Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec enegis zapala i gaśnie - info błąd systemu

kornakip 12 Dec 2021 19:50 99 2
Bosch
    kornakip
    Level 6  
    Dobry wieczór. Wracam do mojego kotła Enegis - w Polsce Junkers Bosch - wywaliło mi zaworem wodę - dobrze że byłem akurat w domu - stanęłą pompa wody, skoczyło ciśnienie i temperatura (stojąca pompa zadziałała jak zawór). Męczyłem się jak to naprawić i udało mi sie to przy trzeciej pompie. Pompa chodzi wycieków nie ma. Wystartowałem piec i startuje pompa kilka sekund i zatrzymuje się, później startuje wentylator i elektroda, odpalony jest gaz pokazuje się ładny płomień ale tylko do momentu gdy elektroda przestanie pykać i gaśnie, powtarza się to kilka razy aż system staje i chodzi tylko wentylator(wyciąg). Mam sterownik na górze w pokoju i pokazuje błąd sytemu i nie można nic tam kliknąć jak by się zawiesił. Już 8 dzień jestem bez ogrzewania, w kurtce i czapce - nie proszę o litość tylko męską poradę- jeszcze trochę wytrzymam ale na naprawę nie mam więc chyba będę musiał ( oby do wiosny) . Jak zamarznę nie mówcie mi dziadek mróz. Pozdrawiam
  • Bosch
    kornakip
    Level 6  
    Dzień dobry. Wracam. Wypiąłem zewnętrzny sterownik pieca. Piec startuje ale znowu daje na maxa płomień rośnie temperatura i ciśnienie wyłączam gaz i po kilku sekundach słyszę jak piec uruchamia pompę spada temperatura i ciśnienie. Piec załącza pompę za późno - pompa puszcza bardzo gorącą wodę do rur grzewczych. Myślę , że .... i mam nadzieję , że nie ....... płyta główna;((((((