko
    "zielony" ale i wiekowy dlatego trudniej jest mi sie poruszać w tych tematach.
    Za pomoc i wyrozumiałość dziękuję. Jeśli podłączenioe przez EuroCinch nic nie da to się zwyczajnie poddam i nie będę więcej zawracał kolegom głowy.
    modziul
    Level 23  
    Kolega nie czyta uważnie. Przedstawiłem sposób podłączenia tego telewizora do tej nagrywarki włącznie z fragmentem instrukcji nagrywarki. Przypuszczalnie opisy danych tego telewizora na stronach sklepów (kilka) są nieprofesjonalne i telewizor nie posiada wejścia analogowego wideo composite (żółte) a jedynie wejścia liniowe dźwięku analogowego L R które występują przeważnie razem ale nie są wejściem composite czego nie wiedzą sprzedawcy. Na zdjęciu fragmentu instrukcji jest przedstawione połączenie przy pomocy złącz Componenet. Composite i Component nie są kompatybilne.
    Polon_us
    Level 42  
    @modziul - może kolega zerknie na stronę Sharpa - Link

Na zdjęciach dla wersji 40" (taką ma autor tematu) wyraźnie widać wejście Component + wejścia audio. Również instrukcja wspomina o tym wejściu.
    Wg instrukcji tego telewizora wejście Component może również pracować jako Composite. Wykorzystuje się wtedy wejście Y (zielone) do wprowadzenia sygnału Composite. Aby przejść na sygnał Composite, konieczna jest mała zmiana w ustawieniach dla tego wejścia.

Moim zdaniem, jest duża szansa, że to się powiedzie tzn. dżwięk i audio będzie działało. Pod warunkiem, że autor tematu kupił prawidłową wersję przewodu EURO-5xCINCH.
    Trzeba się liczyć z tym, że jakość obrazu będzie taka sobie, jeśli będzie konieczne użycie wejścia Composite.
  • Helpful post
    modziul
    Level 23  
    Polon_us wrote:
    @modziul - może kolega zerknie na stronę Sharpa - Link

Na zdjęciach dla wersji 40" (taką ma autor tematu) wyraźnie widać wejście Component + wejścia audio. Również instrukcja wspomina o tym wejściu.
    Wg instrukcji tego telewizora wejście Component może również pracować jako Composite. Wykorzystuje się wtedy wejście Y (zielone) do wprowadzenia sygnału Composite. Aby przejść na sygnał Composite, konieczna jest mała zmiana w ustawieniach dla tego wejścia.

Moim zdaniem, jest duża szansa, że to się powiedzie tzn. dżwięk i audio będzie działało. Pod warunkiem, że autor tematu kupił prawidłową wersję przewodu EURO-5xCINCH.
    Trzeba się liczyć z tym, że jakość obrazu będzie taka sobie, jeśli będzie konieczne użycie wejścia Composite.

Na polskiej stronie w wersji dla PL nie ma instrukcji. Jedyna informacja to dla mnie enigmatyczne ,, i Composite/CVBS wejście audio "
    Ale czekałem na współpracę w tej dziwnej sytuacji. Przecież to powinno działać. Reszta jw.
    Ok błąd Instrukcji szukałem we wsparciu.
    andrea70
    Level 10  
    Dziękuje obu kolegom mnie wspomagającym. Jak pisałem zamówiłem już kabel z 5 końcówkami Eurochinch i do dalszych prób przystąpię jak nadejdzie. Sorry za moją niewiedze i pewnie naiwne pytania do których chcę dołożyć jeszcze takie:
    czy teraz kiedy oba urzadzenia sa połączone HDMI można probować Chinchami bez ryzyka uszkodzenia sprzętu podłączyć
    jeden koniec kabla Chinch-Audio (czerwony i biały) do gniazda analogowego Audio Output nagrywarki LG a drugi koniec do gniazda Audio Input telewizora? Czy takie podłaczenie zapewni fonię tylko wtedy kiedy będzie odłączone łącze HDMI a wizja będzie obsługiwana potrójnym Chinchem tak jak w instrucji (rysunku) podłączenia komponentów pokazał modziul?
  • Helpful post
    modziul
    Level 23  
    Obawiam się że kolega zamówił niewłaściwy kabel (dopiero to zauważyłem 5 wyjść). Przypuszczalnie jest to kabel dla wyjść sygnały RGB ?. Powinien kolega użyć przewodów Component jak na fragmencie instrukcji nagrywarki lub EURO - 6 x RCA w kolorach jak na zdjęciu. Kable EURO - 3 x RCA w przytłaczającej większości mają nieprawidłowy kierunek i konieczne jest przelutowanie przewodów w złączu Euro a uniwersalnych nie polecam. Sygnał RGB nie jest kompatybilny z wejściami Component w telewizorze.

andrea70
    Level 10  
    Jak zrozumiałem zamówiłem zły przewód Euro-5xRCA który ma niewłasciwy kierunek przesyłania sygnałów i właściwie jak kolega modziul pisze ma on złącza jednokierunkowe..
    Ja w wyborze łacza EuroChinch x5 zasugerowałem się tym że telewizor na tylnej ścianie ma 5 a nie 6 wejść na Chinche w kolorach takiej kolejności:
    biały,czerwony,zielony,niebieski,czerwony. No cóż za niewiedze się płaci. Jeśli jak podpowiadasz własciwym przewodem (złączem) jest EuroChinch 6 x RCA to jak do podłączyć do telewizora i co zrobić z 6 wtykiem dla którego w telewizorze nie widze gniazda? Czy próba podłączenia zamówionego przewodu Euro-5xRCA nie uszkodzi telewizora lub nagrywarki?
    Jak można sprawdzić czy zamówiony kabel x5 jest RGB czy może jednak RCA. Czy można to sprawdzić przez podłączenie obu urzadzeń?
    Poszukałem dokladnie w opisie kabla-łącza który zamówiłem i według opisu wydaje mi się że powinien się nadać do moich urządzeń.
    Załączam screen tego opisu i proszę o ocenę czy był to dobry wybółr czy też sprzedawaca mnie oszukał? Tv Sharp Android 40BL3EA nie odtwarza dźwięku z nagrywarki LG
    modziul
    Level 23  
    Ten kabel który kolega zamówił prawdopodobnie ma prawidłowy kierunek ale służy do przesyłania innego rodzaju sygnału a konkretnie RGB lub Component jeżeli producent zastosował takie rozwiązanie ( przewody są przylutowane do innych styków we wtyczce i nie będzie połączenia gdyż jak wynika z instrukcji nagrywarki gniazdo Euro nie obsługuje tych sygnałów ) Kabel który zaproponowałem ma sześć wtyków z których użyje kolega tylko trzy i będą oznaczone jako OUT. Są też kable z trzema wtykami ale one służą w większości do łączenia urządzeń bez gniazda euro z telewizorem w którym jest gniazdo euro. Są też z trzema wtykami i przełącznikiem IN OUT tych nie polecam bo zastosowane w nich przełączniki szybko się psują nie kontaktują i powodują zakłócenia. Jak wcześniej napisał kolega Polon_us należy połączyć wtyk żółty z gniazdem zielonym wtyk biały z gniazdem białym i czerwony z gniazdem czerwonym. Nadal sugeruję połączenie przy pomocy przewodów Component jak na fragmencie instrukcji który wstawiłem wcześniej gdyż to połączenie daje obraz wysokiej jakości.
    Polon_us
    Level 42  
    W pełni popieram kolegę @modziul - połączenie przewodem Component jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem.
    andrea70 wrote:
    czy też sprzedawaca mnie oszukał?

