Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 32LX300C - DVB T2 - brak kodeka HEVC

KenyBDG 13 Dec 2021 10:00 2577 20
 • #1
  KenyBDG
  Level 13  
  Jak większość z Was wie, wielkimi krokami zbliża się koniec DVB-T a zarazem start DVB-t2.
  Przez długi czas byłem pewien że telewizory które posiadam (LG 32LX300C) bez problemu obsłużą nowy system, niestety, myliłem się.
  W weekend postanowiłem przetestować DVB-T2/HEVC. Uruchomiłem skanowanie i znalazło wiele nowych kanałów, m.in. Wydarzenia24/HEVC. Niestety okazało się że działa tylko audio, obraz niestety nie ma.
  Prawdopodobnie wynika to z tego że TV ma DVB-T2 ale nie obsługuje kodeka HEVC.
  Szukałem w Internecie informacji na temat tego modelu, ale bez skutku. Może ktoś z Was wie gdzie uderzyć aby upewnić sie czy ten model ma możliwość obsługi DVB-T2/HEVC
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  LeDy
  Level 43  
  Skoro znalazłeś Wydrzenia 24/HEVC i nie odbiera tzn., że nie ma HEVC. Pozostaje ci zmiana TV lub dekoder.
 • #3
  KenyBDG
  Level 13  
  Doszedłem do tego samego wniosku. Mimo wszystko postanowiłem założyć post i odpytać doświadczonych, bo żyje małą nadzieją że uniknę wymiany 20stu telewizorów które mam w małym hotelu.
  Opcja dodania dodatkowego tunera odpada, ponieważ generuje bardzo dużo problemów.
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  kuba012973
  Level 10  
  Witam to celowa zagrywka producentów ja posiadam 4 tetnią MANTE 40" na opakowaniu widnieje napis DVB-T2 i nie odbiera jak by chcieli to by zrobili aktualizacje i pewnie by wszystko działało ale im to się nie opłaca bo handlują teraz dekoderami
 • #7
  Preskaler
  Level 39  
  Niech mi teraz ktoś powie, że naszym rządzącym zależy na ekologii to mu w twarz napluję! Zależy im na kręceniu interesów i produkcji śmieci, które powstają po każdej takiej wymianie. Skandal!
 • #8
  KenyBDG
  Level 13  
  No właśnie, teraz mam 30 telewizorów, które z mojego punktu widzenia są elektrośmieciem.
  Dodam że są to telewizory hotelowe, więc standardowo były droższe od telewizorów konsumenckich
 • #9
  tomaszlonski
  Level 26  
  Nie jest tak źle, masz kilka opcji:

  - wymieniasz TV ale to za drogo jak TV obecne sprawne czyli odpada

  - kupujesz do każdego dekoder, koszty 30x cena dekodera ok 3-4 tyś zł

  - jak masz dystrybucje sygnału na jednej instalacji kupujesz transmodulator od 4 do 8 muxów, zamieniasz DVB-T2 HVEC na DVB-C/T/T2, tylko ustawiasz każdy TV od nowa . Koszty zaczynają sie od 2-4 tyś zł . Problem tylko w tym że transmodulator musi być ze zmianą kompresji z H.265 na H.264.
 • #10
  Rognor
  Level 22  
  kuba012973 wrote:
  napis DVB-T2 i nie odbiera jak by chcieli to by zrobili aktualizacje i pewnie by wszystko działało ale im to się nie opłaca
  Opłacalność da się poprawić: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/
  "Jeżeli sprzedawca podstępnie zataił wady towaru, konsumentowi przysługuje uprawnienie do złożenia reklamacji z tytułu rękojmi bez względu na okres, jaki upłynął od stwierdzenia wady. Oznacza to, że przedsiębiorca odpowiada za produkt, nawet jeżeli wada zostanie przez konsumenta zauważona po upływie 2 lat od wydania rzeczy".

  Tu sprzedawca podstępnie zataił, że telewizor nie odbiera DVB-T2 (a jeśli nawet to nie jest przeznaczony na rynek polski).
  PS. co do autora tematu to nie wiadomo czy coś zostało zatajone, bo nie sposób ustalić czy jest tam DVB-T2 (LG PL milczy, inne podają różne wersje, a to konkretny sprzedawca musiał nas okłamać).
 • #11
  kaem
  Level 28  
  Ciekawe czy Orange nadal wciska za złotówkę telewizory bez obsługi DVB-T2/HEVC. Thomsona 32hd3301 dostałem od nich pod koniec 2019 roku i nie obsługuje nowego standardu. Ciekawe ile miesięcy/lat przeleżał w magazynie. Thomson zrobił interes życia, bo upłynnił telewizory, których już nikt nie chciał. Telewizor w dodatku strasznie awaryjny: po jakimś czasie stracił pamięć kolejności kanałów (nie można po swojemu posortować kanałów), zdarza się że nie chce się włączyć (restartuje się, później mu przechodzi i tak do następnego razu). Wyjątkowy szmelc.
 • #12
  milejow
  Level 43  
  Preskaler wrote:
  Niech mi teraz ktoś powie, że naszym rządzącym zależy na ekologii to mu w twarz napluję! Zależy im na kręceniu interesów i produkcji śmieci, które powstają po każdej takiej wymianie. Skandal!

