Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Toyota Avensis - Pro¶ba o identyfikację elementu

einstein albert 11 Dec 2021 19:19 336 5
    yogi009
    Level 43  
    Nie za bardzo widać, mogłe¶ zrobić jakie¶ makro. Jeżeli pod lup± jest to jaki¶ rdzeń z nawiniętym cienkim przewodem miedzianym (i zalanym lakierem), to jest to dławik. Ten element często występuje w okolicy przetwornicy lub na granicy czę¶ci cyfrowej i analogowej złożonych układów.

Jeżeli się nagrzewaj±, to znak, że nie s± jeszcze przepalone. Padło co¶ innego, może jaki¶ półprzewodnik. Masz jakie¶ zwarcie, skoro tak szybko wyczerpuje się bateria. Sprawdzałe¶, czy nie masz zwarcia na samym mikro-switch'u? To element mechaniczny, jeżeli masz tam zwarcie, cały czas zasilasz układ, bateria podaje zasilanie, a ci±gła praca nagrzewa dławiki.
    rnb_bolii
    Level 38  
    Witam. Ja zauważyłem te "utenienia" może z wilgoci. Może przemyć odpowiednim ¶rodkiem cał± płytkę.
    Przepraszam, ale co¶ mi sie pokazuje na focie(szumy graficzne, co¶ mi siada?).
    Toyota Avensis - Pro¶ba o identyfikację elementu
    castin
    Level 24  
    To s± cewki od nadajnika i je zostaw w spokoju. Pomysł ze zwartym mikrostykiem OK, wylutuj oba, podł±cz uA i zmierz pobór pr±du. Styk S2 - wygl±da podejrzanie.
    Umyj cał± płytkę w izopropanolu lub podobnym ¶rodku, wysusz i sprawdĽ. Oczywi¶cie styki do wylutu.
    einstein albert
    Level 17  
    castin wrote:
    To s± cewki od nadajnika i je zostaw w spokoju. Pomysł ze zwartym mikrostykiem OK, wylutuj oba, podł±cz uA i zmierz pobór pr±du. Styk S2 - wygl±da podejrzanie.
    Umyj cał± płytkę w izopropanolu lub podobnym ¶rodku, wysusz i sprawdĽ. Oczywi¶cie styki do wylutu.

Dziękuję bardzo za pomoc w identyfikację elementu,oraz wszystkim kolegom za zainteresowanie i sugestie.

Mogło by tak być bo zazwyczaj antena od pilota to ¶cieżka do około płytki i kilka kondensatorow , bo od wolnych r±k jest cewka 3d po drugiej stronie płyty, ok po¶ci±gam switche zrobię przelut płyty jeszcze raz bo może co¶ przeoczyłem, bo też byłem zdania że gdzie¶ jest zimny lucik co robi swoj± rezystancje bo to bp free
    Pozdrawiam.