Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nvidia GTX 760 OC Twin Frozer - Karta działała 2 godziny po tescie furmark kod 4

Petrupyszart 19 Dec 2021 15:09 732 45
 • #31
  Petrupyszart
  Level 11  
  Kondesator wymieniłem
 • Helpful post
  #32
  piotrkol7
  Level 39  
  No to pamięci do wymiany albo problem z rdzeniem - tak jak napisałem, w tych kartach lubiła padać komunikacja z pamięciami.
  Raczej nie sprawdzisz tego inaczej niż podstawiając sprawne pamięci i ponownie testując matsem.
  Nie ma innych ukruszonych/urwanych elementów na PCB?
 • #33
  Petrupyszart
  Level 11  
  A czy pamieci musza byc tego samego numeru czy moze byc inny numer bo bede zamawial 2 kosci zakulkowane juz.
 • #34
  mariusz.lubicz
  Level 24  
  Te 16 błędów w środku przestrzeni adresowej jest podejrzane. Na początek przelutuj te pamięci bez zdejmowania, podlej topnikiem i aż zaczną się ruszać.
 • #35
  lisek
  Service technician RTV
  Pokaż większe foto obszaru pyty , gdzie ten C755 jest pracujący?
  Jesli możesz okręśl z jakim układem pracuje?
 • #36
  Petrupyszart
  Level 11  
  to znaczy c755 gdzie sie znajduje? i ta druga zepsuta pamiec?
 • #37
  mariusz.lubicz
  Level 24  
  Albo mam lepszy pomysł, zamień obie te niby złe pamięci miejscami i dowiesz się czy błędy przeszły, czy zamieniły się miejscami czy pozostały. Ale najpierw bym zrobił reflow tych pamięci. Pamięci muszą być takie same pod względem typu, mogą mieć inny datecode.
  To puknięcie od przegrzania mogło ci się zrobić już dawno, za pierwszym zapuszczeniem furmarka i nawet go nie usłyszałeś. To jest takie delikatne puk i po tym puk albo karta gaśnie albo ma np. error 43.
  Moderator prawdy nie zmoderuje mimo, że ma środki do kasowania postów. Zbyt siarczyste testy do tego właśnie prowadzą i nie jestem jedyny, który to napisał :-)
 • #38
  Petrupyszart
  Level 11  
  Najpierw bym zrobił tak że bym przelutował bez zdejmowania bo wtedy trzeba kulkować i inne sprawy a ja nie mam innych pamieci.

  Dodano po 3 [minuty]:

  A na pamieci ile musi byc stopni i ile musza byc grzane bez zdejmowania?
 • #39
  piotrkol7
  Level 39  
  Petrupyszart wrote:
  Najpierw bym zrobił tak że bym przelutował bez zdejmowania

  Bez sensu - to nie są wadliwe kulki, tylko po prostu degradacja pamięci półprzewodnikowej.
 • #40
  Petrupyszart
  Level 11  
  Wiem że bez sensu ale musze mieć działający sprzęt dlatego wole spróbować reflow a jak reflow nie pomoże to pózniej zamówie części z ebaya i zamontuje proste.
 • #41
  mariusz.lubicz
  Level 24  
  Musisz grzać od spodu do ponad 140' i hot air na 400' i nie za blisko aż puści. Odległością dmuchania z góry wyczujesz kiedy puszcza. Dotykaj od góry czy już pływa. Ja bym popróbował na jakimś starym ramie czy czymkolwiek. Są zresztą filmy na YT jak to się robi.
  Można też kontrolnie podgrzać rdzeń i puścić matsa. 45-60s dmuchasz 350' po rdzeniu bez podgrzewania z dołu. To jest kontrolne podgrzewanie.

  Ale powiem tak, brutalnie :-) Karta działała i ją przegrzałeś Furmarkiem. Jaka jest szansa, że padły nagle 2 pamięci oddalone od siebie, w różnych bankach? Do tego jedna ma 16 błędów. Pokaż te błędy czy one są typu ff00ff00ff? Jaka jest szansa, że w środku przestrzeni adresowej nie stykają linie danych w tych 16 bajtach?

  Nawet jak zapuszczasz Furmark to masz ostrzeżenie z wieloma wykrzyknikami. Czytałeś je?
  Moim zdaniem działającego sprzętu już mieć nie będziesz. Gdyby to były błędy w losowej ilości i dużo na 1 kostce to by była prawdopodobnie kostka ale jak masz 16, 32 itp to by wskazywało na rdzeń. Pokaż cały raport matsa.

  Moderated By sylweksylwina:

  Raportowano
  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

  Poza tym jak ćwiczenia na starej pamięci RAM mają pomóc, skoro laminat pamięci ma zupełnie inne właściwości pochłaniania ciepła od karty graficznej? Bez podgrzewacza to co najwyżej można uszkodzić laminat i pamięci.

 • Helpful post
  #42
  piotrkol7
  Level 39  
  mariusz.lubicz wrote:
  hot air na 400'

  NO CHYBA NIE. Osobie nie mającej wprawy w lutowaniu takich rzeczy polecasz grzanie pamięci hotem nagrzanym do CZTERYSTU STOPNI!? To prosta droga do jeszcze większego spustoszenia i zniszczenia laminatu karty.
  280-300 stopni powinno w zupełności wystarczyć, jak nie, 320-330, ale nie więcej, bo bez podgrzewacza nie podgrzejesz precyzyjnie tej karty i nie utrzymasz tej temperatury równomiernie na całej powierzchni.
  A grzanie 400 stopniami bez podgrzewacza to prosta droga do zdewastowania laminatu i wprowadzenia masy naprężeń w płytce.

  Quote:
  bez podgrzewacza nie podgrzejesz precyzyjnie tej karty i nie utrzymasz tej temperatury równomiernie na całej powierzchni.

  Praise from the moderator sylweksylwina:

  Otóż to, a bez równomiernej temperatury to albo pozrywamy pady, albo laminat się rozwarstwi/wypaczy i tyle z tego będzie.

 • #43
  mariusz.lubicz
  Level 24  
  Tak na 400' z pewnej odległości, niech poćwiczy na jakiejś płytce to zaraz się nauczy. Najważniejsze jest grzanie od spodu. Ja mam nawet ustawione na 450' i wiem z jakiej odległości jaki scalak mam grzać, każdy centymetr dalej to temperatura spada. Musi sobie poćwiczyć. Jak ustawi na 300' to w ogóle nie ruszy pamięci, będzie grzał kwadrans i nic nie puści.

  Po drugie przy niższej temperaturze z bliska będzie miał za silny strumień i rozdmucha kondensatory i oporniki te co są dookoła. Lepiej z mniejszą energią kinetyczną wiać cieplejszym.

  Nie czytasz co napisałem, że trzeba grzać od spodu. Bez grzania od spodu w ogóle nie odlutuje niczego. Dopiero na kulki ołowiowe można zmniejszyć temperaturę ale trzeba zmieszać cynę na padach także.
 • #44
  Petrupyszart
  Level 11  
  grzanie pamieci ok 5 minut nic nie dało nadal ten sam problem Nvidia GTX 760 OC Twin Frozer - Karta działała 2 godziny po tescie furmark kod 4
 • #45
  mariusz.lubicz
  Level 24  
  Ale czy się przetopiła cyna? Czy pamięć pływała?
 • #46
  Petrupyszart
  Level 11  
  Karta poszła na zwrot.