Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Screen mirroring-Netflix - Screen mirroring- Netflix bez internetu

swienc92 17 Dec 2021 16:50 1029 15
    swienc92
    Level 3  
    Witam,

Zmagam się z problemem transmisji bezprzewodowej Netflixa na telewizor który nie jest smart.

Dokładniej:
    Posiadam Samsung S21 z aplikacją Netflix (wersja 6.26.1), często ściągam filmy i seriale aby oglądać je offline, posiadam również telewizor który niestety nie jest smart, chciałbym oglądać seriale ści.ągnięte na telefon na ekranie telewizora.

W miejscu gdzie zmagam się z w/w problemem mam sieć wi-fi lecz bez połączenia internetowego.

Próbowałem używać Chromecast oraz laptopa do strumieniowania obrazu z telefonu na w/w urządzenia lecz niestety chociaż wszystkie funkcje działają bez zarzutu to po włączeniu aplikacji Netflix a następnie filmu/serialu na telewizorze/ laptopie pojawia się tylko dźwięk oraz napisy (brak obrazu) sądzę że jest to jakieś blokowanie przez aplikację Netflix.

Na laptopie używałem aplikacji wbudowanej w systemie Windows 10 (Wyświetlanie na tym komputerze) które znajduje się w opcjach ->System

z góry dziękuję za pomoc
    konsum
    Level 27  
    swienc92 wrote:
    Netflix (wersja 6.26.1

Teraz jest wersja 8.11, masz możliwość aktualizacji?
    Jak z innymi materiałami po za Netflixem?
    swienc92
    Level 3  
    Próbowałem z najnowsza wersja lecz zero efektów.
    Ktoś mi kiedyś poradził aby wgrać najstarsza wersję jaka tylko mogę a właśnie ta 6.21 jest najstarsza która działa na moim telefonie.
    Jeżeli chodzi o inne treści to filmiki z pamieci wewnętrznej działają bez zarzutu.
    konsum
    Level 27  
    Możesz wstawić screen z Media Info takiego pobranego materiału z Netflixa oraz podać markę i model telewizora.
    Preskaler
    Level 39  
    Ja rozwiązałem podobny problem wykorzystując OTV jako monitor komputera stacjonarnego. Mam na stałe podłączony komputer do OTV poprzez jedno z wejść HDMI i wyświetlam wszystko na ekranie to co można z komputera uzyskać. Z dźwiękiem też nie ma kłopotów.
    swienc92
    Level 3  
    konsum wrote:
    Możesz wstawić screen z Media Info takiego pobranego materiału z Netflixa oraz podać markę i model telewizora.

Czy mógłbyś bardziej określić jakiego screen mam zrobić? Nie do końca rozumiem.. co do telewizora to jest to niepotrzebne ponieważ telewizor ma wejście hdmi, podłączając laptopa za pomocą kabla hdmi-hdmi mam pełen obraz jak i dźwięk na telewizorze bez problemu.
    Mój problem jednak jest taki że chciałbym mieć na telewizorze film z dźwiękiem z netflixa który mam pobrany do aplikacji w telefonie

Dodano po 2 [minuty]:

Preskaler wrote:
    Ja rozwiązałem podobny problem wykorzystując OTV jako monitor komputera stacjonarnego. Mam na stałe podłączony komputer do OTV poprzez jedno z wejść HDMI i wyświetlam wszystko na ekranie to co można z komputera uzyskać. Z dźwiękiem też nie ma kłopotów.

Nie do końca rozumiem co to jest OTV (Google też mi niestety nie pomogly)
    Nie zmienia to faktu że problem jaki staram się rozwiązać to połączenie bezprzewodowe telefonu z androidem a dokładniej aplikacji netflix (na której są ściągnięte materiał) do telewizora który posiada złącze hdmi (niebposiadajac w danym miejscu internetu)
    konsum
    Level 27  
    swienc92 wrote:
    Czy mógłbyś bardziej określić jakiego screen mam zrobić

PPM jak klikniesz na taki plik to pojawi się w menu kontekstowym zakładka Media Info i z tego zrób zrzut.
    swienc92 wrote:
    co do telewizora to jest to niepotrzebne

Idę w kierunku kodeków, czy TV obsługuje takie kodeki, tylko nie nie wiem czy to dobry trop, bo raczej w tym przypadku Chromecast jest dekoderem materiałów.

