Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] nbox ITI 5800S BSKA zawieszony na boot

Pako200 12 Dec 2021 17:10 468 2
    Pako200
    Level 10  
    Witam i proszę o pomoc. Mój nbox z Enigmą dostał za wiechy i na wyświetlaczu pokazuje się boot, nand, load i przeważnie wraca do boot i tak stoi. Walczę z nim trzy dni i dziś z rana po Load wskoczył na E2 i pokazała sie czfra 8, ale nie był podłączony. Wgrałem mu uboota ze strony Jacka z Torunia V2 ale nadal to samo. Wgrywałem też sofla. Tuner ma dwie zworki A20 i A19 którą również przekładałem podczas wgrywania uboota. To co zauważyłem to bywa,ze po którymś restarcie jest czarny wyświetlacz i tuner załączy się jak odpocznie. Kondensatory wymieniona zasilacze też różne. Dziwi mnie zasilanie linii 3.3v ale dokładnie nie wiem w których miejscach zrobić te pomiary. Wszędzie czytam przy dysku ale mój go nie posiada. Dokonałem pomiary na zworkach powyżej 2v i tak jest na złączu DEBUG ale nie ma się co dziwić gdyż kabelek do zworek idzie z tego złącza. Bywało,że napięcie było ok. 1,6v, 1,7 czyli różne. Proszę o pomoc jakie prawidłowe mają być napięcia, w jakich punktach mierzyć lub co wgrać z pena.
    Pako200
    Level 10  
    Nbox naprawiłem wymieniając wszystkie kondensatory 16v 100uF w zasilaczu na płycie głównej. Po wymianie przestał się wyłączać i zawieszać.