Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Yoga Slim 7 - wysokie temperatury.

losiek07 08 Dec 2021 20:24 270 6
    losiek07
    Level 3  
    Laptop Lenovo Yoga Slim 7
    16GB RAM
    Ryzen 7 4700U
    zintegorwana karta graficzna,

1. Mam z nim taki problem, że o ile laptop nie miewa problemów z pracą gdy korzysta z baterii problem rodzi się gdy podłączę ładowarkę. Zwykłe uruchomienie Google Chrome powoduje chwilowy skok temperatury w spoczynku od 40*C do +/- 80*C, czy to normalne?

2. Gram na nim czasem w League of Legends i temperatury na procesorze potrafią dojść do 105*C, (gdy podłączona jest ładowarka) co jak na tą grę wydaje mi się bardzo wysoką temperaturą. Gdy laptop pracuje na baterii temperatury, są stabilne, w okolicach 70*C.

3. Kolejne moje pytanie jest takie czy na te temperatury wpływ ma Tryb zasilania na baterii (Oszczędzanie baterii, Lepsza bateria, Większa wydajność, Najwyższa Wydajność)?
    4. Posiadam też trzy tryby pracy laptopa (Battery saving, Intelligent cooling, extreme performance), tutaj zauważyłem ze tryby mają wpływ na temperaturę, najniższe są na battery saving, a najwyższe w intellignet cooling.
    losiek07
    Level 3  
    Najgorsze w tym, jest to to że laptop ma miesiąc
    k45i89o98j66
    Level 23  
    Jak działa nie ruszać.
    Jak jest na gwarancji nie ruszać.
    Zrób test stres :
    zostaw go na 48 godzin pod nadzorem czasowym.
    Włącz zapętlony klip 4k lub 8k.
    Jak coś padnie to reklamacja i wysyłka do producenta.
    losiek07
    Level 3  
    Czy taki stres test to dobry pomysł ? Jak puszczę go cpu-Z na extreme performance i najwyższa wydajność pod ładowarka to po 10s jest tam 100*C

Jeżeli już mam robić tego stres testa to na jakim trybie laptopa i na jakim trybie baterii ? Wyżej wymieniałem jakie mam tryby
  • Helpful post
    k45i89o98j66
    Level 23  
    Ustaw wszystko na maksymalną wydajność, wyłącz wszystkie opcje oszczędzania energii (ikona z baterią koło godziny) wygaszacze itp. Żaden cpu-z. Odtwarzacz video + 4k lub 8K. ewentualnie OCCT
    https://www.ocbase.com/

Dodano po 1 [minuty]:

Musisz tego pilnować. Jak coś ma paść to lepiej teraz na gwarancji a nie 1 dzień po gwarancji.
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Uzyj programu Ryzen Controler.

Niestety ten model 14" laptopa na platformie Quanta LS3 (płyta DA0LS3MBAF0 REV F)
    - pod AMD cpu z grafiką Vega plus korzystanie z systemowej LPDDR4X
    * :!: brak dodatkowej grafiki, tylko wbudowana w cpu
    - brak SM , boardview

:idea: B. dobrze opisano w Link, sa wszelkiego rodzaju test pokazane

szału nie ma , Grzeje się w ok. 100
    Quote:
    Lenovo Yoga Slim 7 osiąga imponujące wyniki tylko w trybie Extreme Performance, który jest aktywowany przez aplikację Lenovo Vantage, ale kompaktowa obudowa laptopa nadal nie jest zbyt przystosowana do zwiększonego chłodzenia SoC. Wentylator działa głośno, a temperatura układu przekracza 100 °C.

Na szczęście alternatywny tryb pracy, Intelligent Cooling, normalizuje poziom hałasu kosztem ograniczenia mocy do 15 W,
    :idea: Taktowanie procesora przy maksymalnym obciążeniu ośmiu rdzeni stabilizuje się na poziomie 2,5 GHz (2,2 GHz, gdy działa jednocześnie z wymagającymi aplikacjami graficznymi).
    * AMD Ryzen 7 4700U (8/8 C/T, 2,0–4,1 GHz)
    Automatyka nadal pozwala jednak na rozgrzanie kryształu do temperatury 100 °C. Jest to jednak niestety powszechne w przypadku ultrakompaktowych maszyn, nie wykluczając świeżego MacBooka Pro na chipie Apple M1.

p.s
    On niebo lepiej działa Lenovo Yoga Slim 7 ( Quanta LS2 (płyta DA0LS2MBAF0 REV.F) pod cpu Intel i7 10th gen.(Intel UHD Graphics 630)/ lub
    najnowsza ver. z i5-1135G7 z - wbudowana grafika Intel® Iris Plu
    * plus opcja z NVidia MX/GTX1650

W obu wer. stosowano matryce 4K UHD (3840 x 2160) / lub FHD (1920 x 1080)

Na b. wymagających bechmarkach /Testach model z AMD sie "wykłada"
    Nadaje sie do wymagających zadań biurowych (office)

Quote:
    stres test to dobry pomysł ?

:idea: :?: Raczej zaszkodzi , lub czasem "ubije"laptopa