logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Calibra ogrzewanie - Brak ogrzewania w środku

Mcboss89 04 Gru 2021 09:29 507 21
REKLAMA
  • #1 19743878
    Mcboss89
    Poziom 4  
    Witam otóż mam problem auto Calibra 8v, problem polega na tym że w środku prawie w ogóle nie grzeje, leci tylko ledwo ciepłe powietrze, termostat nowy nagrzewnica jest ok, czy ktoś się już spotkał z tym w cali? Bądź czy ktoś wie gdzie szukać problemu?
  • REKLAMA
  • #3 19744558
    Mcboss89
    Poziom 4  
    Nagrzewnica jest nowa
  • #4 19744583
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Przewody nagrzewnicy gorące???
  • #5 19744615
    Mcboss89
    Poziom 4  
    Tak przewody są gorące nagrzewnica gorąca, klapki sterowania ciepło zimno również działają prawidłowo
  • REKLAMA
  • #6 19744631
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Skoro nagrzewnica nowa i poprawnie zamontowana na uszczelce, to klapki masz nieszczelne. ZObacz tam nie może być nawet 0,5mm szczeliny.
  • #7 19744671
    Mcboss89
    Poziom 4  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Skoro nagrzewnica nowa i poprawnie zamontowana na uszczelce, to klapki masz nieszczelne. ZObacz tam nie może być nawet 0,5mm szczeliny.

    A żeby dostać się całkowicie do tunelu w cali to nie obejdzie się chyba bez rozkręcania kokpitu?
  • #8 19744713
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Te klapka jest chyba nad nagrzewnica tak ze po sciagnieciu tylnej czesci od recznego 8dolnej powinno byc widziec.
  • REKLAMA
  • #9 19744774
    Mcboss89
    Poziom 4  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Te klapka jest chyba nad nagrzewnica tak ze po sciagnieciu tylnej czesci od recznego 8dolnej powinno byc widziec.

    Ok jutro sprawdzę i dam znać co wyszło
  • #10 19748551
    Mcboss89
    Poziom 4  
    Klapki sprawdzone wszystko z nimi w porządku ładnie się zamykają a ciepła jak nie było tak nie ma
  • #12 19749369
    Mcboss89
    Poziom 4  
    Tak uszczelkę mam na nagrzewnicy, później zmierzę temperaturę płynu i dam znać
  • #13 19749433
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Jeśli jest nowa nagrzewnica i gorąca to problem musi leżeć w mieszalniku klapowym . Tam filozofii nie ma
  • REKLAMA
  • #14 19749955
    Mcboss89
    Poziom 4  
    Temperatura płynu 85°, okej nie ma filozofi zgodzę się ale z klapami jest wszystko ok brak szczelin itd
  • #16 19750279
    Mcboss89
    Poziom 4  
    Tak obie rurki są właśnie gorące, ogólnie jest tak że gdy się tam dobrałem do nagrzewnicy to wieje do niej zimnym powietrzem, auto jest rozgrzane ale wieje zimnym, nagrzewnica jest gorąca także obieg też jest, gdy zamknołem ręcznie klapę z ciepłego na zimne to wtedy dmuchało do nagrzewnicy ciepłym powietrzem ale gdy tylko otworzyłem z powrotem klapkę to tylko przez chwilę leciało ciepłe powietrze i zaraz znów chłodne, nie jest aż tak zimne ale jest chłodne te ciepło co tam wylatuje to naprawdę ledwo czuć a przy trasie 30 km w takiej temperaturze jaką mamy teraz to idzie zmarznąć
  • #17 19750425
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Ta nagrzewnica nowa, czy ze szrotu? To sie nie trzyma..
  • #18 19750579
    Mcboss89
    Poziom 4  
    Ze szrotu to można kupić lampę zderzak, nie bawię się w takie części ze szrotu, nagrzewnica jest nowa bodajże z maxgear

    Dodano po 2 [minuty]:

    Nie wiem czy to już przez gaz czy jak może przez reduktor dużo idzie i najpierw na reduktor, od zmiany nagrzewnicy zaczęła aż tak chu....o grzać
  • #19 19750660
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Jak by byl za maly przeplyw to rurka powrotu miala by z 30 40 stopni C.

    Dodano po 6 [minuty]:

    https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/52282-wymiana-nagrzewnicy-szybki-manual/ tak jest u ciebie.

    Dodano po 1 [minuty]:

    Muszą byc wszystkie uszczelki na swoim miejsu. I klapa musi dobrze zakrywac przeplyw.

    Dodano po 48 [sekundy]:

    Wogule po co zmieniles te nagrzewnice?
  • #20 19750999
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Moze ta nagrzewnica " mejd czajna" lipna. Parownik w szereg bo rownolegle nie ma przeplywu odpowiedniego przez grzejnik.
  • #22 19751110
    andrzej20001
    Poziom 43  
    To nie ma klap w srodku. Nie ma opcji jak wszystko nowe , gorące i szczelne. To jest niemożliwe. Miałem raz przypadek ze rurki gorace a nagrzewnica na wpół chłodna,kawałki gąbki w środku. Obieg niby był a nie grzało. Palcami wymacałem ją tam w środku.

Podsumowanie tematu

Użytkownik zgłasza problem z brakiem ogrzewania w Oplu Calibra 8v, mimo nowej nagrzewnicy i gorących przewodów. W dyskusji pojawiają się sugestie dotyczące możliwych przyczyn, takich jak nieszczelne klapki sterujące, problemy z przepływem powietrza, a także jakość nowej nagrzewnicy. Użytkownik potwierdza, że klapki działają prawidłowo, a temperatura płynu chłodzącego wynosi 85°C. Wskazano również na możliwość zatorów w nagrzewnicy oraz konieczność sprawdzenia uszczelek. Problemy z obiegiem powietrza i jakością części zamiennych są kluczowymi tematami w dyskusji.
Podsumowanie wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA