Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat - podłączenie drugiego TV

rebaser2 15 Dec 2021 17:15 1278 16
    rebaser2
    Level 3  
    Witam,

ciocia od lat korzysta z cyfryrowego polsatu a od jakichś dwóch lat opłaca dodatkowy dekoder, który umożliwia oglądanie platformy na drugim TV choć nigdy go nie używała. Zostałem poproszony o podłączenie platformy do drugiego TV.

Aktualnie od anteny sat podłączony jest jeden przewód bezpośrednio do dekodera z tv w pokoju nr.1
    Z pokoju nr 2. poprowadzony jest również przewód do anteny (obecnie nie podłączony)
    Przy antenie zamontowany jest konwerter jednokanałowy
    Nie jest problemem położyć pomiędzy pokojami przewód antenowy i/lub skrętkę od routera /dekodera jeśli będzie to potrzebne

Moje pytanie jest jak to zrobić ( aby było dobrze) ?
    Czy np. trzeba wymienić konwerter na dwukanałowy aby do każdego dekodera podłączony był przewód bezpośrednio z anteny oraz dodatkowo do drugiego dekodera skrętka od routera/ pierwszego dekodera w celu aktywacji drugiego dekodera ?
    Czy może wystarczy przewód sat od pierwszego dekodera i skrętka ( o ile dekoder posiada wyjście sygnału sat)
    Nie wiem na tą chwilę jakie dekodery posiada ciocia (dowiem się najpóźniej jutro) ale prawdopodobnie HD5000 podłączony jest obecnie pod TV a ten drugi to HD 5500s
    sosarek

Level 43  
    No a co to za dekodery, jaka usługa?
    andpol 33
    Level 38  
    Wymienić konwerter na podwójny (twin) i już. Żadna skrętka nie jest potrzebna bo i tak będzie trzeba biegać z kartami.
    Jarzabek666
    Level 37  
    Przecież w Polsacie już dawno zrezygnowali z bieganiem kartami, i jest tylko po wifi lub lan mimo wszystko tylko przez sieć na tydzień muszą być zsynchronizowane..
    andpol 33
    Level 38  
    Akurat... Jak ktoś ma stare dekodery to biega z kartami. Do nowego multiroomu trzeba wymienić oba dekodery.
    rebaser2
    Level 3  
    Pod TV podłączony jest HD5000, ten drugi sprawdzę jak będę jutro.
    Rozumiem, że skrętką należy spiąć ze sobą oba dekodery?
    HD5000 ma gniazdo Lan

Czy ten konwerter będzie odpowiedni:

Konwerter satelitarny GT-SAT GT-S1dCSS24 z wyściem UNICABLE I/II oraz Legacy (znaleziony w sklepie Dipol)

Czy to dobry jakościowo konwerter?
    Co oznacza, że konwerter posiada wyjście unicabel oraz legacy?
    andpol 33
    Level 38  
    Nic nie musisz łączyć skrętką. Kabel antenowy już masz. Do tych dekoderów wystarczy ci zwykły twin np.Link
    andrzejlisek
    Level 28  
    Nie jest możliwe podłączenie dwóch dekoderów sat (obojętnie jakich) do konwertera jednokanałowego. W przypadku próby połączenia kablem koncentrycznych wyjścia LNB (nie każdy dekoder ma takie coś) jednego do wejścia LNB drugiego, w przypadku jednoczesnej pracy obu dekoderów możliwości są bardzo ograniczone ze względu na to, że tylko jeden dekoder może sterować pracą konwertera. Prób takiego rozwiązania zdecydowanie nie polecam.

Potrzebny jest konwerter dwukanałowy, inaczej twin, do każdego wyjścia osobny dekoder.

Konwerter, który znalazłeś to tak naprawdę połączenie dwóch technologii, wyjście legacy to standardowe wyjście, które wysterowuje się tak samo, jak każdy inny konwerter, a Unicable, to jest nowsza technologia umożliwiająca podłączenie chyba 8 dekoderów do jednego wyjścia konwertera, jednak wszystkie używane dekodery muszą to obsługiwaći należy odpowiednio skonfigurować (wybrać kanał Unicable).

Konwerter GT-SAT GT-S1dCSS24 nadaje się pod warunkiem, ze co najmniej jeden z używanych dekoderów obsługuje technologię Unicable i to ten dekoder podłączysz do wyjścia Unicable, a drugi dekoder do wyjścia Legacy bez zmian konfiguracji dekodera. Albo też możessz oba dekodery podłączyć do wyjścia Unicable, o ile oba mają możliwość współpracy z konwerterem Unicable.
    rebaser2
    Level 3  
    Dziękuję za nakreślenie tematu.

