Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Klipsch BAR 48 - problem z komunikacją bluetooth

michaugmz 05 Dec 2021 19:49 294 1
    michaugmz
    Level 6  
    Witam serdecznie.
    Od wczoraj jestem posiadaczem soundbara Klipsch BAR 48, i tak jak w temacie jest problem z komunikacja po BT.
    Po uruchomieniu sprzętu chciałem się połączyć z moim telefonem (Motorola G7Power), napotkałem problem ponieważ soundbar co prawda był widoczny ale nie jako sprzęt audio, i telefon można było z nim połączyć po czym widniał jako powiązany ale nie mogłem puścić muzyki.
    Na drugim telefonie należącym do mojej dziewczyny (też android) również ta sama historia. Wziąłem wiec laptop, oczywiście również to samo.
    Nagle ni z gruchy ni z pietruchy na ekranie mojego telefonu na liście dostępnych urządzeń pojawił się jako urządzenie audio, połączyłem się puściłem muzykę, wszystko gra ale tylko przez jakieś 2 minuty... Po tym czasie zaczęło charczeć i przerywać jak by stare radio gubiło stacje, po rozłączeniu i ponownym połączeniu znów ładnie grało jakieś 2 minuty....
    Zacząłem wiec szperać w internetach i na stronie producenta znalazłem instrukcje aktualizacji oprogramowania urządzenia, w raz z opisem zmian w najnowszym sofcie z których jasno wynika że komunikacja BT została poprawiona.
    Aktualizacja softu zrobiona, i cyrku ciąg dalszy... Telefon mojej dziewczyny się połączył, włączyła muzykę i po około 30 minutach nienagannej pracy stwierdziłem że teraz podłączymy mój telefon i sprawdzimy czy na moim nie będzie przerywał.
    ....mój telefon znowu nie uznaje tego za urządzenie audio, laptop bez zmian. :crazyeyes:
    Na anglojęzycznych forach temat BT w tym sprzęcie jak się okazuje jest dobrze znany, natomiast rozwiązania nie znalazłem...
    Spotkał się ktoś może już z czymś takim, jakieś rady ?
    Dodam tylko że sprzęt na innych źródłach (Optical, HDMI, Jack), działa bez zarzutu. Klipsch BAR 48 - problem z komunikacją bluetooth
    Klipsch BAR 48 - problem z komunikacją bluetooth Klipsch BAR 48 - problem z komunikacją bluetooth

UPDATE
    Soundbar trafił do serwisu i po tygodniu wrócił, nadal nie działając prawidłowo. Na moim telefonie nie działa (MOTOROLA G7 POWER), na telefonie dziewczyny (Redmi note 8 pro) działa, a z systemem windows 10 nie działa i panowie z serwsiu powiedzieli że no niestety ten typ tak ma. Pozdrawiam.
    michaugmz
    Level 6  
    Soundbar do zwrotu.