Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Integra 64 podział na strefy sterowanie radiem

dsxsoft 14 Dec 2021 08:35 165 6
Optex
 • #1
  dsxsoft
  Level 11  
  Witam chciał bym zamontować u siebie w domu alarm satela konkretnie integre 64 + kiedyś kilka lat temu bawiłem się takowymi systemami lecz już doświadczenie trochę mi wyleciało;) Więc mam pytanko. W domu chciał bym zrobić 4 strefy pierwsza główna cały dom wszystkie czujki pir. 2 strefa tylko część domu(część parteru oraz piwnica) strefę wykorzystywał bym podczas snu bo mamy sypialnię u góry. 3 strefa dla moich lokatorów którym wynajmuję niezależną część domu(strefa włączają sobie sami i wyłączają kiedy nie ma ich w domu) Oczywiście strefa 1 główna cały dom będzie włączana bardzo rzadko np gdy aktualnie nie mam lokatorów i nikogo w domu. Dlatego strefa czwarta ma włączać naszą całą części domu gdy nas nie ma. Aby ograniczyć koszty chciał bym to zrobić na 1 manipulatorze (nie mam nawet za bardzo jak rozprowadzić kabli do manipulatorów po ścianach na odpowiednią wysokość będzie to brzydko wyglądać bez kucia ścian/koryta itp) dlatego na główny manipulator wyczaruję miejsce dla strefowych już nie bardzo. Dlatego myślę o dodaniu 2x radia np elmes pierwsze radio 4 kanały z pilotem 4 kanałowym poustawiał bym sobie 1 przycisk np strefa główna 2 podczas snu 3 moja cześć gdy nas nie ma. Wtedy bym mógł sobie włączać moją część z pilota lub głównego manipulatora który będzie w mojej głównej części domu. Drugie radio 1 kanał plus pilot 1 kanałowy dla lokatorów żeby mogli włączać/wyłączać swoją stronę pilotem. Wiem że to zajmie aż 4 wejścia to radio ewentualnie plus jeszcze jakiś reset itp;) Pytanie czy da się ustawić w INT64 wejściom do włączania konkretnych stref? Do tego ustawił bym sygnalizatory na szczek tak aby było wiadomo np 1 za zbrojony 2 syg wyłączony ? Jak sadzicie mogę tak to rozwiązać z radiem i pilotami? Zamiast klawiatur strefowych?
 • Optex
 • #2
  tomjed
  Level 28  
  Jeśli masz Integrę to możesz dołożyć moduł pilotów INT-RX-S i robić pilotami co chcesz...
 • Optex
 • #3
  dsxsoft
  Level 11  
  Poczytałem trochę po prostu wejście muszę przypisać do danej strefy i ono steruje wł/wy (ustawienie wejścia 82) elmes mam raz tańszy i w sumie na pilocie ustawie im tylko jeden wybrany przycisk do ich strey reszta przycisków nie aktywna na ich pilocie wtedy wystarczy 1 radio 4 kanałowe:)
 • #5
  dsxsoft
  Level 11  
  No w sumie tym się nie bawiłem ale w sumie skoro radzicie;) Czyli ustawie to tak bez problemu np 1 pilot dla lokatorów drugi mój lokatorzy mają na swoim pilocie przydzielone uzbrajanie rozbrajanie kasowanie swojej strefy. Ja no moim ustawiam 3 strefy wł/wył plus kasowanie?;) Manipulator główny mam do wglądu ewentualnie ustawień włączenia wyłączenia moich stref w manipulatorze. I Plusem tego jest ze ten moduł nie zabierze mi fizycznie wejsc na płycie module rozszerzeń? :)
 • #6
  tomjed
  Level 28  
  W zestawie INT-RX-S masz piloty 5 przycisków. 2 szt. Piloty możesz sobie dokupić różne... Jest ta przewaga INT-RX, że pod przycisk programujesz co chcesz. Nie koniecznie to samo dla każdego pilota... W jednym pilocie przycisk "1" odpowiada za jedno, w drugim przycisk"1" za co innego... Ale nie wiem, czy sobie z tym poradzisz... Szczerze, bez hejtu...


  dsxsoft wrote:
  ten moduł nie zabierze mi fizycznie wejsc na płycie module rozszerzeń


  Dokładnie...


  pzdr
 • #7
  bhtom
  Level 38  
  Witam,

  dsxsoft wrote:
  Czyli ustawie to tak bez problemu np 1 pilot dla lokatorów drugi mój lokatorzy mają na swoim pilocie przydzielone uzbrajanie rozbrajanie kasowanie swojej strefy.


  Oczywiście jesteś świadomy wad takiego rozwiązania, że jak ktoś zgubi pilota, to ma dostęp do rozbrojenia systemu, jeśli zgubi z kluczami, to już wiesz co będzie...

  Druga sprawa, skąd lokatorzy będą wiedzieli czy rozbroili / uzbroili system skoro nie będą mieli dostępu do manipulatora?

  Pozdrawiam.