W pobliżu mam sklep Dipol i Mediaexpert
    w Dipolu mają np.
    1. Konwerter satelitarny TWIN Inverto BLACK Ultra 0.2dB
    2.Konwerter satelitarny TWIN HOME Pro Inverto
    rebaser2
    Level 3  
    Witam,
    operacja się udała 😃
    Konwerter wymieniony, końcówki zaciśnięte. Udało mi się nawet z poziomu portalu icok.pl wysłać rządanie na ponowną aktywację dodatkowego dekodera - dekoder na kanal 1 i czekanie na aktywację do 3h ale poszło w przeciągu 20 minut.

Teraz pytanie, którą kartę do którego dekodera należy przekładać aby dodatkowy dekoder był cały czas aktywny i jaka jest procedura ( robi się to na konkretnym kanale?
    Jak długo trzymać przełożoną kartę w dekoderze i czy jest jakiś komunikat, że operacja udana?
    Czy trzeba to robić na wyłączonym dekoderze?

Dekoder podstawowy to HD5000 a drugi to HD5500S.
    W pudełku leży również Evobox stream D46CU a na portalu icok widnieje jako aktywny ale ten nie ma fizycznej karty więc nie wiem czy nie jest tylko do oglądania przez internet, bo i ma gniazdo antenowe tv naziemnej, brakuje sat.

Drugie pytanie tyczy się ściągacza izolacji. Z racji tego, że czeka mnie zarobienie kilku przewodów u siebie w domu to zainwestowałem w taki oto ściągacz :
    Cyfrowy Polsat - podłączenie drugiego TV
    Na wszystkich filmach yt uzywaja tych sciagaczy bez problemu a moj sciagacz obcina wszystko poza samą żyłą przewodu, czasem zostawi izolację drutu i folie ale oplot tnie zawsze. Niezaleznie od ustawienia tej czarnej wkładki.
    Co robię nie tak?
    Probowalem na przewodzie triset 113 wewnetrzny oraz trishield rg6
    Mihal2
    Level 12  
    rebaser2 wrote:
    Teraz pytanie, którą kartę do którego dekodera należy przekładać aby dodatkowy dekoder był cały czas aktywny i jaka jest procedura ( robi się to na konkretnym kanale?
    Jak długo trzymać przełożoną kartę w dekoderze i czy jest jakiś komunikat, że operacja udana?
    Czy trzeba to robić na wyłączonym dekoderze?

Wtedy kiedy zażąda. Wszystkie informacje wyświetlane. Z głównego do dodatkowego kartę przełożyć.
    rebaser2 wrote:
    tylko do oglądania przez internet

Dokładnie a także DVB T.
    rebaser2 wrote:
    Drugie pytanie tyczy się ściągacza izolacji. Z racji tego, że czeka mnie zarobienie kilku przewodów u siebie w domu to zainwestowałem w taki oto ściągacz :

Na wszystkich filmach yt uzywaja tych sciagaczy bez problemu a moj sciagacz obcina wszystko poza samą żyłą przewodu, czasem zostawi izolację drutu i folie ale oplot tnie zawsze. Niezaleznie od ustawienia tej czarnej wkładki.
    Co robię nie tak?
    Probowalem na przewodzie triset 113 wewnetrzny oraz trishield rg6

Trzeba potrafić.A tak nożyk w rękę i pracujesz.
    rebaser2
    Level 3  
    Toś doradził😂
    Jak na razie rzeczywiście użyłem nożyka, bo 2,3 przewody to nie problem - idzie szybko...ale nie po to mam sciągacz
    Ściągacz posiada tylko regulację ostrza, które służy do ściągania izolacji - tu wszystko jasne, trzeba dobrać stopień wysunięcia ostrza do średnicy obieranego przewodu
    Natomiast "głowica" do obierania koncentryka pod złącza np. F-ki ma możliwość tylko obrócenia jej o 180 stopni w zależności od przewodu z którym chceny pracować.
    Domyślam się, że oznaczenia 59 i 6 są pod przewód, który odpowiada wymiarom RG-6 i RG59
    11 i 7 pod przewód np. triset-111/113?
    Po wybraniu głowicy 59/6, włożeniu przewodu RG-6 już przy pierwszym obrocie słyszę, że nożyk tnie oplot.

Z dekoderem już sobie poradziłem
    Mihal2
    Level 12  
    Teoria to jedno a praktyka to drugie. Więc musisz nauczyć się tego drugiego.
    rebaser2
    Level 3  
    Mihal2 - z całym szacunkiem, ale idź nabijaj posty gdzieś indziej😃
    Mihal2
    Level 12  
    To mam CI napisać książkę jak ten przyrząd obsługiwać? Po prostu trzeba się nauczyć praktycznie. Nie potrafisz to nożykiem. Na resztę pytań dostałeś odpowiedź.
    andpol 33
    Level 38  
    @rebaser2 dopiero się zarejestrowałeś i już się rzucasz? Przyjmij do wiadomości, że kable różnych producentów mają inną grubość i twardość. Musisz coś 100 razy popsuć, żeby raz coś poprawnie zrobić. A może kupiłeś chiński bubel?
    User removed account
    Level 1