Możesz pobrać program Format Factory i taki materiał z Netflixa przekonwertować do AVI z kodowaniem Xivid i spróbować przesłać na TV?

Dodano po 3 [minuty]:

swienc92 wrote:
    Nie do końca rozumiem co to jest OTV

Chyba chodzi o OTG, ale nie każdy telefon to obsługuje.
    Preskaler
    Level 39  
    OTV to skrót stosowany od ponad 50-ciu lat i oznacza "odbiornik telewizyjny". Teraz częściej jest stosowany skrót TV. OR to "odbiornik Radiowy".
    swienc92
    Level 3  
    Preskaler wrote:
    OTV to skrót stosowany od ponad 50-ciu lat i oznacza "odbiornik telewizyjny". Teraz częściej jest stosowany skrót TV. OR to "odbiornik Radiowy".

Dziękuję bardzo i teraz już będę wiedział na przyszłość co oznaczają te skróty;)

Dodano po 10 [minuty]:

konsum wrote:
    swienc92 wrote:
    Czy mógłbyś bardziej określić jakiego screen mam zrobić

PPM jak klikniesz na taki plik to pojawi się w menu kontekstowym zakładka Media Info i z tego zrób zrzut.
    swienc92 wrote:
    co do telewizora to jest to niepotrzebne

Idę w kierunku kodeków, czy TV obsługuje takie kodeki, tylko nie nie wiem czy to dobry trop, bo raczej w tym przypadku Chromecast jest dekoderem materiałów.

Możesz pobrać program Format Factory i taki materiał z Netflixa przekonwertować do AVI z kodowaniem Xivid i spróbować przesłać na TV?

Dodano po 3 [minuty]:

swienc92 wrote:
    Nie do końca rozumiem co to jest OTV

Chyba chodzi o OTG, ale nie każdy telefon to obsługuje.

Niestety nie wiem gdzie w telefonie zapisują się filmy pobrane w aplikacji netflix, są one sformatowane i blokowane przez aplikację tak by nie można było ich kopiować ani odtwarzać poza aplikacja... poszukam jeszcze może uda mi się jakoś zmienić format tych plików.

Co do kodeków telewizora to próbowałem na 4 różnych marek i niestety działa tak samo. Dokładnie jak pisałeś wyżej chromecast przejmuje odbiór sygnału i przekazuje to do telewizora.

Myślę czy rozwiązaniem mojego problemu nie będzie zakup i użycie urządzenia typu AntyCast ale wydawać znów pieniądze na urzadzenie którego nie jestem pewien nie uśmiecha mi się do końca
    peya666
    Level 2  
    Szczerze powiedziawszy w moim przypadku nie bylo problemu z udostepnieniem filmu z Netflix poprzez telefon przy uzyciu chromecast, ale robilem tak tylko raz jak byl film interaktywny (jakies 2 lata temu).
    Chromcast jest w pokoju dzieciakow, wiec sprawdze jutro rano, moze wprowadzili jakies zabezpieczenie w miedzyczasie.
    konsum
    Level 27  
    Możesz sprecyzować, masz problem z odtworzeniem pobranego materiału z Netflixa, czy ogólnie nic nie działa z Netflixa?
    peya666
    Level 2  
    Wlaczylem screen mirroring (OnePlus 7T) na telewizorze z podpiętym Chromecast 2. Wlaczylem Netflix (8.11.1 build 12) z filmem pobranym na telefon i wszystko działa. Obraz, napisy i dźwięk.

EDIT: Próbowałem to samo wykonać na służbowym Samsung A70. Screen mirroring zwie się tam chyba Smart View, ale nie wykrywa Chromecast... Ściągnąłem pierwszą lepszą aplikacje ze sklepu Google Play, podłączyłem się do Chromecast ale Netflix puszcza tylko dźwięk i napisy. Brak obrazu.
    Może to będzie wskazówka. Wydaje się, że blokuje coś na urządzeniu, które nadaje obraz, a nie na odbiorniku.

