Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Zelmer ZZS7042SE - Brak możliwości wybrania programu na panelu zmywarki

sawo7 06 Dec 2021 14:50 258 3
 • #1
  sawo7
  Level 6  
  Witam forumowiczów i specjalistów.  W dniu wczorajszym moja zmywarka (9 lat) odmówiła posłuszeństwa. Mam nadzieję, że jeszcze wróci do działania :) Włącza się zasilanie natomiast nie mogę wybrać jakiegokolwiek programu na panelu (A, dowolnego z siedmiu). Na drugim panelu przy wyłączniku (B) nie można także wybrać innym przyciskiem opóźnienia startu zmywarki. Oba panele są osobne jednak podłączone do "jednostki centralnej". Problemu dopatruję więc w samej jednostce centralnej. Oglądając płytkę dokładnie z dwóch stron nie widzę jakiejkolwiek fizycznego "uszczerbku" i czegoś nietypowego poza "dziwną substancją". Czyżby padł wewnętrznie jakiś scalak ? Może ktoś poradzić co można sprawdzić.
  Zastanawia mnie trochę substancja przy kondensatorze ale z jednej strony wygląda jak klej a z drugiej jest inna (kolor, gęstość) niż inne kleje na płytce - czy jest możliwość, że to wylany kondensator (nie znam się aż tak na elektronice)?

  Zmywarka Zelmer ZZS7042SE - Brak możliwości wybrania programu na panelu zmywarki Zmywarka Zelmer ZZS7042SE - Brak możliwości wybrania programu na panelu zmywarki Zmywarka Zelmer ZZS7042SE - Brak możliwości wybrania programu na panelu zmywarki Zmywarka Zelmer ZZS7042SE - Brak możliwości wybrania programu na panelu zmywarki
  Bardzo dziękuję za jakiekolwiek wskazówki lub pomoc.
 • #2
  Janek_15
  Level 24  
  Sprawdz na początek przyciski na panelu.
 • #3
  sawo7
  Level 6  
  @Janek_15 Dzięki za podpowiedz, ale jak mam je sprawdzić? Siedem przycisków na jednym panelu i jeden przycisk na innym panelu by tak padły w jednym czasie?
  Moderated By TONI_2003:

  Cytuj selektywnie lub wcale gdy odpowiadasz po osobie cytowanej!

 • #4
  Janek_15
  Level 24  
  Konieczne jest sprawdzenie, czy nie ma zwarcia na przyciskach.