Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolorowa drukarka do domu. Laser, tusz - bez znaczenia.

andrzejkras82 10 Dec 2021 15:05 432 2
    andrzejkras82
    Level 2  
    Poszukuję drukarki do domu. Do użytku głównie przez dzieciaka. Może być laserowa, może być atramentowa.
    Używana będzie - ciężko powiedzieć jak często. Na początku pewnie bardzo często, później raczej sporadycznie. Pewnie z 2-10 stron na miesiąc. Chodzi o tanią eksploatację, bo jak znam życie to nie raz pójdzie cała strona zapełniona w 100% kolorze (tak dla zabawy).
    Przydało by się mieć też możliwość skanera/ksero.
    Wolałbym coś laserowego ze względu na zasychanie tuszu w atramentówkach przy dłuższym nieużywaniu.

Budżet tak około 1000-1200 zł, musi być nowa.

Czytając internety wymyśliłem:
    EPSON l3150
    BROTHER DCP-T510W (trochę przekracza budżet).

Co do laserów nie mam pojęcia co teraz jest warte uwagi z tanim drukowaniem.
    sigwa18
    Level 39  
    Laser kolor będzie w zaporowej cenie za to nie zasycha i wyciągasz drukarkę po miesiącu nieużywania i 99% wydrukujesz to co chcesz z atramentem już niekoniecznie.
    andrzejkras82
    Level 2  
    No właśnie ceny urządzeń nie są zaporowe, za to zaporowe są koszty tonera. Patrzyłem na Xerox C230V/DN - cena do 1200 zł, ale cena tonera jedyne 4 stówki za sztukę - tak 2 razy drożej niż do firmowej Konica - Minolta. Wychodzi na to że urządzenie z kompletem zapasowych tonerów wyjdzie drożej niż używana C254 z prawie nowymi tonerami.