Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Zelmer ZZS7042SE - Brak możliwości wybrania programu na panelu zmywarki

sawo7 06 Dec 2021 14:50 258 3
    sawo7
    Level 6  
    Witam forumowiczów i specjalistów.

W dniu wczorajszym moja zmywarka (9 lat) odmówiła posłuszeństwa. Mam nadzieję, że jeszcze wróci do działania :) Włącza się zasilanie natomiast nie mogę wybrać jakiegokolwiek programu na panelu (A, dowolnego z siedmiu). Na drugim panelu przy wyłączniku (B) nie można także wybrać innym przyciskiem opóźnienia startu zmywarki. Oba panele są osobne jednak podłączone do "jednostki centralnej". Problemu dopatruję więc w samej jednostce centralnej. Oglądając płytkę dokładnie z dwóch stron nie widzę jakiejkolwiek fizycznego "uszczerbku" i czegoś nietypowego poza "dziwną substancją". Czyżby padł wewnętrznie jakiś scalak ? Może ktoś poradzić co można sprawdzić.
    Zastanawia mnie trochę substancja przy kondensatorze ale z jednej strony wygląda jak klej a z drugiej jest inna (kolor, gęstość) niż inne kleje na płytce - czy jest możliwość, że to wylany kondensator (nie znam się aż tak na elektronice)?

Zmywarka Zelmer ZZS7042SE - Brak możliwości wybrania programu na panelu zmywarki Zmywarka Zelmer ZZS7042SE - Brak możliwości wybrania programu na panelu zmywarki Zmywarka Zelmer ZZS7042SE - Brak możliwości wybrania programu na panelu zmywarki Zmywarka Zelmer ZZS7042SE - Brak możliwości wybrania programu na panelu zmywarki
    Bardzo dziękuję za jakiekolwiek wskazówki lub pomoc.
    Janek_15
    Level 24  
    Sprawdz na początek przyciski na panelu.
    sawo7
    Level 6  
    @Janek_15 Dzięki za podpowiedz, ale jak mam je sprawdzić? Siedem przycisków na jednym panelu i jeden przycisk na innym panelu by tak padły w jednym czasie?
    Moderated By TONI_2003:

Cytuj selektywnie lub wcale gdy odpowiadasz po osobie cytowanej!

Janek_15
    Level 24  
    Konieczne jest sprawdzenie, czy nie ma zwarcia na przyciskach.