Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] VW Sharan 1.9 TDI 2002 - Zimna nagrzewnica

marszałekkom 03 Dec 2021 18:49 549 1
    marszałekkom
    Level 27  
    Witam. Nie działa ogrzewanie. Przewody do nagrzewnicy zimne. W parametrach temperatura nagrzewnicy 12°, silnik 90°.
    Nie działała dodatkowa pompka elektryczna, naprawiłem, bez zmian. Nie działa dogrzewalnik, postanowiłem wyeliminować go całkiem razem z tylną nagrzewnicą, zaślepiłem przewody, dalej zimno. Nie wiem dlaczego, ale płyn zanim pójdzie na nagrzewnicę przechodzi prze zchłodnicę spalin. Przewód wychodzący z głowicy był ciepły, wchodząc do chłodnicy spalin też, za chłodnicą był zimny (zaślepiony EGR). Więc puściłem przewód bezpośrednio z kroćca z głowicy na nagrzewnicę. Dalej zimno. Nagrzewnica drożna.
    Układ chłodzenia w nim jest tak porąbany że głupieję. Po co jest tyle wyjść z kroćca?
    VW Sharan 1.9 TDI 2002 - Zimna nagrzewnica

Wyjście idące na chłodnicę jest gorące. Pozostałe dwa są może nie gorące, ale dość ciepłe. Tymczasem do nagrzewnicy dociera już tylko zimne.
    Aha, być może ważna informacja, w płynie jest ropa. Prawdopodobnie głowica pęknięta, ale to chyba nie powinno robić problemów z ogrzewaniem?
    marszałekkom
    Level 27  
    Przyczyna prozaiczna - zatkany dławik na przewodzi odpowietrzającym przed zbiorniczkiem wyrównawczym. Nagrzewnica po prostu była zapowietrzona. Warto dodać, że grzeją obie nagrzewnice pomimo nie działającego pieca.