Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWW1697MDW - nie grzeje w cyklu suszenia zwraca E69 oraz E73

Pawel1812 16 Dec 2021 19:11 357 3
Automation24
 • #1
  Pawel1812
  Level 26  
  Witam
  Pralko suszaka Electrolux EWW1697MDW, przechodzi cykl prania lecz nie grzeje w cyklu suszenia, który przechodzi bez błędów tylko go skracając, wentylator pracuje. Rezystancje obu grzałek suszenia jak i wody sprawdzone zarówno na przejście jak i megaomomierzem pod napięciem próby 500V, podobnie jak przekaźniki na module suszenia sprawdzone. Reset błędów w trybie serwisowym i po 10 minutach błąd wraca. Czujnik NTC suszenia ma 8.1kΩ, oba termiki grzałki suszenia sprawdzone.

  Moduł przejrzany na okoliczność zimnych lutów. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Automation24
 • #2
  kecajk49
  Level 34  
  Jeśli wierzyć serwisówce producenta to masz NTC poza zakresem, bo powinno być max 6335Ω a min 620Ω dla temp od 20° do 80 °C.
 • Automation24
 • #4
  Piotr2608

  Level 41  
  E69 – PRZERWA W OBWODZIE GRZAŁKI
  Podobnie jak w przypadku poprzedniego alarmu wartość odczytywana przez obwód wykrywania przekaźnika grzałki jest poza zakresem podczas trwania cyklu, a grzałka nie jest zasilana. Przyczyną tego może być usterka podzespołu (niektóre grzałki mogą powodować otwarcie obwodu po zakończeniu fazy nagrzewania) lub zadziałanie bezpieczników termicznych.
  Alarm pojawia się, jeśli odczytywana wartość nie mieści się w określonym zakresie przez czas określony „limitem czasu E69”.

  Uwaga: podczas cykli diagnostycznych może dojść do uaktywnienia alarmu „E69 alarm”, jeśli wystąpi upływ prądu o wartości od ok. 560 kΩ do ok.120 kΩ przez połączenie neutralne. Należy wtedy w pierwszej kolejności sprawdzić grzałkę, a następnie całe urządzenie, aby zidentyfikować przyczynę upływu prądu.

  E73 – BŁĄD SYGNAŁU WEJŚCIOWEGO CZUJNIKA NTC FUNKCJI SUSZENIA
  Wartość napięcia odczytana przez obwód wykrywania czujnika NTC jest poza zakresem, co oznacza, że w obwodzie czujnika NTC jest przerwa lub zwarcie. Wartość graniczne odnoszą się do stopnia przetwarzania przez przetwornik analogowo-cyfrowy: górna wartość wynosi 250, a dolna 5.
  Alarm może również uaktywnić się, jeśli temperatura nie zmieni się o skonfigurowaną liczbę stopni w skonfigurowanym czasie podczas fazy suszenia.