Nie sądzę, dla innego urządzenia ten przewód może być ok. Problemem jest to, co napisał kolega @modziul (brak obsługi sygnałów Component przez Euro złącze nagrywarki) :
    modziul wrote:
    gdyż jak wynika z instrukcji nagrywarki gniazdo Euro nie obsługuje tych sygnałów

Sugerowałbym zwrot tego przewodu o ile to możliwe i zakup przewodu Component + Audio.
    Przykład takiego przewodu -> Link
    andrea70
    Level 10  
    Dziękuję za dalszą pomoc i rady. Próbowałem się dodzwonić do wskazanego w linku "Sklepu Wideo.pl" ale telefon milczy.
    Wysłałem tez maila z zapytaniem o możliwośc zakupu wskazanego kabla ale jak dotychczas odpowiedzi nie otrzymałem. "Morele" nie posiada takiego kabla więc pozostaje mi czekanie na kontakt z poleconym przez Was sklepem. Przy okazji pytanie kolega modziul napisał że polecany kabel ma sześć wtyków z których mam użyć tylko trzy. Polecany przez Polon_us kabel ze "Sklepu Wideo.pl" do którego kieruje link ma na widocznej fotce po 5 końcówek z kazdej strony. Które więc łącza użyć aby był obraz i dźwięk bo się pogubiłem kiedy czytam o kablu COMPONENT+AUDIO raz z 6 a później z 5 końcówkami? W tej chwili kiedy nie mam jeszcze zadnego kabla, nawet tego zamówionego EUROCHINCH, znajomy który pracuje w sklepie ze sprzętem telewizyjnym ma zabrać nagrywarkę i sprawdzić czy podłączona przez HDMI będzie działała z innym telewizorem czyli w telewizorze do którego będzie podłączona będzie obraz i dźwięk. Dodam o czym wcześniej nie pisałem że jeśli sygnał z kablówki czy TV naziemnej jest podłączony do gniazda nagrywarki to po włączeniu w niej zasilania jeśli nie wybierze się w ustawieniach odtwarzania nagranego na dysku pliku lub nie nastawi nagrywania to na ekranie telewizora widoczny jest kanał który odbiera nagrywarka i kanał ten wraz z jego zmianą w nagrywarce zmienia się też na ekranie telewizora ale podobnie jak przy próbie odtwarzania nagrania z dysku nagrywarki też widac tylko obraz a dźwięku jest brak. Tak że nie przypuszczam aby problem był w dysku czy nagrywarce, może prędzej w połączeniu nagrywarki z telewizorem. Jak wypadną próby z innymi telewizorami przy połączeni przez HDMI napiszę. Dodam że przy podłączeniu nagrywarki z Philipsem przez Euro złącze nastąpiło automatyczne pokazywanie się obrazu i dźwięku po właczeniu zasilania nagrywarki.Przy podłączeniu ich przez HDMI trzeba było wybrać rodzaj połączenia. Tv Sharp Android 40BL3EA nie odtwarza dźwięku z nagrywarki LG
    Polon_us
    Level 42  
    andrea70 wrote:
    Które więc łącza użyć aby był obraz i dźwięk bo się pogubiłem kiedy czytam o kablu COMPONENT+AUDIO raz z 6 a później z 5 końcówkami?

Nie chciałbym wnikać w szczegóły, ale obie opcje są generalnie prawidłowe. Opcja "Component+Audio" - 5xCINCH jest lepsza, bo zapewnia lepszą jakość obrazu. Proszę nam zaufać.

Sklep "Wideo.pl" podałem tylko z jednego powodu - wszystkie (5) przewody są w jednej wiązce. Lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić lub kupić w najbliższym sklepie RTV przewody - zdjęcia poniżej:
    - 3xCINCH - wtyczki zielona/niebieska/czerwona - sygnał video
    - 2xCINCH - wtyczki biała (lub czarna)/czerwona - sygnał audio

Kiedy te przewody będą już do dyspozycji, to proszę dać znać i wtedy udzielimy szczegółów, jak te połączenie opanować.
    Chyba, że połączenie HDMI w końcu się podda :)
    andrea70
    Level 10  
    Polon_us.
    Component+Audio" - 5xCINCH już zamówiłem i to w sklepie do którego skierował mnie Twój link. Prawdopodobnie przesyłka dotrze w piątek lub w poniedziałek.
    Wtedy się odezwę.
    Dziękuję.
  • Helpful post
    modziul
    Level 23  
    andrea70 wrote:
    Dziękuję za dalszą pomoc i rady. Próbowałem się dodzwonić do wskazanego w linku "Sklepu Wideo.pl" ale telefon milczy.
    Wysłałem tez maila z zapytaniem o możliwośc zakupu wskazanego kabla ale jak dotychczas odpowiedzi nie otrzymałem. "Morele" nie posiada takiego kabla więc pozostaje mi czekanie na kontakt z poleconym przez Was sklepem. Przy okazji pytanie kolega modziul napisał że polecany kabel ma sześć wtyków z których mam użyć tylko trzy. Polecany przez Polon_us kabel ze "Sklepu Wideo.pl" do którego kieruje link ma na widocznej fotce po 5 końcówek z kazdej strony. Które więc łącza użyć aby był obraz i dźwięk bo się pogubiłem kiedy czytam o kablu COMPONENT+AUDIO raz z 6 a później z 5 końcówkami? W tej chwili kiedy nie mam jeszcze zadnego kabla, nawet tego zamówionego EUROCHINCH, znajomy który pracuje w sklepie ze sprzętem telewizyjnym ma zabrać nagrywarkę i sprawdzić czy podłączona przez HDMI będzie działała z innym telewizorem czyli w telewizorze do którego będzie podłączona będzie obraz i dźwięk. Dodam o czym wcześniej nie pisałem że jeśli sygnał z kablówki czy TV naziemnej jest podłączony do gniazda nagrywarki to po włączeniu w niej zasilania jeśli nie wybierze się w ustawieniach odtwarzania nagranego na dysku pliku lub nie nastawi nagrywania to na ekranie telewizora widoczny jest kanał który odbiera nagrywarka i kanał ten wraz z jego zmianą w nagrywarce zmienia się też na ekranie telewizora ale podobnie jak przy próbie odtwarzania nagrania z dysku nagrywarki też widac tylko obraz a dźwięku jest brak. Tak że nie przypuszczam aby problem był w dysku czy nagrywarce, może prędzej w połączeniu nagrywarki z telewizorem. Jak wypadną próby z innymi telewizorami przy połączeni przez HDMI napiszę. Dodam że przy podłączeniu nagrywarki z Philipsem przez Euro złącze nastąpiło automatyczne pokazywanie się obrazu i dźwięku po właczeniu zasilania nagrywarki.Przy podłączeniu ich przez HDMI trzeba było wybrać rodzaj połączenia. Tv Sharp Android 40BL3EA nie odtwarza dźwięku z nagrywarki LG

Kolega opisze w jaki sposób łączy nagrywarkę z telewizją naziemną ?
    andrea70
    Level 10  
    modziul
    Nagrywarka z telewizja naziemną jest łączona poprzez wetknięcie wtyku kończącego przewód koncentryczny połączony z anteną zewnętrzną. Oczywiście wcześniej muszę odłączyć kabel z wtyczką od telewizji kablowej. Ale skąd to pytanie, przecież nagrywarka ma tylko jedno gniazdo do nagrywania sygnału?
    andrea70
    Level 10  
    Polon_us właśnie przed chwilą otrzymałem kabel RCA (chinch) 5x wtyk/5x wtyk audio+video COM.
    Rano zabiore się do podłączania nagrywarki z telewizorem. Proszę o obiecaną poradę jak mam wykonać podłączenie. Czy wystarczy
    podłączać kable w nagrywarce i telewizorze zgodnie z kolorami gniazd i wtyczek, czy trzeba robić jakieś próby przy podłączaniu kolejnych kabli?
    [/b]
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    andrea70 wrote:
    Czy wystarczy
    podłączać kable w nagrywarce i telewizorze zgodnie z kolorami gniazd i wtyczek,

To w zasadzie powinno wystarczyć. Proszę tylko zwrócić uwagę na wtyczki CINCH o kolorze czerwonym. Jedna z nich należy do sekcji video, a druga do sekcji audio - trzeba zwrócić na to uwagę przy podłączaniu. Powinna być droga aby odróżnić która jest którą.

Telewizor nie przełączy się automatycznie na wejście Component. Należy to wejście włączyć pilotem telewizora.
    Na pierwszą próbę sprawdzenia tego połączenia odłączyłbym przewód HDMI. Nie sądzę, aby to miało znaczenie, lecz lepiej mieć pewność, że nic nie zakłóci połączenia Component. Mam tu na myśli dwu-torowe połączenie tego samego urządzenia z telewizorem.

Jak kolega uzyska obraz/dźwięk z nagrywarki na ekranie telewizora, to można sprawdzić działanie przycisku "RES" (Resolution - Rozdzielczość) umieszczonego na panelu przednim nagrywarki. Powinien on przełączyć obraz w tryb progresywny, co powinno polepszyć co nieco jakość obrazu z nagrywarki na ekranie telewizora.
    andrea70
    Level 10  
    Polon_us
    Dzięki za tę porade-zwrócenie uwagi na kable koloru czerwonego. Jeden mam krótszą wtyczkę a własciwie czerwony plastik obsady wtyczki drugi ma tę obudowe dłuższa, taką jak wtyczki w pozostałych kolorach. Która to jest ta do dźwięku?
    Zastanawiałem się czy nie wystarczyłoby pozostrawić połączenie HDMI i dodać do tego podłączenie dźwięku przez chiche, ale jak napisałeś mogło to by zakłócić a nawet uniemożliwić uzyskanie połączenioa więc nie bęęde eksperymentował. Przyciskiem RES będę próbował poprawić obraz dopiero kiedy pojawi się dżwięk.
    Dziękuję, czekam na odpowiedź która z wtyczek czerwonych jest do dźwiękuj i biorę się do roboty. O wynikach napiszę.
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    Hmm, z tego opisu niewiele wiadomo ...

Te przewody powinny być w jakiś sposób oznaczone lub pogrupowane. Wiązka 3 CINCH (Czerwony, zielony i niebieski) i druga 2xCINCH - biały i czerwony.
    A nawet jak kolega pomyli wtyczki, to tragedii nie będzie. Od zamiany wtyczek telewizor i nagrywarka nie uszkodzą się.
    Zatem proszę próbować.
    andrea70
    Level 10  
    Polon_us[/b
    Dziękuję za szybką odpowiedź i wszystkie dotychczasowe rady. Okazało się że połąc zenike telewizora i nagrywarki wiązką 5 cinci
    Spowodowało że przy odtwarzaniu plików z nagrywarki pojawił się głos ale obraz był czarno-biały. Przekładanie kabli nic nie dawało.
    jeśli chodzi o obraz. Poeksperymentowałem i dopiero połączenie nagrywarki z telewizorem kablem HDMI oraz dodatkowe podłączenie dżwięku cinchami do audio- czewonym i białym spowowało odbióþr zarówno dźwięku jak i obrazu w kolorze. Wystarczyłby więc zakup kabli chinch do audio bo pozostałe 3 z "wiązki" są zbędne. Tak więc kolegom którym trafi się podobny problem proponuję zacząć od podłączenia audio kablami czerwonym i białym.Ale kto to wiedział. Dziękuję [b]Polon_us[/b oraz [b]modziulowi
    za zainteresowanie się i udzieloną mi pomoc.[/b][/b]
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    Przyznam, że zaskoczyło mnie co nieco te rozwiązanie problemu. Nie przypuszczałem, że telewizory Sharp umożliwiają taką kombinację i do tego przy użyciu wejścia audio przynależnego do gniazd sygnału Component. Wiem, że telewizory firmy Panasonic mają taką możliwość tj. obraz po HDMI, a dźwięk może być analogowy. Ale jest do tego dedykowane wejście audio i konieczna jest zmiana ustawień danego wejścia HDMI.
    andrea70 wrote:
    pojawił się głos ale obraz był czarno-biały

To jest kwestia ustawień telewizora albo nagrywarki. Nie będę tego rozwijał, znalezione przez kolegę rozwiązanie jest w sumie najbardziej optymalne.