Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaką pralkę ładowaną z przodu wybrać w miejsce ARISTON AQUALTIS AQSD 129?

malwina00 04 Dec 2021 01:17 429 13
    malwina00
    Level 3  
    Dzień dobry, planuje zakup pralki do 1500 zł, dla 1 osoby w porywach do dwóch. Obecnie mam ARISTON AQUALTIS AQSD 129. Jestem z niej zadowolona, ale ma już 15 lat i zaczyna coś w niej walić (czekam na fachowca). W każdym razie liczę się z tym że być może trzeba będzie kupić nową
    Czy ktoś może polecić mi pralkę do 1500 zł , wąska, ładowaną z przodu, ekonomiczną i funkcjonalną?.Zależy mi również na możliwości łatwej ewentualnie naprawy w razie awarii. Będę wdzięczna za podpowiedzi...
  • Helpful post
    Marcin125
    Level 24  
    malwina00 wrote:
    zaczyna coś w niej walić
    Co zaczyna walić?
    malwina00
    Level 3  
    Marcin125 wrote:
    malwina00 wrote:
    zaczyna coś w niej walić
    Co zaczyna walić?

Podczas prania i wirowania słychać stukot jakby kamień był wrzucony do bębna

Dodano po 20 [minuty]:

Kenworth 18 wrote:
    W koleżanki Aristonie prawdopodobnie pękł krzyżak bębna i naprawa będzie niemożliwa z powodu zgrzewanego zbiornika więc przy wyborze kolejnej pralki warto wziąć pod uwagę kryteria serwisowania następnego urządzenia

Dziękuję za cenną uwagę
  • Helpful post
    Marcin125
    Level 24  
    malwina00 wrote:

a jak ręcznie pokręcisz bębnem to coś słychać?
    malwina00
    Level 3  
    Marcin125 wrote:
    malwina00 wrote:

a jak ręcznie pokręcisz bębnem to coś słychać?

Przy ręcznym kręceniu nie słychać nic
  • Helpful post
    Marcin125
    Level 24  
    A np. wirowanie na "sucho" bez prania... (pralkę można wprowadzić w tryb serwisowy)
    malwina00
    Level 3  
    Marcin125 wrote:
    A np. wirowanie na "sucho" bez prania... (pralkę można wprowadzić w tryb serwisowy)

Nie sprawdzałam wirowania na sucho, szczerze mówiąc boję się ją odpalić
    Zrobiłam dwa prania i tłukła się tak samo, ale chyba już nie zaryzykuję uruchomienia jej
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Jeżeli koleżanka potrafi posługiwać się śrubokrętem to trzeba by zdjąć tylna ściankę pralki, zdemontować pasek napędowy i zakręcić ręką bębnem i z tych czynności nagrać film i zamieścić w temacie. Jeśli to dla koleżanki zbyt trudne zadanie to chociaż można nagrać film z ruszania bębnem do góry i w dół po otwarciu drzwi pralki a z tym koleżanka powinna już sobie poradzić bez problemu.
    malwina00
    Level 3  
    Kenworth 18 wrote:
    W koleżanki Aristonie prawdopodobnie pękł krzyżak bębna i naprawa będzie niemożliwa z powodu zgrzewanego zbiornika więc przy wyborze kolejnej pralki warto wziąć pod uwagę kryteria serwisowania następnego urządzenia: https://panagd.pl/lista-pralek-z-wymiennymi-lozyskami-2021/

Poszły łożyska, wymienione i chodzi jak zła 😁. Bardzo dziękuję za cenne wskazówki bo wiem że wcześniej czy później będę musiała sprzęt wymienić
    malwina00
    Level 3  
    Kenworth 18 wrote:
    W koleżanki Aristonie prawdopodobnie pękł krzyżak bębna i naprawa będzie niemożliwa z powodu zgrzewanego zbiornika więc przy wyborze kolejnej pralki warto wziąć pod uwagę kryteria serwisowania następnego urządzenia: https://panagd.pl/lista-pralek-z-wymiennymi-lozyskami-2021/

Poszły łożyska, wymienione i chodzi jak zła 😁. Bardzo dziękuję za cenne wskazówki bo wiem że wcześniej czy później będę musiała sprzęt wymienić

Dodano po 1 [minuty]:

Wymiana zużytych łożysk które generowały stukot