  Ja im mogę nacharać i bez powodu :D
 • #13
  Preskaler
  Level 39  
  Optymista, powodów jest wiele, niestety. :cry:
 • #14
  tomaszlonski
  Level 26  
  Rognor wrote:

  Tu sprzedawca podstępnie zataił, że telewizor nie odbiera DVB-T2 (a jeśli nawet to nie jest przeznaczony na rynek polski).
  PS. co do autora tematu to nie wiadomo czy coś zostało zatajone, bo nie sposób ustalić czy jest tam DVB-T2 (LG PL milczy, inne podają różne wersje, a to konkretny sprzedawca musiał nas okłamać).


  Tak jest DVB-T2 ale tylko z obsługą MPEG-4 i był na rynek Polski to chyba model Manta LED4004T2 PRO, widziałem taki w UK i nie działał w brytyjskiej DVB-T2 z powodu braku MPEG-2.

  4 lata temu to jeszcze nikt nie miał pojęcia jaki dokładnie standard w końcu się przyjmie w Polsce na stałe a TV z DVB-T2 HEVC były droższe od tych z H.264. Widomo dla oszczędności można było kupić tańszy.
  MANTA chyba od przełomu roku 2018/2019 dopiero zaczynała wyposażać wszystkie TV tylko w pełną obsługę DVB-T2 HEVC.
  Poza tym jak to widać z autopsji w polskich w sklepach przez 2-3 lata nadal były dostępne stare modele które po prostu się nie sprzedawały.
 • #15
  kuba012973
  Level 10  
  Witam was no i tu piszesz sensownie manta posiada dvb t2 i tylko to a nie posiada dvb t2 hewc i tu sprawa rękojmi upadła , producent pisze prawdę.
 • #16
  Rognor
  Level 22  
  kuba012973 wrote:
  producent pisze prawdę.
  Kłamie. Ten telewizor nie mógł być sprzedany jako DVB-T2 na rynek polski.

  Wg twojej ideologii legalne jest sprzedanie w Polsce:
  -zdjęcia telefonu w cenie telefonu ("nigdzie nie pisałem, że to telefon")
  -filmu z niemieckim dubbingiem i polskim tytułem ("nie pisałem, że jest po polsku")
  -złomu elektronicznego z USA (zwykle na 110 V itp).

  https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/
  "nie ma właściwości, o których konsument został zapewniony przez sprzedawcę lub reklamę"

  Tu masz też temat historyczny: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=6453&start=20 - zaczęty w 2015 roku, producenci dobrze wiedzieli co się szykuje (nie tylko w Polsce).
 • #17
  kuba012973
  Level 10  
  Witam was znalazłem wiadomość od MANTY i pisze ""
  Niestety nie. Oprócz tunera DVB-T2 telewizor musi posiadać również odpowiednie kodeki. "" ito zich strony nie jest wadą telewizora
 • #18
  kuba012973
  Level 10  
  Witajcie to znowu ja pisałem w czoraj do manty że jak nie usuną usterki to sprawę będę kierował do innych organów i dochodził swoich spraw i oto odpisali tak
  Model LED4004T2 PRO owszem jest przystosowany do standardu nadawania DVB-T2

  Natomiast obecna zmiana sygnału jest na DVB-T2 HEVC
  Jest to inny standard, którego ten telewizor może nie obsłużyć, gdyż trudno było w trakcie produkcji przewidzieć i zaprojektować dzisiejszy rodzaj standardu nadawania.

  jak by chcieli to by zrobili aktualizacje i by dorzucili kodek.
 • #19
  tomaszlonski
  Level 26  
  Nawet jak byś się nauczył programować i był byś mistrzem w tworzeniu softu na Mantę to choć byś nawet chciał to byś nie napisał bo po prostu nie można i się nie da.

  Kiedy był TV sprzedawany nie było planów wprowadzić nawet takiego standardu w Polsce więc skarżyć i zgłaszać możesz. Było kupić TV Manty w 2020 rok z HEVC.
 • #20
  User removed account
  Level 1  
 • #21
  tomaszlonski
  Level 26  
  Dorzucenie kodeka tez niewiele by dało nawet jak by to była obsługa softwarowa kodeka, na PC jest to samo.

  Jeśli nie ma wsparcia sprzętowego np w karcie graficznej albo procesorze nawet mając porządny starszy komputer z 3-4 GHz procesorem ciężko będzie zdekodować bez błędów H.265 HEVC.
  TV przecież też nie mają jakiś super dobrych procesorów by to w ogóle zrobić.