EDIT2: Próbowałem jeszcze na Samsung A40 oraz tablecie serii A i też nie działa Smart View z Chromecast. Widzi jedynie Smart TV z innego odbiornika.
    Na iPad po zainstalowaniu aplikacji do Chromecast nie przekazuje ekranu urządzenia.
    Tylko na OnePlus się udało.
    swienc92
    Level 3  
    peya666 wrote:
    Wlaczylem screen mirroring (OnePlus 7T) na telewizorze z podpiętym Chromecast 2. Wlaczylem Netflix (8.11.1 build 12) z filmem pobranym na telefon i wszystko działa. Obraz, napisy i dźwięk.

EDIT: Próbowałem to samo wykonać na służbowym Samsung A70. Screen mirroring zwie się tam chyba Smart View, ale nie wykrywa Chromecast... Ściągnąłem pierwszą lepszą aplikacje ze sklepu Google Play, podłączyłem się do Chromecast ale Netflix puszcza tylko dźwięk i napisy. Brak obrazu.
    Może to będzie wskazówka. Wydaje się, że blokuje coś na urządzeniu, które nadaje obraz, a nie na odbiorniku.

EDIT2: Próbowałem jeszcze na Samsung A40 oraz tablecie serii A i też nie działa Smart View z Chromecast. Widzi jedynie Smart TV z innego odbiornika.
    Na iPad po zainstalowaniu aplikacji do Chromecast nie przekazuje ekranu urządzenia.
    Tylko na OnePlus się udało.

Czyli jak na moje to OnePlus 7T omija zabezpieczenia netflixa a w każdym innym podanym przez ciebie jak i w moim urządzeniu jest blokowany sygnał obrazu przez aplikację.
    Może ktoś ma zbugowaną wersję aplikację Netflix?
    peya666
    Level 2  
    Trochę tutaj bym winił Samsunga :D ich aplikacja nie chce połączyć się z Chromecast.
    Natomiast jak zrobię test: podłączyłem Samsung A70 przez Smart View do telewizora LG ze Smart TV to share'ował mój ekran, włączyłem Netflix z dźwiękiem, obrazem i napisami.
    Także nie do końca blokuje telefon co uniemożliwia tego aplikacja do share'owania ze sklepu Play.
    Może spróbuj różnych aplikacji, a nóż któraś zadziała :D
    swienc92
    Level 3  
    A więc tak poczytałem trochę na forach a nawet napisałem do samsunga o co chodzi? Sprawdziłem również różne warianty i działa to tak że...
    Samsung dex jak i SmartView (screen sharing) Nie działa z chrome cast jeżeli ten nie ma połączenia z internetem.
    Jeżeli chodzi o udostępnianie obrazu z Samsung s21 na windows 10 jak wyżej w postach można przeczytać odtwarzany jest tylko dźwięk i napisy co najwyżej a jest to ograniczenie aplikacji netflix... tak samo jak aplikacje bankowe czy tego podobne blokują one udostepnianie ekranu pod zaś korzystania z aplikacji.
    Udostępnianie ekranu jak i korzystanie z funkcji Dex bezprzewodowo do telewizora który jest "smart" działa idealnie, dźwięk, obraz wszystko jak należy...
    Jedyne moje rozwiazanje to chyba będzie zakupienie urządzenia typu "antycast" który działa na zasadzie miracast czyli prostego przesyłania obrazu po wifi

Dziękuję wszystkim za pomocne informacje, porady i testy przez was wykonane.
    swienc92
    Level 3  
    Odkopuję posta ponieważ zakupiłem Anycast M9 Plus. Po walce z problemami związanymi z samym połączeniem w/w urządzenia z telefonem. Odniosłem sukces. Mianowicie czy ekran jak i dziek jest przesyłany na Anycasta. Sprawdziłem to na swoim samsungu s21, Samsungu a51 na nich działa strumieniowanie netflix. Sprawdziłem również strumieniowanie z Xiaomi redmi 6 i niestety z tego ostatniego telefonu nie działa. Po konsultacji z supportem Netflixa dostałem wiadomość że może to być związane z prawami autorskimi ale Pan po drugiej stronie słuchawki sam nie był do końca pewien. Nie przedłużając dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie.